1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Kripto borsasından Ethereum’a delist şoku

Kripto borsasından Ethereum’a delist şoku

Kripto borsasından Ethereum’a delist şoku
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para sektörünün iyi bilinen borsalarından biri, Ethereum’u delist yaptığını açıkladı. Dünyanın en büyük ikinci coini ile ilgili atılan bu şoke edici kararın ayrıntılarına bakalım.


Kripto borsasından Ethereum’a delist şoku

Paxful CEO’su Ray Youssef, Ethereum’u ticaret platformlarından delist ettiklerini duyurdu. Bunun başlıca sebebini ise ETH’nin “proof of stake” sisteme geçmesi ve merkezsizliğinin olmaması olarak açıklıyor.

Paxful CEO Ray Youssef, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, yaklaşık 10 gün önce ipucu verdiği ETH delist kararlarını doğruladı. Şöyle diyor:

“Sonunda Ethereum’u kendi platformumuzdan dışarı attık. 11,6 milyon kişi artık daha güvende. Gelir elde etmek yerine dürüstlüğü seçiyoruz.”

Youssef, başka bir tweette ise diğer borsalara da çağrı yaparak benzer adımlar atmasını istiyor.

Youssef aynı zamanda müşterilere daha ayrıntılı bir açıklama içeren bildirim gönderdi. Burada eşler arası (P2P) borsanın neden ETH’yi platformdan kaldırdığı ile ilgili daha ayrıntılı bilgi veriliyor. Borsa burada, Ethereum’u delist etmeleri ile ilgili üç gerekçe sıralıyor: proof of stake (PoS) sisteme geçmesi, merkezsizlik eksikliği ve ETH eko sisteminde sürekli scam olaylarının yaşanması.

Ethereum, resmi olarak platformdan 22 Aralık UTC ile 12.00’da (TSİ ile 15.00) delist edilecek.

İlgili – Bloomberg analistinden dikkat çeken Ethereum ve Bitcoin tahmini

Paxful, Bitcoin’in öncülük ettiği yeni finans çağı için altyapı kuruyor. Paxful, Bitcoin alıp satmak isteyenler için kolay bir yol sağlıyor.

Youssef, PoW (proof of work) sistemi destekleyenlerde. Ona göre PoW, Bitcoin’in getirdiği bir inovasyon. Ayrıca BTC’yi de tek gerçek para olarak tanımlıyor. PoS sistem ise şimdi PoW’ın alternatifi olarak görülüyor.

Paxful CEO’su aynı zamanda Ethereum’un merkezsizlik eksikliği çektiğini söylüyor. Ona göre yüklü miktarda ETH çok az bir grup tarafından kontrol ediliyor.

Youssef, son olarak ETH’nin bazı gerçek kullanım alanları olduğunu kabul ediyor. Kredi ve ödünç gibi. Ancak buna rağmen sadece tokenizasyon üzerinden büyüdüğünü ifade ediyor. Ona göre bu durum da milyarlarca insanı dolandıran scam olaylarına yol açıyor.

İlgili – Ethereum fiyatında yükselişi engelleyen kritik bölge: Güncel ETH teknik analizi

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: