1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. İşte milyonerlerin ayı piyasasında ayakta kalma rehberi!

İşte milyonerlerin ayı piyasasında ayakta kalma rehberi!

İşte milyonerlerin ayı piyasasında ayakta kalma rehberi!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasası oldukça dinamik bir piyasa anlık değişimler derin olsa da ayı piyasasının uzun sürdüğü gerçeğini de göz önünde bulundurmak gerekiyor. Ayakta kalmak için bunlara dikkat!

İşte milyonerlerin ayı piyasasında ayakta kalma rehberi!

Kripto paralar yüksek getirileri ile yatırımcıları cezbetti. Ancak piyasada keskin düşüşlerinde olduğunu ve bu düşüş dönemlerinin uzun sürebileceğini de unutmamak gerekiyor.

Geçtiğimiz yılın son ayından bu yana kripto para piyasasında bir düşüş görüntüsü hakim. Lider kripto para birimi Bitcoin, 10 Kasım 2021’de 68,789 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyelerini gördü. O günden bu zamana kadar geçen sürenin büyük bir kısmında 37,000 dolar ile 45,000 dolar arasında yatay bir seyir izledi. Yukarı yönlü ataklar yapsa da ayılar her zaman galip geldi fiyat aşağı çekildi.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini!

Altcoinler için de aynı senaryo geçerli. Peki ayı piyasasında yatırımcılar ne yapmalı nasıl korunmalı ya da nasıl kazanmalı? Ayı piyasasında ayakta kalma için milyonerler ne yapıyor? Ünlü kripto analisti Cameron Fous, son Youtube videosunda bu konuyu ele aldı. Analistin dikkat çektiği noktaları ele alalım.

İlgili: Ünlü traderin mart ayında alınıp hodl edilmesini önerdiği altcoinler

Birinci adım, stratejileri değiştirmeye hazır olmaktır. Boğa piyasasından ayı piyasasına geçildiğini anladığınızda kısa vadeli yatırımlar yapmışsanız kaos derinleşmeden elinizdeki kripto paralardan kurtulun. Çünkü derinleşen kaos daha fazla hata yaptırır. Eğer uzun süreli yatırım yapıyorsanız panik yapmayın ve sabırlı olun.

İkinci adım, Ayı piyasasında portföyünüzün büyük bir bölümünü stake edebileceğiniz projelere yatırın. Cameron’ın bu adımı atacağı bir numaralı yer Terra (LUNA) ekosistemindeki Anchor Protocol olarak değerlendiriyor. APY hergün %19 stake geliri veriyor.

Üçüncü adım, piyasa lehinize dönene kadar portföylerr küçültülebiliyorsa küçültülmeli eğer bunun yapılması mümkün değilse sabırlı bir şekilde peniklemeden piyasadaki bir sonraki döngü beklenmeli. Kripto piyasasının bir döngü şeklinde hareket ettiği unutulmamalı.

Dürdüncü adım ise satın alma noktalarını iyi belirlemek gerekiyor. Bu dönemlerde makul seviyelerden piyasaya giriş kazanç elde etmenin en önemli yoludur. Teknik analizleri ve dönüm noktalarını takip etmek gerekiyor. Dipten satın almak kazandırır!

Beşinci ve son adım ise projesine güvenilen yatırımlara yönelmek ve bilgi edinilemeyen ekibi güvenilir olmayan kripto paralardan uzak durmaktır. Çünkü bu projeler ayı piyasalarındaki derin düşüşlerden ayağa kalkmaya başaramayabilir.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.