1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Samsung’un ortalık kurduğu Decentreland (MANA) gelecek vadediyor mu?

Samsung’un ortalık kurduğu Decentreland (MANA) gelecek vadediyor mu?

Samsung’un ortalık kurduğu Decentreland (MANA) gelecek vadediyor mu?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Decentreland (MANA) il teknoloji devi Samsung ortaklık kurdu. Bu ortaklık sonucu değeri artan MANA yükselişe devam edecek mi? Detaylar ve teknik veriler haberimizde.

Samsung’un ortalık kurduğu Decentreland (MANA) gelecek vadediyor mu?

Geleceğin interneti olarak adlandırılan Metaverse akımı dünyayı sarmalamaya devam ediyor. Önde gelen teknoloji şirketleri birbiri ardına yeni projeler açıklıyor. Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, şirketin adını Metaverse vurgu yapması için “Meta” olarak değiştirdikten sonra gözler yeniden bu alana çevrilmiş ve tam anlamıyla bir Metaverse akımı başlamıştı.

İlgili: Metaverse nedir?

Metaverse tabanlı kripto paralar bu andan sonra daha hızlı değer kazanmaya başladı. Bunların en önde gelenlerinden biri de Decentreland (MANA). MANA son üç ayda %279 değer kazandı. Kripto para 25 Kasım 2021’de 5,90 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi. Yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 3,12 dolardan işlem gören MANA, piyasanın genel eğilimine bağlı olarak bir miktar geri çekildi.

İlgili: MANA fiyat tahmini

Decentreland (MANA) 90 günlük grafik

MANA

Fed tutanaklarının açıklanmasının ardından kripto piyasası iki gündür düşüş eğiliminde. Federal Rezerv’in beklenenden daha erken faiz artışına gidebileceği ihtimali güçlenince küresel piyasalarla birlikte kripto piyasası da beklentilere tepki gösterdi.

Ancak, kullanıcıların, değiştirilemez tokenler (NFT’ler) ve MANA kripto para birimi kullanarak çeşitli farklı faaliyetlerde bulunabilecekleri açık kaynaklı bir sanal dünya 3D platformu olan Decentreland, bu geri çekilmeyle değerlendirilecek bir proje değil.

İlgili: MANA nedir, geleceği nasıl?

Kripto ve teknoloji dünyasının beklentileri 2022 yılının “Metaverse” yılı olacağı yönünde. Bu doğrultuda adımlar atılmaya da devam ediyor. Bilindiği gibi dünyanın en büyük teknoloji firmalarından biri olan Samsung, dün Decentreland ile ortaklık kurduğunu açıkladı ve Manhattan’da 837 Washington Caddesi’nde bulunan en meşhur mağazasını Decentreland aracılığı ile Metaverse taşıdı.

İlgili: Samsung’tan Metaverse açılımı!

Gelecek adına atılan bu önemli adımlar dikkatle takip edildiğinde Meta tabanlı kripto paraların yatırım için iyi bir tercih olacağı kaçınılmaz görünüyor. 2022 yılının sonunda bu yıl Solana, Terra ve Polygon gibi projeleri konuştuğumuz gibi Meta tabanlı projeleri konuşuyor olma ihtimalimiz oldukça yüksek.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.