1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Michael Saylor’dan çok konuşulacak Bitcoin yorumları

Michael Saylor’dan çok konuşulacak Bitcoin yorumları

Michael Saylor’dan çok konuşulacak Bitcoin yorumları
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin’in koruyucu meleği Microstrategy’nin CEO’su Michael Saylor, yine çok konuşulacak açıklamalarda bulundu!

İşte ünlü CEO’nun dikkat çeken Bitcoin yorumları…

Dünyanın halka açık en büyük pazarlama ve iş zekası yazılımı firmasının CEO’su Michael Saylor, Bitcoin‘i dijital emtia olarak tanımladı.

https://twitter.com/michael_saylor/status/1403332678317903878?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1403332678317903878%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fen.ethereumworldnews.com%2Fbitcoin-btc-is-digital-property-michael-saylor%2F

Ünlü CEO bu Bitcoin tanımını, El Salvador’un BTC’yi ülkenin ulusal para birimi olarak kabul etmesinden bir gün sonra yaptı. Michael Saylor, El Salvador’un, daha iyi bir dünyaya giden yolda bir ilke imza attığına işaret etti:

“Nüfusun %70’inin finansal sistemden dışlandığı bir ülkede “Bitcoin” umuttur. El Salvador Cumhuriyeti daha iyi bir dünyaya giden yolda bir ilke imza atarak, bu yolculuğa öncülük ediyor.”

https://twitter.com/michael_saylor/status/1403092600270295049

Michael Saylor, ayrıca Senatör Elizabeth Warren’ın Bitcoin’e yönelik saldırısına da yanıt verdi.

Bu haftanın başlarında, ABD Senatörü Elizabeth Warren, BTC madenciliğinin tüm ülkelerden daha fazla enerji tükettiğini öne sürerek, Bitcoin’e eleştiri yöneltti. Ayrıca, Bitcoin gibi dijital varlıkların, geçen ayın başlarında Colonial Pipeline hadisesinde olduğu gibi, siber saldırılarda suçluların işlerini kolaylaştırdığını söyleyerek, bu konudaki endişelerini dile getirdi.

Senatör Warren’ın Bitcoin hakkındaki açıklamalarına yanıt veren Michael Saylor ise, Bitcoin’in, mülkiyet haklarıyla milyarlarca insanı güçlendirdiğini söyledi.

Senatör Warren’ın Bitcoin ile ilgili endişelerine yanıt olarak şu ifadeleri kullandı:

“Nihayet Bitcoin ile, milyarlarca yoksul ve işçi sınıfından insanın mülkiyet hakları, ekonomik güvenlik ve devlet ve kurumlar tarafından uygulanan finansal baskıdan kurtulma özgürlüğüne sahip olarak güçleneceği bir teknolojiye sahibiz. Bunu yaparken elektrik kullandığımız gerçeği, endişelerimizin en küçüğü olmalı.”

https://twitter.com/michael_saylor/status/1403363895042088964

Sektordeki gelismeleri inceleyerek pazarlama ve iş yonetimi konusunda yazılım geliştiren, veri ve bilgi aktaran MicroStrategy, aynı zamanda dev Bitcoin yatırımlarıyla kripto sektörüne yönelik kurumsal katılıma hız kazandıran firmalardan biri olarak tanınıyor. Saylor ve ekibi, şirketin sermayesinden artan kısmını bir değer deposu olarak Bitcoin’e yatırıyor.

Borsalardan Bitcoin çıkışı inanılmaz boyutta! Düşüş bir tek onları korkutamadı!

Bitcoin yorumları: “BTC, 21. yüzyılın hakimi olacak!”

Bu arada Michael Saylor geçtiğimiz ay verdiği bir röportajda, Bitcoin’in varoluşsal bir tehdit olmadığını, hatta bir değer deposu olarak kesinlikle bu yüzyılın hakimi olacağını söylemişti.

Dijital varlığın geleceği ile ilgili oldukça iyimser tahminlere sahip olan ünlü CEO, gelecekte devletler yasaklasa bile, bu yasakların Bitcoin’in ana kullanım durumunu asla etkilemeyeceğini iddia ediyor.

Saylor’a göre; Hükümetler, BTC’yi yasaklasa bile bir ticaret platformu olarak ortadan kaldırmayı başaramayacak. Ve hatta Bitcoin, 21. yüzyılın en güçlü kripto para birimi olacak ve gelecekte de kripto topluluğuna liderlik edecek:

“Bitcoin’in 21. yüzyılda, güçlü bir değer deposu olacağını düşünüyorum. Güçlü bir paraya veya parasal bir varlığa ihtiyaç duyan 8 milyar insan var. İyi bir hayat yaşayacaklarsa, bu varlığın dijital olması gerekiyor.”

Kaynak