Loading...
btc
BTC
0.33%
Bitcoin
64.005,47 USDT
eth
ETH
0.35%
Ethereum
3.094,98 USDT
bch
BCH
-0.58%
Bitcoin Cash
484,00 USDT
xrp
XRP
0.22%
Ripple
0,50 USDT
ltc
LTC
-0.3%
Litecoin
79,71 USDT
bnb
BNB
0.82%
Binance Coin
542,02 USDT
sol
SOL
0.78%
Solana
137,29 USDT
avax
AVAX
0.13%
Avalanche
34,81 USDT
ada
ADA
0.03%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
0.06%
Poladot
6,70 USDT
doge
DOGE
0.63%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
0.6%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bu ülkelerde Bitcoin kullanımı artıyor!

el salvador
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Afrika ülkelerinde kripto paraya yönelim artıyor. Bu yönelimin arkasındaki nedenler ve detaylar haberimizde

Bu ülkelerde Bitcoin kullanımı artıyor

Afrika ülkelerindeki Bitcoin kullanım oranları, Afrikalıların Bitcoin’i alternatif bir emeklilik gelir kaynağı olarak değerlendirmesi ile yaygınlaşıyor. Yüksek enflasyon ve istikrarsız para birimleri ile boğuşan Afrika kıtası ülkelerinde, merkezi olmayan ve enflasyona dirençli olan Bitcoin, emekliliğe katkıda bulunmak için daha güvenli bir kaynak olarak görülüyor.

Bkz: Bitcoin, Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Yerel kaynaklara göre, Bitcoin’e doğru bu geçiş, geleneksel emeklilik fonlarının tarihsel olarak dolandırıcılık ve istikrarsızlık sorunları yaşadığı Güney Afrika gibi ülkelerde daha yoğu yaşanıyor. Bir kripto girişimi olan Yellow Card tarafından yapılan analize dayanan raporda özellikle Güney Afrika gibi istikrarsızlığın olduğu ülkelerde çok sayıda kişinin emekliliğe katkıda bulunmak için daha güvenli bir kaynak olarak Bitcoin kullandığı belirtiliyor.

Yellow Card’ın raporunda Bitcoin’in uzun vadeli yatırımlar için hala güvenilirliğinin tam olarak sağlanmadığını buna rağmen yatırım sahiplerinin emekliliği planlarken tüm alteratifleri değerlendirmeleri gerektiği vurgulanıyor.

Bu arada, Yellow Card tarafından yapılan analizin bulguları, Afrika ülkelerinde Bitcoin’in satış ve havale ödemeleri için daha ucuz bir alternatif olduğunu gösteriyor. Aynı zamanda analiz birçok kullanıcının Bitcoin’i yapılabilir bir yatırım olarak gördüğünü ve ek bir gelir oluşturmanın bir yolu olarak gördüğünü de gösteriyor.

Bitcoin Bu ülkelerde Bitcoin kullanımı artıyor!

Afrika kıtasında kripto para birimi satın alma ve kullanımındaki yüksek artış, sonuçları doğrular nitelikte. Ekonomik sorunların yaşandığı benzer ülkelerde de Bitcoin’in benimsenme oranı gün geçtikçe artırıyor. Ekonomik dalgalanmaların yüksek enflasyon oranlarının olduğu ülkelerde yatırımcılar son dönemlerde kripto paraları daha güvenli görüyorlar.

 Benzer şekilde Venezuela gibi hiper enflasyon yaşanan ülkelerde Bitcoin kullanımı gün geçtikçe yaygınlaşıyor. İstikrarsızlık yatırımcıların kripto paralara yönelmesine yol açıyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.