okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.31%
Bitcoin
68.185,51 USDT
eth
ETH
-1.6%
Ethereum
3.722,90 USDT
bch
BCH
-0.15%
Bitcoin Cash
490,39 USDT
xrp
XRP
1.14%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-0.6%
Litecoin
84,95 USDT
bnb
BNB
-0.11%
Binance Coin
598,65 USDT
sol
SOL
-4.57%
Solana
168,13 USDT
avax
AVAX
-0.29%
Avalanche
38,41 USDT
ada
ADA
-0.74%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
1.95%
Poladot
7,34 USDT
doge
DOGE
5.75%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
0.25%
Shiba Inu
0,00 USDT

Ripple CEO’sundan XRP ETF’si üzerine çarpıcı yorumlar!

Ripple CEO'sundan XRP ETF’si üzerine çarpıcı yorumlar!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Fox Business’tan Charles Gasparino’ya verdiği röportajda, XRP ETF’leri hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Ripple CEO’sundan XRP ETF yorumlarları!

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Fox Business’tan Charles Gasparino’ya verdiği 18 Ekim tarihli bir röportajda ABD’de XRP ETF (borsada işlem gören fon)’sinin piyasaya sürülmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, SEC’in kasıtlı olarak kazanan ve kaybeden seçtiğine inanıyor!

Ripple CEO'sundan XRP ETF ’si üzerine çarpıcı yorumlar!

Ünlü CEO XRP’de ETF beklentisi hakkında sorulan soruyu ilginç bir yorumla yanıtladı. Ve kasıtlı olarak kazanan ve kaybedeni seçmekle suçladığı ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’na sitemde bulundu.

“SEC neden kazananları ve kaybedenleri seçiyor?”

Ayrıca Garlinghouse, Bitcoin’in büyük oranda bir güç tüketimine sahip olduğundan bahsederek, ABD’li regülatörlerin ETF’ler konusunda çifte standart uyguladığını ima etti.

Çünkü Ripple CEO’suna göre, ETF konusunda Bitcoin’e öncelik vermek, SEC Başkanı Gary Gensler’in iklim ve küresel ısınma politikasına pek uymuyor.

Nitekim Garlinghouse, daha önce de XRP’nin enerj tüketiminde en büyük kripto para biriminden 100.000 kat daha verimli olduğuna değinmiş ve yalnızca bir Bitcoin tarnsferinin 75 galon benzin tükettiğini iddia etmişti.

Ayrıca Garlinghouse, Gensler’in Ethereum’un statüsü konusundaki sessizliğinden de endişe duyuyor.

Bu arada ABD’de düzenleyicinin onayını bekleyen çok sayıda Ethereum ETF başvurusu var. Ve ilk onaylanmış Bitcoin vadeli ETF‘si olan ProShares Bitcoin Strategy ETF, New York Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem görmeye hazırlanıyor.

Garlinghouse, SEC’in ifşaat ve netlik konularında verdiği mücadelenin ancak kendi eylemlerine gelince karşılık bulmamasının “ironik” olduğunu söylüyor:

“En çok istediğimiz şey, açıklık ve kesinliktir.”

Bu arada KoinMedya olarak daha önce söylediğimiz gibi; bu yıl nisan ayında kripto varlık yönetimi firması CoinShares tarafından Zürih merkezli SIX Swiss’te bir XRP ETP (borsa fonu ürünü) listelendi.

Ancak İsviçreli kripto para yöneticisi 21Shares, SEC tarafından Ripple’a açılan da vanın ardından kripto para biriminin kayıt dışı bir menkul kıymet olduğunu iddia ederek, XRP’yi ETP ürünleri listesinden çıkarmak için harekete geçti.

İlgili: Ripple’dan XRP’yi eski günlerine götürebilecek hamle!

Ripple anlaşma konusunda istekli değil!

Programda ayrıca Garlinghouse, XRP bir menkul kıymet olarak kabul edilirse, Ripple’ın uzlaşmayacağını söyledi.

Esasen Garlinghouse’un son Ripple yorumu, kripto para biriminin düzenleyici statüsü hakkında mutlak kesinlik olması gerektiğine ilişkin önceki açıklamasını yansıtıyor:

“İleride XRP’nin ne olduğu konusunda mutlak bir kesinlik olmadıkça, ne zaman uzlaşacağımıza dair bir senaryodan bahsedemeyiz.”

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.