İşte Ripple yükselişinin arkasındaki nedenler!

“Gerçek Bitcoin rallisi henüz başlamadı! Ama yakın...
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

XRP, yalnızca bir haftada %67’nin üzerinde kazanç sağlayarak, piyasa değeri bakımından ilk 100 kripto paranın tamamından daha iyi performans gösterdi. Peki Ripple yükselişinin arkasında ne vardı? XRP fiyatı neden yükseliyor?

Ripple yükselişi devam eder mi?

Uzun süredir devam eden bir konsolidasyonun ardından, Ripple (XRP) nihayet zayıf fiyat hareketinden kurtularak ivme kazanmaya başladı.

XRP fiyatı, 24 saatlik grafikte %27.27 ve haftalık fiyat grafiğinde neredeyse %67’lik kazanç elde ederek, 0.55$’a kadar yükseldi.

Bu ani fiyat artışının bir nedeni, önümüzdeki günlerde SEC ve Ripple arasında devam eden davanın nihai bir karara varma olasılığıydı.

İlgili: Kripto paralar düşerken, Ripple neden yükseldi?

İşte Ripple yükselişinin arkasındaki nedenler!

 

Yatırımcı duyarlılığını büyük ölçüde etkileyen dava ile ilgili uzlaşma söylentilerinin yanı sıra, bazı teknik ve on chain göstergeler de XRP için pozitif bir tablo çizdi.

XRP balinaları tekrar harekete geçti!

Popüler on chain analiz platformu Santiment tarafından paylaşılan veriler, 1 milyon ila 10 milyon XRP tutan aktif köpekbalığı ve balina adreslerinin 2020’nin sonlarından bu yana bir akümülasyon sürecinde olduğunu gösterdi.


 

Sözkonusu bu adreslerin bakiyelerindeki XRP miktarını artırması, XRP fiyatı için ek bir destek sağlayabilecek güçlü ve uzun vadeli bir trende işaret ediyor.

Bununla birlikte, XRPBTC paritesi de izlediği uzun vadeli düşüş eğilimini kırarak, bir yılın en yüksek seviyesi olarak 0.000025 BTC’ye ulaştı.

İlginizi çekebilir:

Piyasalar düşerken, bu hafta en çok satın alınan kripto paralar!

En güncel Ripple (XRP) fiyat tahminleri 2022-2025
Uzmanlardan müthiş Ripple yorumları ve fiyat tahminleri

XRP için piyasa duyarlılığı olumlu yönde değişiyor!

Teknik açıdan bakıldığında, XRP’nin fiyatı, uzun vadeli düşüş trendi çizgisinin direncinden toparlandı. Bunun sebeplerinden biri de işlem hacimleri ve vadeli işlem sözleşmelerindeki açık pozisyonlarda yaşanan büyük artıştı.

Ayrıca günlük grafikte RSI, piyasaya boğaların hakim olduğuna işaret eden ve yüksek bir satın alma baskısının göstergesi olan aşırı alım değerleri kaydetti. Haftalık RSI ise kendi alçalan direnç çizgisinden çıkarken, uzun vadeli sinyaller de yükselişe geçti.

Vadeli ve perpetual piyasalarda açık işlem oranı sadece 24 saat içinde %65,43 arttı. Öte yandan, yükseliş hareketinden sonra XRP’de 14.1 milyon dolarlık short (açığa satış) pozisyonu tasfiye edildi.

Ancak yakın vadede, kısa vadeli bir geri çekilme gerçekleşirse; XRP 0,39 dolarlık desteği tekrar test edebilir.

(Yazımızı yayına hazırladığımız sırada, CoinMarketCap verilerine göre XRP fiyatı 0,48 dolardan işlem görüyor.)

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
İşte Ripple yükselişinin arkasındaki nedenler!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.