1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Twitter’den Bitcoin ve Ethereum için sürpriz özellik

Twitter’den Bitcoin ve Ethereum için sürpriz özellik

Twitter’den Bitcoin ve Ethereum için sürpriz özellik
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Sosyal medya devi Twitter, başta Bitcoin ve Ethereum olmak üzere büyük kripto paralar için fiyat gösterme özelliği getirdi. Artık kullanıcılar sadece BTC, ETH gibi birkaç harf ile ilgili coinin fiyat grafiğine ulaşabilecek. Bu yeni gelişmenin ayrıntılarına bakalım.


Twitter’den Bitcoin ve Ethereum için sürpriz özellik

Sosyal medya devi Twitter, yeni bir kripto özelliği ekledi. Bu özellik ile kullanıcılar artık Twitter üzerinde Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) fiyatlarını görebilecek. Bunun için tek yapmaları gereken arama sekmesine bu coinin ismini ya da tickerini yazmak.

Bu yeni özellik, “$Cashtag” özelliğinin geliştirilmiş hali. Bununla ilgili duyuru ise Twitter Business hesabı üzerinden 21 Aralık’ta yapıldı.

Yapılan açıklamada, bu özelliğin büyük hisse senetleri, ETF ya da kripto para fiyatlarını kapsadığı belirtiliyor. Bir kullanıcı önünde $ sembolü ile bir kripto parayı etiketlediğinde, buna tıklayan diğer kullanıcıların önüne ilk önce ilgili coin ile ilgili fiyat grafiği çıkacak.

İlgili – Ethereum fiyatında yönü belirleyecek kritik bölge: Güncel ETH teknik analizi

Buna ek olarak sadece ilgili hisse senetleri ya da kripto paranın kısa isminin de aratılması ile yine aynı fiyat grafiği çıkacak Twitter’de kullanıcının önüne.

Bu açıklamadan kısa süre sonra bu sefer Twitter CEO’su Elon Musk, ilgili duyuruyu retweet yaparak yeni özellikle ilgili, “Finansal Twitter’e gelecek birçok iyileştirmeden biri.” açıklamasını yaptı.

Yapılan duyuruda bu özelliğin büyük kripto paralar için olacağı bildirilse de şimdiye kadar sadece BTC ve ETH için çalışıyor. Şimdilik diğer kripto paralar için yok. Musk’ın favori coini DOGE için de.

İlgili – Bloomberg analistinden dikkat çeken Ethereum ve Bitcoin tahmini

Twitter Business ise yaptığı açıklamada, bu özelliğin önümüzdeki haftalarda diğer kripto paralar ve onları sembolleri için de getirileceğini söylüyor.

Peki, Twitter’de Bitcoin ve Ethereum fiyatlarını görmek için ne yapmalısınız? Arama kutusuna “$Bitcoin,” “Bitcoin price” ve “BTC price” gibi ifadeler yazınca sonuçlarda ilgili grafik çıkıyor. Aynısı Ethereum için de geçerli. Yakın gelecekte farklı diller için de benzer seçenekler gelebilir. Hala bazı ülkelerde bu özellikle aktif edilmemiş görünüyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.