1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ripple balinalarından 2023 için büyük volatilite hazırlığı!

Ripple balinalarından 2023 için büyük volatilite hazırlığı!

Ripple balinalarından 2023 için büyük volatilite hazırlığı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Balinalar, Ripple ve SEC arasında uzun zamandır devam eden dava ile ilgili belirsizlikleri adeta görmezden geliyor. Dev Ripple balinaları davanın sonucunu beklemeden, yoğun bir şekilde XRP’ye yükleniyor.

Ripple balinaları neye hazırlanıyor?

Ripple (XRP) fiyatı geçen hafta %12,8 oranında değer kaybetti. En büyük sınır ötesi havale tokeni, kripto piyasalarının geçen hafta ABD Merkez Bankası’nın faiz oranlarını %0,5 artırma kararına tepki göstermesiyle bir darbe daha aldı.

Kasım ayında 0,3200 dolarlık destekten başlayarak, elde ettiği kazanımların neredeyse tamamını kaybetti. Esasen bu durum, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından Ripple Labs ve üst düzey yöneticileri aleyhine açılan davanın kararını bekleyen XRP tokeni için kasvetli bir tablo çiziyor. 

Fiyat düştükçe balinalar, XRP biriktiriyor

Geçen hafta XRP fiyatındaki düşüşe rağmen, Ripple balinaları bir akümülasyon çılgınlığı içindeler. Popüler bir on chain analiz platformu olan Santiment’in raporuna göre, 2022’nin sonuna doğru yaklaşırken, 1.000.000 ila 10.000.000 XRP’ye sahip balina ve köpekbalığı adresleri biriktirmeye devam ediyor.

İlgili: Ripple fiyatında kritik düşüş sinyali! – Güncel XRP Teknik analizi

 

Ripple balinalarından 2023 için büyük volatilite hazırlığı!

 

Bu yatırımcı grubunda, XRP arzının %7,23’ünü elinde tutan 1.617 adres var. Ki bu şimdiye kadarki en yüksek oran. Dev Ripple balinaları muhtemelen Yeni Yıl’da bir ralli beklentisiyle XRP topluyorlar. Hatta 1.000.000 ila 10.000.000 arasında XRP tutan büyük yatırımcılar arasında XRP’ye olan talep, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Ayrıca bu talep artmaya devam ederse; XRP fiyatı, nihayet 1$’a doğru önemli bir toparlanma için ivme kazanabilir.

Bu arada büyük yatırımcılar akümülasyona devam ederken; diğer yandan bireysel yatırımcılar, düşüş trendinin 0,3000$’a kadar devam edeceği korkusuyla kenarda bekliyor. Muhtemelen, bireysel yatırımcılar da yakın vadede daha fazla direnemeyecek. Ve nihayetinde, düşen trend çizgisi (grafikte noktalı olarak gösterilen) direncin üzerinde net bir toparlanma meydana gelecektir.

 

Ripple balinalarından 2023 için büyük volatilite hazırlığı!
Günlük XRPUSD grafiği

 

XRP’nin 1 dolara doğru sürdürülebilir bir hamle yapması için, tüm önemli hareketli ortalamaların sağladığı direncin kırılması gerekiyor. Örnek vermek gerekirse; 0,3903 dolardaki 50 günlük Üssel Hareketli Ortalamanın (EMA) (kırmızı) üzerinde gerçekleşecek olası bir kırılma ve tutunma muhtemelen, 0,4033 dolardaki 100 günlük EMA’nın (mavi) üzerinde bir yükseliş başlatacak. Nitekim traderler, XRP 0,4531$’daki 200 günlük EMA’nın (kırmızı) üzerine ve yukarıdaki düşen trend çizgisinin üzerine çıktığında uzun vadeli bir yükseliş trendinin başladığını onaylayacak.

İlginizi çekebilir:

SEC davası XRP fiyatını nasıl etkiler?

XRP fiyatı, 2022’de genel olarak kripto piyasasının geri kalanıyla birlikte hareket etse de SEC davasına karşı olumlu ve olumsuz tepki verme eğilimleri gösterdi. Birçok kripto uzmanı, Ripple’ın menkul kıymetler yasasını ihlal ettiği ve kayıtsız token sattığı iddiasıyla açılan davayı kazanacağına inanıyor.

Ancak nihai karar ertelenirse, XRP fiyatı mevcut seviyelerde kalabilir. Ve bu ertelemenin sonucu, muhtemelen düşüş yönünde bir duyarlılık ortaya çıkaracak. 

Öte yandan, Ripple’ın davayı kazanması, XRP fiyatı için de kazanç anlamına gelecek. Ripple balinalarının yoğun bir şekilde akümülasyon yapmalarının nedeni de bu yöndeki beklentileri olabilir.

(Yazımızı yayına hazırladığımız sırada, CoinMarketCap verilerine göre, 0,3439 dolardan işlem görüyor.)

İlginizi çekebilir:

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: