1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin düşüşünün arkasındaki korkutan grafik!!

Bitcoin düşüşünün arkasındaki korkutan grafik!!

Bitcoin düşüşünün arkasındaki korkutan grafik!!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin’in fiyatı sürekli olarak 200 günlük hareketli ortalamalarının altında seyrederken madenciler cephesinde yoğun satışlar yaşandı. BTC’nin son düşüş grafiği gelecek hakkında ipuçları veriyor.

Bitcoin düşüşünün arkasındaki korkutan grafik!!

Kripto piyasaları 19 Mayıs’tan beri bir düşüş trendi içerisinde. Piyasada zaman zaman toparlanma çabaları görünse de kısa süreli ivmeli düşüş seansları, piyasayı aşağılara çekiyor. Bitcoin de son 24 saatte %9,42 oranında düşerek, 23 Mayıs’tan beri ilk defa 33.000 doların altına geriledi.

Popüler analistlerden Villiam Clemente geçen hafta içersinde madencilerin yaklaşık 164 milyon dolar değerinde 5.000 BTC sattıklarını ve düşüşün buna bağlı olarak gerçekleştiği görüşünde.

 

 

Bitcoin’de korkutan grafik

Bir başka kripto analisti Timothy Peterson da BTC’nin son 17 gündür 200 MA hattının altında kaldığına dikkat çekiyor.

Bu ölçüm “her zaman” boğa sezonunun kapandığını ve ayı piyasasının başladığını göstermiştir.

 

Bitcoin Bitcoin düşüşünün arkasındaki korkutan grafik!!

 

Image
Kaynak: Timothy Peterson

 

Timothy Peterson’un paylaştığı grafikte 2012 Şubat ayından beri boğa ve ayı piyasaları görülüyor. Yeşil renk ile gösterilen boğa piyasaları BTC’nin 200 MA altına düşmesiyle kapanıyor.

Piyasalar gün içerisinde hafif sıçramalar gösterse de BTC 32,400 dolara kadar indi ve şu anda da 32,800 dolardan işlem görüyor. Piyasanın iki numarası ETH de 2430 dolar gibi bir dip gördükten sonra bir miktar yükseldi. BTC ve ETH 3 Haizran’da, 39,600 ve 2900 dolar ile bir tepe noktası yakalamışlardı. Her iki varlık ta bu değerlerden yaklaşık %15 kayıp yaşamış durumda.

Bununla birlikte, hem Ether hem de Bitcoin son haftalarda değer kaybederken, kripto yatırım ürünlerine yönelik sermaye akışları, kurumsal yatırımcıların Ether’e yöneldiğini gösteriyor.

CoinShares’in 7 Haziran tarihli raporuna göre, Bitcoin yatırım ürünlerinde geçtiğimiz hafta 141 milyar dolarlık rekor çıkış görülürken, Ether ürünleri 22 milyon dolarlık giriş bildirdi.

 

Canlı BTC fiyatı: $ 26,482.10

İlgili: Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin almanın 8 kolay yolu

İlgili: En iyi, en güncel Bitcoin forumları BTC konuşulan Telegram toplulukları

İlgili: Bitcoin cüzdan nedir? 2021’nin en iyi Bitcoin cüzdanları

 

Kaynak

Etiketler: