1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Bu ülkelerde Bitcoin kullanımı artıyor!

Bu ülkelerde Bitcoin kullanımı artıyor!

Bu ülkelerde Bitcoin kullanımı artıyor!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Afrika ülkelerinde kripto paraya yönelim artıyor. Bu yönelimin arkasındaki nedenler ve detaylar haberimizde

Bu ülkelerde Bitcoin kullanımı artıyor

Afrika ülkelerindeki Bitcoin kullanım oranları, Afrikalıların Bitcoin’i alternatif bir emeklilik gelir kaynağı olarak değerlendirmesi ile yaygınlaşıyor. Yüksek enflasyon ve istikrarsız para birimleri ile boğuşan Afrika kıtası ülkelerinde, merkezi olmayan ve enflasyona dirençli olan Bitcoin, emekliliğe katkıda bulunmak için daha güvenli bir kaynak olarak görülüyor.

Bkz: Bitcoin, Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Yerel kaynaklara göre, Bitcoin’e doğru bu geçiş, geleneksel emeklilik fonlarının tarihsel olarak dolandırıcılık ve istikrarsızlık sorunları yaşadığı Güney Afrika gibi ülkelerde daha yoğu yaşanıyor. Bir kripto girişimi olan Yellow Card tarafından yapılan analize dayanan raporda özellikle Güney Afrika gibi istikrarsızlığın olduğu ülkelerde çok sayıda kişinin emekliliğe katkıda bulunmak için daha güvenli bir kaynak olarak Bitcoin kullandığı belirtiliyor.

Yellow Card’ın raporunda Bitcoin’in uzun vadeli yatırımlar için hala güvenilirliğinin tam olarak sağlanmadığını buna rağmen yatırım sahiplerinin emekliliği planlarken tüm alteratifleri değerlendirmeleri gerektiği vurgulanıyor.

Bu arada, Yellow Card tarafından yapılan analizin bulguları, Afrika ülkelerinde Bitcoin’in satış ve havale ödemeleri için daha ucuz bir alternatif olduğunu gösteriyor. Aynı zamanda analiz birçok kullanıcının Bitcoin’i yapılabilir bir yatırım olarak gördüğünü ve ek bir gelir oluşturmanın bir yolu olarak gördüğünü de gösteriyor.

Bitcoin Bu ülkelerde Bitcoin kullanımı artıyor!

Afrika kıtasında kripto para birimi satın alma ve kullanımındaki yüksek artış, sonuçları doğrular nitelikte. Ekonomik sorunların yaşandığı benzer ülkelerde de Bitcoin’in benimsenme oranı gün geçtikçe artırıyor. Ekonomik dalgalanmaların yüksek enflasyon oranlarının olduğu ülkelerde yatırımcılar son dönemlerde kripto paraları daha güvenli görüyorlar.

 Benzer şekilde Venezuela gibi hiper enflasyon yaşanan ülkelerde Bitcoin kullanımı gün geçtikçe yaygınlaşıyor. İstikrarsızlık yatırımcıların kripto paralara yönelmesine yol açıyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: