1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. İşte Bitcoin düzeltmesi devam ederken, perde arkasında yaşananlar…

İşte Bitcoin düzeltmesi devam ederken, perde arkasında yaşananlar…

İşte Bitcoin düzeltmesi devam ederken, perde arkasında yaşananlar…
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ile birlikte tüm kripto para piyasaları büyük bir düzeltmeden geçerken; popüler bir analist, bu çöküşün perde arkasında büyük bir değişim yaşandığını söylüyor.

Bitcoin düzeltmesi ne zaman biter?

‏‎Popüler bir blockchain veri analisti olan William Clemente, kripto piyasalarında düzeltme gerçekleşirken, perde arkasında neler yaşandığını açıkladı.

İşte Bitcoin düzeltmesi devam ederken, perde arkasında yaşananlar...

Son 24 saat içinde Bitcoin (BTC), yaklaşık %10 düşüşle 32.769 dolara düşerek, piyasayı da beraberinde bir çöküşe doğru sürüklemeye devam etti. Akıllı sözleşme platformu Ethereum da aynı zaman diliminde %11,94 değer kaybederek, Bitcoin’i takip ediyor.

Kripto piyasasında ayılar ve boğalar arasında momentum savaşı devam ederken, Clemente Twitter’da takipçilerine BTC piyasasındaki satıcıların tükenme belirtileri göstermeye başladığını söylüyor.

https://twitter.com/WClementeIII/status/1401587133048102916

“İki haftayı aşkın bir süredir piyasada zararına satışlar yapılıyor. Ancak bu süreç, neredeyse tamamlanmış gibi görünüyor.”

Analist, borsalardan Bitcoin çıkışının kasım ayından bu yana en yüksek seviyelere ulaştığını ve kısa vadeli yatırımcılar tarafından satılan tokenlerin artık, hodler olarak tabir edilen uzun vadeli yatırımcılar tarafından toplandığını belirtiyor.

https://twitter.com/WClementeIII/status/1401687781689135111

Son zamanlarda kısa vadeli yatırımcılar (KVY)’dan gelen satışlar ve uzun vadeli hodlerlar (UVH)’dan gelen alımların hemen hemen birbirini dengelediğini, şimdi ise KVY satışlarının UHV alımlarını geçmediğini söylüyor.

bitcoin düzeltmesi İşte Bitcoin düzeltmesi devam ederken, perde arkasında yaşananlar...

Clemente ayrıca, piyasaya yeni giren yatırımcılar pes ederken; Bitcoin’in konsolidasyona devam etmesini beklediğini sözlerine ekliyor:

““Kısa vadeli yatırımcılar (KVY) satarken, uzun vadeli hodlerlar (UVH) biriktiriyor. Yeni piyasa katılımcıları ise hala zararına BTC satıyor, ancak bu kısa vadeli yatırımcıların satış oranları, artık UVH’lerin satın alma oranını geçmiyor. Bu sürecin tamamlanması biraz zaman alacaktır. Şimdilik biraz daha sabır.”

Kaynak

Etiketler: