Loading...
btc
BTC
1.43%
Bitcoin
58.721,35 USDT
eth
ETH
1.08%
Ethereum
3.167,47 USDT
bch
BCH
2.57%
Bitcoin Cash
378,19 USDT
xrp
XRP
7.85%
Ripple
0,51 USDT
ltc
LTC
1.86%
Litecoin
70,54 USDT
bnb
BNB
0.99%
Binance Coin
539,08 USDT
sol
SOL
0.86%
Solana
140,66 USDT
avax
AVAX
1.31%
Avalanche
26,30 USDT
ada
ADA
1.26%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
2.75%
Poladot
6,27 USDT
doge
DOGE
2.13%
Doge Coin
0,11 USDT
shib
SHIB
3.19%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Bitcoin Haberleri
  3. “Balinalardan gelen yeni Bitcoin alımları büyük bir talep dalgasına dönüşebilir!”

“Balinalardan gelen yeni Bitcoin alımları büyük bir talep dalgasına dönüşebilir!”

Küçük Bitcoin alımları büyük bir talep dalgasına dönüşebilir
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasasının en popüler analistlerinden biri Twitter’da, bir süredir göz önünde olmayan bir balina grubundan gelen Bitcoin alımlarına dikkat çekti.

Balinalar yeniden Bitcoin alımlarına başladı!

Kripto para piyasasının tanınmış analistlerinden biri olan Willy Woo, Twitter’da yaptığı son paylaşımında, piyasada bir süredir aktif olmayan büyük Bitcoin yatırımcılarının geri döndüğüne dair çarpıcı veriler paylaştı.

Analist tweetinde, bu yatırımcı grubu tarafından gerçekleştirilen 30.000 doların üzerindeki Bitcoin alımlarının çok önemli olduğuna vurgu yapıyor. 

Yaklaşık 1 milyon takipçisi olan on chain analisti, Bitcoin (BTC) balinaları tarafından yapılan bu alımların, BTC için güçlü bir talep dalgası meydana getirebileceğini söylüyor.

İlgili: Peter Brandt’den dikkat çeken Bitcoin satın alma çağrısı!

Woo, Twitter’dan takipçilerine, kripto borsalarına giren ve çıkan toplam Bitcoin miktarını ortaya koyan Net Borsa Akışları metriğini incelediğini söyledi.

Küçük Bitcoin alımları büyük bir talep dalgasına dönüşebilir.

Woo’ya göre, metrik şu anda yoğun fon çıkışlarının olduğunu gösteriyor. Bu da talep tarafında bir artış olduğunu ve yatırımcıların Bitcoin’in ralli yapacağı beklentisi ile hodl etme eğiliminde olduğunu gösteriyor.

Ayrica Woo paylaştığı bir diğer grafiğe göre; balinaların, yani 1.000 ila 10.000 BTC’ye sahip yatırımcıların elinde bulunan kripto para miktarına dayanarak, bu son Bitcoin alımlarının arkasında kurumsal yatırımcıların olduğunu öne sürüyor.

Küçük Bitcoin alımları büyük bir talep dalgasına dönüşebilir.

Popüler analist, konuya ilişkin daha doğru bir resim çizebilmek için borsalar ve borsada işlem gören fonlar (ETF’ler) gibi faktörleri ortaya koyarken, blockchain analiz platformu Glassnode’dan gelen verileri kullandığını söylüyor.

Buna göre, borsaların Bitcoin bakiyesi, şu anda son üç yılın en düşük noktasında. Bu da BTC için satış baskısının azaldığının bir göstergesi.

“Borsalardaki BTC bakiyesi, 2.505.972.824 BTC ile son üç yılın en düşük seviyesine ulaştı.

27 Ocak 2022’de son üç yılın en düşük seviyesi olan 2.508.534.211 BTC’yi görmüştü.”

Küçük Bitcoin alımları büyük bir talep dalgasına dönüşebilir.

Ayrıca Glassnode, Bitcoin ağındaki toplam transfer hacminin büyük çoğunluğunun kurumsal yatırımcıların fon akışlarından geldiğini ve dolayısıyla da büyük oyuncuların BTC’nin kontrolünü ele geçirmeye başladığını öne sürüyor.

İlgili: Güncel Bitcoin (BTC) fiyat tahmini, gelecek beklentisi 2022- 2025

“Bitcoin transfer hacimleri incelendiğinde, değeri 1 milyon dolardan fazla olan kurumsal boyuttaki akışların hakimiyeti devam ediyor. Ayrıca bu değer tüm işlemlerin %65’inden fazlasına karşılık geliyor.

Bu arada ağda gerçekleşen hacimlerde kurumsal hakimiyetteki yükseliş trendi 2020 ekim ayında, fiyatların 10.000$ ile 11.000$ arasında olduğu dönemde başlamıştı.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.