Coinbase borsasından dev Bitcoin çıkışı neye işaret?

coinbase
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Blockchain verileri, son 24 saat içinde ABD merkezli kripto borsası Coinbase’den dev bir Bitcoin çıkışı gerçekleştiğini gösteriyor.

Büyük miktarda Bitcoin çıkışı ne anlama geliyor?

Blockchain verileri, 671 milyon dolarlık Bitcoin‘in kısa bir süre önce Coinbase’den soğuk cüzdana çekildiğini gösteriyor.

Kurumsal bir balina Coinbase’den soğuk cüzdana 11.800 Bitcoin taşıdı!

CryptoQuant ve Whale Alert tarafından sağlanan veriler, son 24 saat içinde kurumsal bir balinanın ABD merkezli büyük kripto borsası Coinbase’den 11.827 Bitcoin satın aldığını ve ardından soğuk cüzdana çektiğini gösteriyor.

https://twitter.com/mskvsk/status/1388237016396181508

Coinbase’den 670,9 milyon dolarlık Bitcoin çekildi!

Moskovski Capital CIO’su, kurumsal yatırımcıların Bitcoin toplamaya devam ettiğini ve uzun vadede tutmaya kararlı olduklarını gösteren CryptoQuant’a ait bir grafik paylaştı.

Coinbase Pro’dan çekilen 11.827 Bitcoin, mevcut fiyattan 670.995.053$’a tekabül ediyor. Bu arada işlem, büyük kripto balina transferlerini takip eden Whale Alert tarafından da doğrulandı.

https://twitter.com/whale_alert/status/1388222367898480642

Peki Coinbase gibi borsalardan Bitcoin çıkışı ne anlama geliyor?

Esasen ABD’deki büyük nitelikli yatırımcılar, Bitcoin satın almak için Coinbase’e güvenir ve genellikle satın aldıkları BTC’yi kendi saklama cüzdanlarına geri çeker. 

Dolayısıyla Coinbase’den Bitcoin çıkışlarının artması, ABD’deki büyük alıcıların BTC satın aldığına işaret ediyor. Bu aynı zamanda sektörde bazı uzmanlar tarafından güçlü bir yükseliş sinyali olarak görülüyor.

Bitcoin’e kurumsal talep artıyor

Enflasyon korkusu artmaya devam ettikçe Bitcoin, bir değer deposu ve güvenli bir liman varlığı olarak daha da çekici hale geliyor. Bitcoin’e olan talep, Coinbase’den devasa miktarlarda yapılan BTC çıkışlarından da açıkça görülüyor.

Bu arada, son zamanlarda iki büyük bankacılık devi olan Goldman Sachs ve JP Morgan, Bitcoin’i nitelikli müşterilerine sunma planlarını açıkladılar.

Coinbase borsasından dev Bitcoin çıkışı neye işaret?

Şöyleki; Wall Street oyuncuları, kurumsal müşteriler için kripto yatırım imkanlarını genişletmeye hazırlanıyor ve böylelikle artan talebi karşılamak istiyor.

Nitekim, Goldman Sachs’ın başkanı John Waldron, geçtiğimiz ay Reuters’e verdiği bir demeçte “müşteri talebinin arttığını” ifade etti. Ve rakip yatırım bankası JPMorgan’ın da artık Bitcoin piyasalarına girmeyi planladığını ve kurumsal yatırımcıları için kripto para muhafaza ve yatırım hizmetleri sunmak için onay aldığını söyledi.

JP Morgan bu onayla birikte müşterilerine MicroStrategy, Square, Riot Blockchain ve NVIDIA gibi son zamanlarda Bitcoin’e yatırım yapan şirketlerdeki pozisyonlar aracılığıyla gelişen kripto ekonomisine erişim sağlamak istiyor.

Goldman Sachs ise müşterilerinin net varlığının %2,5’inin Bitcoin’e yatırmasına izin verecek. 

Bitcoin 58.400$’a dokundu!

Coinbase borsasından dev Bitcoin çıkışı neye işaret?

Dün (30 Nisan) Bitcoin, fiyatını 53.000$ seviyesinden 57.000$ bölgesine çıkaran ve ardından, ayı yükselişle kapatmasını sağlayan saatlik iki yeşil mum yaktı.

Bugün erken saatlerde ise en büyük kripto para birimi 58.458$ seviyesine dokunmak üzere biraz yükseldi, ancak bu seviyeden hemen geri çevrildi.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Coinbase borsasından dev Bitcoin çıkışı neye işaret?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.