1. Home
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Samsung’dan heyecan veren Metaverse açılımı!

Samsung’dan heyecan veren Metaverse açılımı!

Samsung’dan heyecan veren Metaverse açılımı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın önde gelen teknoloji firması Güney Koreli Samsung’dan heyecan veren Metaverse açılımı geldi. Detaylar haberimizde.

Samsung’dan heyecan veren Metaverse açılımı!

Dünyanın önde gelen teknoloji firmalarından biri olan Samsung, son dönemlerde kripto ekosistemini yakından ilgilendiren kararlar alıyor. Geçtiğimiz günlerde 2022 yılında üreteceği smart televizyonları NFT platformlarına entegre ederek NFT’leri görüntüleme özelliği ekleyeceğini duyuran dev firma, şimdi de teknolojinin yeni gözdesi Metaverse alanına giriş yaptı.

İlgili: NFT nedir, geleceği nasıl?

Samsung, Decentraland ile ortaklık kurdu ve bu kapsamda Samsung’un Manhattan’daki mağazası Metaverse’e taşınıyor. Samsung Electronics America’da kurumsal pazarlama ve iletişimden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Michelle Crossan-Matos yaptığı açıklamada “Metaverse, başka türlü gerçekleşemeyecek benzersiz sanal deneyimler yaratmak için fiziksel ve uzamsal sınırların ötesine geçmemizi sağlıyor” dedi.”

Ayrıca İnavasyon’un Samsung’un DNA’sında yer aldığını belirten Crossan-Matos, harekete geçmek için insanların hepsinin Metaverse’ü deneyimlemesini bekleyemeyeceklerini belirtti.

Samsung 837X mağazası sınırlı bir süre için Decentraland’da açık olacak. Samsung, NFT’ler ve metaverse ile ilgili radikal açılımlar yapıyor. Teknoloji devi dünyanın yeni trendlerine kapısını sonuna kadar açıp kullanıcılarına benzersiz deneyimler yaşatmayı amaçlıyor.

İlgili: Metaverse nedir?

Samsung’un açıklamasının ardından Decentreland’ın kripto parası MANA, piyasasının olumsuz görünümüne rağmen değer kazanmaya başladı. 3,43 dolara kadar yükselen MANA, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 3,30 dolardan işlem görüyor.

İlgili: Decentreland (MANA) nedir, geleceği nasıl?

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’in şirketin adını “Meta” olarak değiştirmesinin ardından tüm dikkatleri üzerine çeken Metaverse tabanlı kripto paralar hızla değer kazandı. MANA, 25 Kasım 2021’de 5,90 dolara yükselerek tüm zamanların en yüksek değerini gördü.  ATH’yi gördüğü değerinden %44,11 geri çekilmiş olsa da kripto analistleri 2022 yılının Metaverse tabanlı kripto paralar için oldukça verimli geçeceğini tahmin ediyor. MANA coin 2021 yılının başından bu yana %2,472 değer kazandı.

MANA yıllık grafik

metaverse Samsung’dan heyecan veren Metaverse açılımı!

İlgili: MANA fiyat tahmini

Kaynak