okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.18%
Bitcoin
68.523,03 USDT
eth
ETH
0.18%
Ethereum
3.851,76 USDT
bch
BCH
0.14%
Bitcoin Cash
471,04 USDT
xrp
XRP
-0.28%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-0.03%
Litecoin
83,41 USDT
bnb
BNB
0.15%
Binance Coin
602,59 USDT
sol
SOL
0.03%
Solana
168,73 USDT
avax
AVAX
-0.15%
Avalanche
36,96 USDT
ada
ADA
0.31%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-0.19%
Poladot
7,36 USDT
doge
DOGE
1.3%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
3.88%
Shiba Inu
0,00 USDT

Dünyanın en büyük varlık yöneticisinden yeni kripto para açılımı!

Dünyanın en büyük varlık yöneticisinden yeni kripto para açılımı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Yönetimi altında 10 trilyon dolardan fazla varlık bulunan NYC merkezli dünyanın en büyük varlık yöneticisinden piyasayı canlandıracak yeni kripto para açılımı geldi!

BlackRock yeni kripto para açılımıyla piyasaya heyecan katmaya hazırlanıyor!

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi olarak bilinen BlackRock, yeni kripto para alım satım hizmetleri başlatmaya hazırlanıyor.

Yeni bir rapora göre; Blackrock, kripto alım satım hizmetleri başlatarak, müşterilerinin kripto para birimi katılımını ikiye katlamayı planlıyor. 

Dünyanın en büyük varlık yöneticisinden yeni kripto para açılımı!

Atılan bu önemli adım, şirketin Bitcoin(BTC) yatırımının yanı sara, madencilik şirketlerinden hisse senetleri aldığını açıklamasından yaklaşık bir yıl sonra geldi.

Basına yansıyan haberlere göre, BlackRock dijital varlık alanına “alım satımlarda müşteri desteği ve ayrıca kredi olanağı” gibi çözümler ile girmeyi hedefliyor.

Bu adım sayesinde varlık yöneticisi, yatırımcıların kripto para birimlerini teminat olarak göstererek, borç alabilmelerini sağlayacak.

Bu arada farklı bir haber kaynağı ise, kamu emeklilik kuruluşlarının, bağışların ve devlet varlık fonlarının, BlackRock’un entegre yatırım yönetim platformu Aladdin (Asset, Liability, Debt, and Derivative Investment Network – Varlık, Yükümlülük, Borç ve Türev Yatırım Ağı) aracılığıyla kripto para ticareti yapma seçeneğine sahip olacağını iddia etti.

Yönetimi altında (AUM) 10 trilyon doları aşan varlık bulunan NYC merkezli dev varlık yöneticisi, Chicago Ticaret Borsası (CME) aracılığıyla kısa vadeli kârlı bir Bitcoin alım satım işlemi gerçekleştirerek, geçtiğimiz yıl kripto para piyasasını deneyimledi.

Dünyanın en büyük varlık yöneticisinden yeni kripto para açılımı!

 Daha sonra, firmanın Bitcoin madencilik şirketlerinden yaklaşık 400 milyon dolarlık hisseye sahip olduğunu gösteren raporlar ortaya çıktı.

Bu arada, CEO Larry Fink ve CIO Rick Rieder gibi şirketten üst düzey yöneticiler, Bitcoin ve bazı altcoinlerden övgüyle bahseden açıklamalarda bulundu. Örnek vermek gerekirse; Fink, BTC’nin büyük bir varlık sınıfı ve ABD doları için bir tehdit olabileceğini; ancak yine de kendini kanıtlaması gerektiğini belirtti.

 Sonuç olarak; Blackrock’un yeni kripto para açılımı akıllara, sektordeki gelismeleri inceleyerek pazarlama ve iş yonetimi konusunda veri ve bilgi aktaran profesyonel hizmetler şirketi Microstrategy CEO’su Michael Saylor’ın daha önce konuya ilişkin yaptığı açıklamayı getiriyor. 

Ünlü CEO’ya göre; Blackrock gibi bazı büyük şirketler nakit kaynaklarının bir kısmını güvenli bir bir liman varlığına dönüştürmek istiyorlar. 

İlgili: Michael Saylor’dan çok konuşulacak Bitcoin yorumları

Ve bunun için de iki şeyden birini yapacaklar. Şöyle ki; birçoğu MicroStrategy’nin yaptığını yapacak: Yani doğrudan Bitcoin satın alacaklar. 

Nitekim, Saylor ve ekibi, şirketin sermayesinden artan kısmını bir değer deposu olarak Bitcoin’e yatırıyor.

Dünyanın en büyük varlık yöneticisinden yeni kripto para açılımı!

Diğerleri ise Square ve Paypal’in yolundan giderek, ürün ve hizmetlerine Bitcoin ve kripto paraları ekleyecekler. Şimdi Blackrock’un yapmaya hazırlandığı şey de bu minvalde değerlendirilebilir. 

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.