Loading...
btc
BTC
0.02%
Bitcoin
67.156,24 USDT
eth
ETH
0.08%
Ethereum
3.520,77 USDT
bch
BCH
-0.01%
Bitcoin Cash
395,42 USDT
xrp
XRP
0.13%
Ripple
0,59 USDT
ltc
LTC
0.28%
Litecoin
73,24 USDT
bnb
BNB
0.42%
Binance Coin
595,57 USDT
sol
SOL
-0.07%
Solana
173,49 USDT
avax
AVAX
-0.02%
Avalanche
29,10 USDT
ada
ADA
0.18%
Cardano
0,44 USDT
dot
DOT
0.43%
Poladot
6,36 USDT
doge
DOGE
-0.1%
Doge Coin
0,13 USDT
shib
SHIB
-0.27%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Güncel Haber
  3. Ripple SEC davasında XRP fiyatına pump yaptıran karar!

Ripple SEC davasında XRP fiyatına pump yaptıran karar!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ripple SEC davasında federal yargıç, Ripple’ı haklı bularak, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun “O” iddiasını reddetti! Davada yaşanan bu gelişme ile birlikte, XRP fiyatı pump yaptı!

Ripple SEC davasında yeni gelişme!

Ripple SEC davasında federal yargıçlardan biri, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı Ripple’ın esas argümanlarından biriyle devam edebileceğine karar verdikten sonra, şirketin yerel kriptosu XRP’nin fiyatı pump yaptı.

Ripple SEC davasında XRP fiyatına pump yaptıran karar!

 Şöyle ki; ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), 9 Mart 2021’de NewYork Güney Bölge Mahkemesinden Yargıç Analisa Torres’e bir dilekçe göndererek, mahkemeden Ripple’ın “adil tebliğ” hususuna aykırılık ile ilgili yaptığı itirazları ve Brad Garlinghouse ile Chris Larsen aleyhindeki bireysel iddiaları reddetme girişimlerini geri çevirmesini talep etmişti. 

İlgili: Ripple (XRP) nedir, geleceğin Bitcoin’i olabilir mi?

SEC avukatlarından Jorge Tenreiro, blockchain şirketinin suçu SEC’e yükleyerek kayıtsız XRP satışlarında “sorumluluktan kaçınmaya” çalıştığını savunmuştu. Ve Ripple’ın kendisini savunmak için öne sürdüğü bu argümanın hukuk nezdinde bir geçerliliğinin olmadığını iddia etmişti.

Ripple SEC davasında XRP fiyatına pump yaptıran karar!

Nitekim San Francisco merkezli ödeme şirketi uzun süredir, SEC’in geçmişte XRP’yi bir menkul kıymet olarak gördüğü konusunda Ripple’a yeterli bildirimde bulunmadığını savunuyor. Hatta ilk savunmasında da SEC’in kendisine satışların yasadışı olabileceğine dair adil bir bildirimde bulunmadığı konusunda ısrarcıydı. Ayrıca blockchain şirketi, SEC’in borsalarla toplantılar yaptığını ve bu platformları XRP’nin yasal statüsü konusunda uyarmadığını da iddia etmişti.

Buna karşılık SEC, Ripple’ın savunmasının “yasal olarak uygunsuz” olduğunu ve halka açık olmayan bir soruşturma devam ederken, sektörün katılımcılarını bu tür ihlaller konusunda uyarma yükümlülüğünün olmadığını savundu.

Şimdi ise mahkeme ile ilgili basına yansıyan belgeler, Yargıç Analisa Torres’in SEC tarafından Ripple’ın “Adil Bildirim Savunması” kullanmasını engellemeye ilişkin yapılan hamleyi açıkça reddettiğini gösteriyor.

Bu arada Ripple genel danışmanı Stuart Alderoty Fox News’a verdiği yeni bir röportajda, yargıç Torres tarafından alınan bu karar ile Ripple’ın adil bildirim hakkının ihlali yönündeki argümanının doğrulandığını ifade etti.

“Bugünkü karar, SEC’in Ripple’ın XRP dağıtımının, 2013’ten beri menkul kıymet yasaları kapsamında yasaklanacağına dair adil bir bildirimde bulunup bulunmadığına dair ciddi bir sorun olduğunu onaylıyor. Sektörün ilerleme ve gelişme kaydetmesi adına hak ettiği netliği elde edebilmesi için bu davayı kazanmak mücadele etmeye devam edeceğiz.”

Bununla birlikte, Yargıç Torres, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve kurucu ortağı Chris Larsen’in, SEC’in kendilerine yönelik başlattığı bireysel suçlamaları reddetme hareketini kabul etmedi.

Ancak Alderoty, SEC’in iddialarının reddedileceğinden emin olduklarını söyledi:

“Brad ve Chris aleyhindeki davaların artık sona ermesini arzu ederdik. Ancak Mahkeme, SEC’in iddialarını kanıtlamasına karar verdi. En nihayetinde SEC’in tüm iddialarının reddedileceğinden eminiz.”

Mahkemeye ilişkin basına yansıyan bu haberin ardından XRP fiyatı, %15 arttı. Yazımızı yayına hazırladığımız sırada ise 0,84 dolardan işlem görüyor.

Ayrıca bknz:

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.