Ripple boğaları döndü! XRP fiyatında %25’lik ralliye hazır mısınız?

Ripple boğaları döndü! XRP fiyatında %25'lik ralliye hazır mısınız?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ripple boğaları nihayet geri döndü! XRP fiyatında boğaların lehine büyük bir hareket olasılığını güçlendiren ve trend dönüşüne işaret eden yeni bir formasyon oluştu.

Ripple boğaları başlıyor!

Ripple (XRP) fiyatı, boğaların lehine patlayıcı bir hareket olasılığını güçlendiren ve trend dönüşüne işaret eden bir dip formasyonu oluşturdu. Ancak yatırımcıların, bu potansiyel hareketten yararlanmak için çok önemli bir destek seviyesinin yeniden test edilmesini beklemesi gerekiyor.

İlgili:

Riple boğaları nihayet geri döndü!

Ripple boğaları döndü! XRP fiyatında %25'lik ralliye hazır mısınız?

XRP fiyatında, yükseliş trendinin başladığını gösteren bir TOBO (ters omuz baş*) formasyonu oluştu. Bu teknik oluşumda, V şekline benzeyen, farklı derinliklerde üç dip vardır. Ortadaki dip, genellikle yan taraflardakinden daha derindir ve baş olarak adlandırılır. Başın her iki tarafında oluşan daha kısa vadiler ise omuz olarak adlandırılır.

* Ters omuz baş TOBO nedir?

Bu formasyon, düşen bir trendin sona ermek üzere olduğuna ve yükseliş trendinin başlayacağına işaret eder. Bunun tam tersi olan Omuz-Baş formasyonu (OBO) ise, yükselen bir trendin sona ermek üzere olduğunu ve düşüş trendinin başlayacağına işaret eder. 

Bu vadilerin zirvelerinin birleşmesi, potansiyel bir patlamayı belirlemede kullanılan boyun çizgisinin oluşmasına neden olur.

Bu oluşumda %25’lik hedef, boyun çizgisi ile başın en alt noktası arasındaki mesafe hesaplanarak, elde edilir. 

Şimdi bu ölçüme göre formasyon, bize 1 dolarlık bir hedef veriyor. İlginç bir şekilde; Ripple 19 Mart’ta boyun çizgisini çoktan aştı ve bu da yükselişin devam etme olasılığını gösteriyor.

Boyun çizgisi yeniden test edilirse, fırsatı kaçıran yatırımcılar dipten satın almaya başlayabilir. Böylece XRP fiyatının %25 artmasını ve 1 dolarlık psikolojik seviyeyi yeniden test etmesini bekleyebilirler.

Ripple boğaları döndü! XRP fiyatında %25'lik ralliye hazır mısınız?
4 saatlik XRPUSDT grafiği – Kaynak: TradingView

Balinalar XRP topluyor!

Teknik bir bakış açısıyla ortaya konan bu yükseliş senaryosu, aynı zamanda arz dağılımı metriği tarafından da destekleniyor. Bu endeks, hodl edilen token sayısına dayalı olarak, dağılım gösteren XRP cüzdanlarını inceler.

Bu on chain metrik şimdi, 10.000.000’den fazla XRP tutan balinaların akümüle ettiğini yani biriktirdiğini gösteriyor. Dahası bu kategoriye dahil olan cüzdan sayısı son zamanlarda, 317’den 335’e yükseldi.

Bu arada geçen ay bu gruba, toplam 18 yeni balina katıldı. Nitekim tüm bunlar XRP fiyatındaki yükseliş beklentilerini ortaya koyan göstergeler. Bu nedenle, piyasa katılımcıları, havale tokeninin fiyatında önümüzdeki günlerde veya haftalarda büyük bir sıçrama bekleyebilirler.

Ripple boğaları döndü! XRP fiyatında %25'lik ralliye hazır mısınız?
XRP arz dağılım tablosu

İlgili:

Bu formasyonlar, teknik analizde en güvenilir formasyonlardan biri olarak kabul edilse de bazen formasyonun tamamlanamadan başarısız olabileceğini unutmamak gerekir. Böyle durumlarda, varlığın fiyatı boyun çizgisinin altına inmez ve sağ omuz oluştuktan sonra yeni bir yükseliş/düşüş hareketiyle mevcut trend devam eder.

Böyle bir durumda, ayılar XRP fiyatını sağ omuzun altında (0,740$) daha düşük bir dip yapmaya zorlarsa, yükseliş tezi geçersiz sayılacak.

Bu durumda, Ripple fiyatının düşmesi ve 0,702 dolar civarında destek bulmasını beklenebilir. Ancak burada alıcılar, ters omuz baş formasyonu geçersiz olsa da yükseliş trendine bir kez daha şans verebilir.

İlgili: Ripple nasıl alınır? – XRP almadan önce bilmeniz gereken her şey!

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Ripple boğaları döndü! XRP fiyatında %25’lik ralliye hazır mısınız?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.