okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.97%
Bitcoin
69.178,04 USDT
eth
ETH
2.54%
Ethereum
3.923,40 USDT
bch
BCH
1.2%
Bitcoin Cash
489,83 USDT
xrp
XRP
0.82%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
0.8%
Litecoin
84,57 USDT
bnb
BNB
0.64%
Binance Coin
604,10 USDT
sol
SOL
1.21%
Solana
165,39 USDT
avax
AVAX
1.18%
Avalanche
37,19 USDT
ada
ADA
1.29%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-0.41%
Poladot
7,53 USDT
doge
DOGE
1.12%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
1.3%
Shiba Inu
0,00 USDT

“Rusya Ukrayna savaşı Bitcoin için mucizeler yaratabilir!”

rusya Bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en büyük varlık yöneticisinin CEO’suna göre, Rusya Ukrayna savaşı Bitcoin için bir dönüm noktası olabilir!

Rusya Ukrayna savaşı Bitcoin’i nasıl etkiler?

Dünyaca ünlü yatırım yönetimi şirketi BlackRock’un CEO’su, BlackRock hissedarlarına yazdığı bir mektupta, genel olarak Rusya ve Ukrayna arasında devam eden savaşın olası etkilerinden bahsetti ve savaş nedeniyle dijital varlıkların benimsenmesinin artıracağını söyledi. 

"Rusya Ukrayna savaşı Bitcoin için mucizeler yaratabilir!"

Peki Rusya Ukrayna savaşı Bitcoin ve kripto paraları nasıl etkileyecek?

Dünyanın en büyük varlık yöneticisinin CEO’su, işgal nedeniyle kripto paraların benimsenmesinin hızlanacağını iddia ediyor.

BlackRock CEO’su Larry Fink, Rusya ve Ukrayna arasında devam eden savaşın, birçok ülkeyi geleneksel ödeme altyapısına ve fiat para birimlerine bağımlılıklarını yeniden analiz etmeye teşvik edeceğini söyledi.

Nitekim son zamanlarda İngiltere, Singapur, Endonezya ve Kanada dijital varlıkları düzenlemeye başvururken; ABD, Pakistan, Brezilya gibi bazı ülkeler de doğrudan bir yasak koymak yerine, düzenlemeye gitmeye karar verdi.

Ancak bazı ülkeler ise kripto para sektöründe daha aktif bir rol oynamaya başladı ve bu süreç aslında, savaştan çok daha önce başladı.

Bununla birlikte Fink, küresel ekonominin dijital para birimlerinin yer aldığı bir ödeme sistemine doğru kayacağına inanıyor.

İlgili: Bitcoin ağında boğa koşusuna işaret eden metrikler!

NYC merkezli dev şirketin CEO’su, özenle planlanmış bir küresel dijital ödeme sisteminin, kara para aklama ve yolsuzlukla ilişkili riskleri azaltırken; uluslararası transfer işlemlerinde yeni bir çığır açabileceğini söyledi. Hatta dijital para birimlerinin sınır ötesi ödemelerin maliyetlerini azaltabileceğini de sözlerine ekledi.

“İncelikle tasarlanmış küresel bir dijital ödeme sistemi, kara para aklama ve yolsuzluk riskini azaltırken; uluslararası transfer işlemlerini iyileştirebilir. Dijital para birimleri, örneğin yurtdışında çalışan işçilerin ailelerine para göndermesi gibi birçok sınır ötesi ödemelerde maliyetleri düşürmeye de yardımcı olabilir.”

"Rusya Ukrayna savaşı Bitcoin için mucizeler yaratabilir!"

BlackRock’tan dev Bitcoin açılımı!

BlackRock, müşterilerinden gelen yoğun ilgiyi karşılamak için dijital para birimlerini, stabil coinleri ve bu paraların arkasındaki teknolojileri araştırıyor.

Nitekim daha önce de KoinMedya olarak şubat ayında dünyanın en büyük varlık yöneticisinin kripto para alım satım hizmetleri başlatmaya hazırlandığından bahsetmiştik.

İlgili: Dünyanın en büyük varlık yöneticisinden yeni kripto para açılımı!

Şöyle ki; BlackRock, kripto alım satım hizmetleri başlatarak, müşterilerinin kripto para birimi katılımını ikiye katlamayı planlıyor. 

Geçtiğmiz ay basına yansıyan haberlere göre, BlackRock dijital varlık alanına “alım satımlarda müşteri desteği ve ayrıca kredi olanağı” gibi çözümler ile girmeyi hedefliyor.

Bu adım sayesinde varlık yöneticisi, yatırımcıların kripto para birimlerini teminat olarak göstererek, borç alabilmelerini sağlayacak.

Bkz: Güncel Bitcoin fiyat tahmini 2022-2025

Ayrıca yönetimi altında (AUM) 10 trilyon doları aşan varlık bulunan NYC merkezli dev varlık yöneticisi, Chicago Ticaret Borsası (CME) aracılığıyla kısa vadeli kârlı bir Bitcoin alım satım işlemi gerçekleştirerek, geçtiğimiz yıl kripto para piyasasını deneyimlemişti.

Dahası bu adımın öncesinde, şirket Bitcoin yatırımının yanı sıra, madencilik şirketlerinden hisse senetleri aldığını açıklamıştı. Ve firmanın Bitcoin madencilik şirketlerinden yaklaşık 400 milyon dolarlık hisseye sahip olduğunu gösteren raporlar ortaya çıkmıştı.
Fink, BTC’nin büyük bir varlık sınıfı ve ABD doları için bir tehdit olabileceğini; ancak yine de kendini kanıtlaması gerektiğine inanıyor.

Ancak tüm bunlara rağmen ilginç bir şekilde; son zamanlarda Bitcoin ve bazı altcoinlerden övgüyle bahseden açıklamalarda bulunsa da CEO Larry Fink’in kripto hayranlığı çok eskiye dayanmıyor. Hatta ünlü yönetici daha önceleri Bitcoin’i “değersiz” olarak nitelendiren JPMorgan Chase’den kripto düşmanı Jamie Dimon’a daha yakın bir isim olarak biliniyordu.

İlgili: Ukrayna kripto para borsasından Binance’e akıl almaz suçlama!

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.