Dünyanın neden kriptoya ihtiyacı var? Ethereum kurucusu 4 sebep açıkladı

Kripto para dünyası Ripple'a
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum (ETH) kurucusu Vitalik Buterin, dünyanın neden kripto paralara ihtiyacı olduğu ile ilgili dört sebep sıraladı. Özellikle FTX’in çökmesinden sonra sektöre karşı açıklamalara cevap olarak neler dediğine bakalım.


Dünya neden kripto paralar ihtiyaç duyuyor? Ethereum kurucusu Vitalik Buterin 4 sebep açıkladı

Ethereum (ETH) kurucusu Vitalik Buterin, Bankless programına bir röportaj verdi. Burada kripto paraların kullanımının dünyaya getirdiği dört önemli faydaya dikkat çekiyor.

Buterin, kriptonun şimdiden para transferi yapmak için daha iyi bir yol sağladığını söylüyor. Özellikle çeşitli hayır kurumlarına bağış yapmak ve çeşitli yatırımlar yapmak için. Şöyle diyor:

“Ben şahsen bu yıl çok defa kripto para kullandım. Benim için en başlıca kullanım alanı orta ölçekli yatırımlar ve hayır kuruluşlarına bağışlar. Yoksul insanlara para veren ya da Afrika’da ya da onun gibi bir yerde sağlık hizmetlerini destekleyen bir hayır kurumuna 200.000 dolar göndermek için kullandım. Tıpkı her türlü ülkede bulunan tıbbi kuruluşlara hızlı bir şekilde para yönlendirmek gibi. Bir de yeni kuruluşlara yatırım yapmak için de kripto para kullanıyorum.

Bunların hepsi, kripto paraların aslında mevcut bankacılık sisteminden önemli ölçüde daha verimli çalıştığını gösteren kullanım alanları. Kripto paraların geçici olduğunu düşünmüyorum.”

İlgili – Ethereum fiyatında yönü belirleyecek kritik bölge: Güncel ETH teknik analizi

binance

İlgili – Kripto borsasından Ethereum’a delist şoku

Dünyaya dolara karşı rakip sunuyor

Buterin aynı zamanda kripto paraların dünyanın farklı ülkelerinin hükümetlerine, özellikle ABD Doları ile rekabet edebilecek bir para birimi de sunduğunu söylüyor. Sözlerine şöyle devam ediyor:


“Farklı ülkelerin hükümetleri açısından bakarsak, bir ulusal ekonominin yüzde 10’unun birdenbire kripto paraya geçmesi, söz konusu ekonominin yüzde 10’unun aniden ABD dolarına geçmesinden çok daha az korkutucu. Çünkü ikincisinde ABD hükümeti bu ülke üzerinde bir güce sahip oluyor. Kripto paralar konusunda ise yok.”

Buterin, son olarak ise kripto paraların gelişen ülkelerdeki insanlar için önemli bir para birimi olduğunu söylüyor. Özellikle de yüksek ücretler olmadan sınır ötesi ödemeleri ve para transferleri yapmak için.

İlgili – Vitalik Buterin, 2023 için 3 büyük kripto fırsatını açıkladı

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Dünyanın neden kriptoya ihtiyacı var? Ethereum kurucusu 4 sebep açıkladı
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.