Borsalardan Bitcoin çıkışı inanılmaz boyutta! Düşüş bir tek onları korkutamadı!

1 Bitcoin kaç TL oldu? Güncel Bitcoin TL değerleri
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasalarında yaşanan düşüşler sadece onları kokutamıyor! BTC fiyatı son günlerde büyük bir düşüşle karşı karşıya kalırken; borsalardan Bitcoin çıkışı inanılmaz boyuta ulaştı.

Borsalardan Bitcoin çıkışı 2021’in zirvesinde!

Glassnode blockchain veri ve analiz firması tarafından sağlanan veriler, pazartesi günü kripto borsalarından toplamda 22.550 Bitcoin taşındığını gösteriyor.

Moskovski Capital’in CIO’su, aktif bir şekilde dipten Bitcoin satın alımını gösteren bir Glassnode grafiği paylaştı.

https://twitter.com/mskvsk/status/1402158762190909443

Bu arada MicroStrategy daha fazla Bitcoin almak için fon toplarken; 2021’de kripto para borsalarından en büyük toplam BTC çıkışı gerçekleşti.  

Bitcoin balinaları dipten toplam 22.550 BTC satın aldı!

En son blockchain verilerine göre, borsalardan Bitcoin çıkışı, 743.604.290 dolara ulaştı. Aynı gün MicroStrategy, daha fazla BTC satın almak için 400 milyon dolar topladığını duyurdu

Dünyanın halka açık en büyük pazarlama ve yönetim firması MicroStrategy, piyasadaki belirsizliğe aldırmadan kripto varlık portföyüne yine Bitcoin ekledi.

Bitcoin yatırımlarıyla kripto sektörüne yönelik kurumsal katılıma hız kazandıran bu firma, son zamanlarda piyasaya hakim olan belirsizliğe rağmen, yeni alım yapmak için hissedarlarından 400 milyon dolar topladı.

Şirket, fonları Bitcoin’e yatırmak için topladı. Bu, şirketin Bitcoin satın almak için bu yıl yaptığı ikinci fon toplama girişimiydi. Şubat ayında, yine aynı amaçla hissedarlarından 1,05 milyar dolar almayı başarmıştı.

Borsalardan Bitcoin çıkışı inanılmaz boyutta! Düşüş bir tek onları korkutamadı!
Bitcoin’in koruyucu meleğinden şok BTC yorumu!

MicroStrategy kimdir?

MicroStrategy, sektordeki gelismeleri inceleyerek pazarlama ve is yonetimi konusunda veri ve bilgi aktaran profesyonel hizmetler şirketidir. Ancak Saylor ve ekibi, şirketin sermayesinden artan kısmını bir değer deposu olarak Bitcoin’e yatırıyor. Bu da şirketin hisse senedi fiyatının Bitcoin fiyatlarından etkilenmesine neden oluyor.

Bitcoin fiyatı 32.000 dolarda!

Dünyanın en büyük kripto para birimi, FBI ve ABD Savunma Bakanlığı’nın DarkSide hackerlarının cüzdanından 4,3 milyon dolarlık Bitcoin ele geçirmesinin ardından gündeme düşen haberlerin etkisiyle, 32.000$ seviyesine kadar düştü.

Borsalardan Bitcoin çıkışı inanılmaz boyutta! Düşüş bir tek onları korkutamadı!

Devasa miktardaki BTC alımı da Microstrategy tarafından, büyük olasılıkla dipten satın alındı ​​ve soğuk cüzdanlara çekildi. Grafik, borsalardan çekilen Bitcoin miktarının bu yıl şimdiye kadar hiç görülmeyen seviyelere ulaştığını gösteriyor.

MicroStrategy’nin duyurusundan sonra 457 milyon dolarlık stabil coin alındı!

Aynı kaynak, iş yazılımı üreten bu firmanın, Bitcoin satın almak için 400 milyon dolar toplamaya başladığına ilişkin basın açıklamasını yayınlamasının ardından, yarım milyar dolara yakın fonun stabil coin olarak kripto borsalarına yatırıldığını da paylaştı.

Bu işlem muhtemelen Bitcoin almak için gerçekleştirildi. Nitekim piyasada her ne zaman böyle büyük düşüşler yaşansa, genellikle Bitcoin almak için kullanılmak üzere borsalara yüklü miktarda fon girişi olur. 

Glassnode analiz firması tarafından paylaşılan veriler de kripto balinalarının muhtemelen dipten Bitcoin satın almak için dijital para borsalarına yaklaşık yarım milyar dolar yatırdığını gösteriyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Borsalardan Bitcoin çıkışı inanılmaz boyutta! Düşüş bir tek onları korkutamadı!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.