okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-1.25%
Bitcoin
68.564,88 USDT
eth
ETH
-0.82%
Ethereum
3.862,38 USDT
bch
BCH
-3.92%
Bitcoin Cash
470,44 USDT
xrp
XRP
-0.86%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-2.13%
Litecoin
83,43 USDT
bnb
BNB
-0.18%
Binance Coin
602,77 USDT
sol
SOL
-0.7%
Solana
168,96 USDT
avax
AVAX
-3.26%
Avalanche
37,01 USDT
ada
ADA
-2.41%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-3.64%
Poladot
7,36 USDT
doge
DOGE
-2.3%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
4.22%
Shiba Inu
0,00 USDT

Kazakistan olaylarının ardından Bitcoin madenciliğinde önemli değişim!

Uzun vadeli Bitcoin yatırımcıları kapitülasyonda! Endişe etmeli miyiz?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ve kripto para madencilik endüstrisinde küresel dengeler Kazakistan olaylarının ardından yeniden değişebilir. Yeni adres Almanya olabilir.


Kazakistan olaylarının ardından Bitcoin madenciliğinde önemli değişim!

Bitcoin fiyatlarındaki oynaklığın nedenlerinde birisi de Bitcoin madenciliğinde dengelerin henüz oturmaması. Çin yasaklarının etkileri geçmemişken Kazakistan olayları Bitcoin madenciliğinde dalgalanmaya neden oluyor. Kazakistan olaylarının ardından Bitcoin madenciliğinde Almanya yükselen yeni bir destinasyon olabilir.

Çin, 2021’de sürpriz bir karar alarak Bitcoin madenciliğini yasakladı. Bu yasakların ardından Kuzey Amerika ve Kazakistan Bitcoin madenciliği için iki önemli destinasyon haline geldi. Kazakistan ucuz enerji kaynakları ve durağan siyasal yapısı ile Bitcoin madencilerinin rağbet ettiği bir merkez oldu. Kazakistan toplam hash gücünün %18’ine hakim oldu.

Lütfen Bkz: Güncel Bitcoin fiyat tahmini

Son günlerde Kazakistan’da başlayan toplumsal olaylar, Bitcoin madencilik endüstrisini tehdit ediyor. Toplumsal olaylar ne zaman toplanı bilinmez ama Kazakistan’daki Bitcoin hash gücü düşmeye başladı. Eğer politik ve toplumsal kargaşa devam ederse Kazakistan, Bitcoin madenciliği endüstrisindeki konumunu kaybedebilir.

Madencilik uzun vadeli bir yatırım gerektiriyor. Madenciler ise yatırımlarının karşılığını ise uzun vadede almak istiyor. Çin ve Kazakistan örneği Bitcoin madencilerinin daha istikrarlı bölgelerde yatırım yapma isteğini arttırıyor.

Son dönemde Almanya merkezli şirketlerin Bitcoin madenciliğine yönelik yoğun ilgi gösterdiği gözleniyor. Almanya merkezli yatırım şirketi Northern Data Share, 2021’de ek olarak 18,000 adet ASIC Bitcoin madencilik donanımı satın aldı. Northern Data Share, Bitcoin madencilik yatırımlarını 2022’de de devam ettirmeyi planlıyor.

Northern Data, ASIC donanımları ile sadece Bitcoin değil Ethereum gibi farklı kripto paraların da madenciliğini yapabiliyor.

Lütfen Bkz: Bitcoin madenciliği nedir? Nasıl yapılır?

Madenciler, özünde Bitcoin ve kripto paralar üzerinden yapılan işlemleri blockchain ağlarına kaydediyor. Bu kayıt işlemlerinde harcadıkları yoğun enerji ve donanım sarfiyatı karşılığında ise Bitcoin ve kripto para ödülü alıyorlar.

Günlük ödül olarak dağıtılan Bitcoin ödülü yaklaşık 900 adet Bitcoin! Ayrıca işletim ücretleri de madencilerin kazandıkları gelirler arasında yer alıyor. Bitcoin’in yanında diğer kripto paraları da dahil ettiğimizde milyar dolarlık bir piyasa karşımıza çıkıyor. Bu endüstride Kazakistan’ın ardından Almanya, yükselen bir destinasyon haline gelebilir.

Kaynak.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.