Loading...
btc
BTC
-0.37%
Bitcoin
65.421,81 USDT
eth
ETH
-0.51%
Ethereum
3.139,03 USDT
bch
BCH
0.25%
Bitcoin Cash
526,98 USDT
xrp
XRP
-0.44%
Ripple
0,50 USDT
ltc
LTC
-0.54%
Litecoin
79,30 USDT
bnb
BNB
-0.8%
Binance Coin
561,92 USDT
sol
SOL
-0.71%
Solana
150,19 USDT
avax
AVAX
-0.77%
Avalanche
36,99 USDT
ada
ADA
-0.44%
Cardano
0,47 USDT
dot
DOT
-0.74%
Poladot
6,81 USDT
doge
DOGE
-0.83%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
-0.97%
Shiba Inu
0,00 USDT

İşte milyonerlerin ayı piyasasında ayakta kalma rehberi!

ayı piyasası
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasası oldukça dinamik bir piyasa anlık değişimler derin olsa da ayı piyasasının uzun sürdüğü gerçeğini de göz önünde bulundurmak gerekiyor. Ayakta kalmak için bunlara dikkat!

İşte milyonerlerin ayı piyasasında ayakta kalma rehberi!

Kripto paralar yüksek getirileri ile yatırımcıları cezbetti. Ancak piyasada keskin düşüşlerinde olduğunu ve bu düşüş dönemlerinin uzun sürebileceğini de unutmamak gerekiyor.

Geçtiğimiz yılın son ayından bu yana kripto para piyasasında bir düşüş görüntüsü hakim. Lider kripto para birimi Bitcoin, 10 Kasım 2021’de 68,789 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyelerini gördü. O günden bu zamana kadar geçen sürenin büyük bir kısmında 37,000 dolar ile 45,000 dolar arasında yatay bir seyir izledi. Yukarı yönlü ataklar yapsa da ayılar her zaman galip geldi fiyat aşağı çekildi.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini!

Altcoinler için de aynı senaryo geçerli. Peki ayı piyasasında yatırımcılar ne yapmalı nasıl korunmalı ya da nasıl kazanmalı? Ayı piyasasında ayakta kalma için milyonerler ne yapıyor? Ünlü kripto analisti Cameron Fous, son Youtube videosunda bu konuyu ele aldı. Analistin dikkat çektiği noktaları ele alalım.

İlgili: Ünlü traderin mart ayında alınıp hodl edilmesini önerdiği altcoinler

Birinci adım, stratejileri değiştirmeye hazır olmaktır. Boğa piyasasından ayı piyasasına geçildiğini anladığınızda kısa vadeli yatırımlar yapmışsanız kaos derinleşmeden elinizdeki kripto paralardan kurtulun. Çünkü derinleşen kaos daha fazla hata yaptırır. Eğer uzun süreli yatırım yapıyorsanız panik yapmayın ve sabırlı olun.

İkinci adım, Ayı piyasasında portföyünüzün büyük bir bölümünü stake edebileceğiniz projelere yatırın. Cameron’ın bu adımı atacağı bir numaralı yer Terra (LUNA) ekosistemindeki Anchor Protocol olarak değerlendiriyor. APY hergün %19 stake geliri veriyor.

Üçüncü adım, piyasa lehinize dönene kadar portföylerr küçültülebiliyorsa küçültülmeli eğer bunun yapılması mümkün değilse sabırlı bir şekilde peniklemeden piyasadaki bir sonraki döngü beklenmeli. Kripto piyasasının bir döngü şeklinde hareket ettiği unutulmamalı.

Dürdüncü adım ise satın alma noktalarını iyi belirlemek gerekiyor. Bu dönemlerde makul seviyelerden piyasaya giriş kazanç elde etmenin en önemli yoludur. Teknik analizleri ve dönüm noktalarını takip etmek gerekiyor. Dipten satın almak kazandırır!

Beşinci ve son adım ise projesine güvenilen yatırımlara yönelmek ve bilgi edinilemeyen ekibi güvenilir olmayan kripto paralardan uzak durmaktır. Çünkü bu projeler ayı piyasalarındaki derin düşüşlerden ayağa kalkmaya başaramayabilir.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.