1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. SHIB ordusundan rekor coin burn! Shiba Inu fiyatını nasıl etkileyecek?

SHIB ordusundan rekor coin burn! Shiba Inu fiyatını nasıl etkileyecek?

SHIB ordusundan rekor coin burn! Shiba Inu fiyatını nasıl etkileyecek?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum ağında faaliyet gösteren meme coin Shiba Inu’dan rekor coin burn! Peki yakılan bu coinler, Shiba Inu fiyatlarına nasıl bir etki yapacak?

Rekor coin burn sonrası Shiba Inu fiyatı ne olacak?

1 Aralık tarihinden bu yana toplam 2.5 milyar SHIB yakılırken; sadece bu hafta 428 milyon yakım gerçekleştirildi. Peki bu coin burn faaliyetleri, Shiba Inu fiyatlarını nasıl etkileyecek?

Shiba ınu

Worldofao olarak bilinen popüler bir Twitter hesabından yapılan paylaşıma göre; 1 Aralık’tan bu yana, SHIB ordusu yaklaşık iki buçuk milyar SHIB coini dolaşımdan kaldırdı.

Peki ethereum ağında coin burn nedir?

Kripto para ve blockchain sektöründe “coin burn – token yakma” terimi, söz konusu blockchain üzerinden erişilemeyen bir adrese belirli miktarda token gönderme sürecini ifade eder.

Projelerin veya platformların bunu yapmadaki amacı, ICO aşamasında piyasaya sürülen tokenleri azaltarak, piyasada dolaşımdaki toplam token sayısını azaltmak. 

Coin burn deyince aklımıza ilk Binance geliyor. Kripto para borsası BNB’nin değer kaybetmemesi için her yıl belli bir miktar tokeni piyasadan geri satın alarak yakar. Dünyanın en büyük kripto para borsası böylece, BNB’nin değerini yükseltmeyi hedefler. İlgili: Binance borsasından BNB fiyatına pump yaptıracak etkinlik!

İlgili – En güncel Shiba Inu (SHIB) fiyat tahminleri 2022-2030

Shiba coin burn haberine dönecek olursak; bu devasa miktarın neredeyse yarım milyonu geçen hafta yok edildi. Her ne zaman böyle büyük miktarlarda token yakılsa, topluluk SHIB fiyatlarının yükselişe geçmesini bekler.

Tabi bu haftaki yükseliş beklentilerinin tek kaynağı bu coin burn faaliyeleri değildi. Shiba Inu fiyatını yükseltmesi beklenen bir diğer önemli faktör de Robinhood borsasının meme coini listeleyeceğine dair gündeme gelen haberlerdi.

Fakat şu an için platform, bu listeleme söylentilerini doğrulamadı. Dolayısıyla Shiba Inu fiyatında şu ana kadar kayda değer bir etki görülmedi.

İlgili: Robinhood haberi dev Shiba balinasını harekete geçirdi!

(Son bir haftada %12 oranında değer kaybeden en popüler ikinci meme coinin fiyatı, yazımızı yayına hazırladığımız sırada 0,000002766 dolardan işlem görüyor.)

SHIB ordusu günde yaklaşık 54,8 milyon SHIB yakıyor!

YouTube’da canlı yayınlanan yakma etkinliklerine katılan ve düzenli olarak SHIB yakan kripto kayıt şirketi Bigger Entertainment, son bir buçuk ayda yakılan Shiba Inu coinlerinin ayrıntılarını paylaşan Twitter hesabı @worldofao’ya şöyle bir tweet attı:

https://twitter.com/biggerent/status/1483273451993501697?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1483273451993501697%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fu.today%2F25-billion-shib-burned-since-dec-1-428-million-gone-this-week-will-price-start-rising-soon

İlgili: Dev kripto borsasının anketinden Dogecoin ve Shiba çıktı!

Platform tarafından paylaşılan verilere göre, 1 Aralık’tan bu yana, ölü bir cüzdana 2.576.326.394 SHIB gönderildi. İlginç bir şekilde; bu tokenlerin fiat para cinsinden değeri 71.441 dolara tekabül ediyordu.

Ayrıca sadece bir haftada yarım milyar SHIB dolaşımdan kaldırılırken; toplamda günlük yakılan ortalama miktar ise 54.815.455 token olarak kayıtlara geçti.

 Geçen haftaki rakamlara bakacak olursak; yine aynı Twitter hesabı 10 Ocak ile 16 Ocak arasında toplamda 428.987.664 Shiba coinin yok edildiğini iddia ediyor.

Örneğin; 15 Ocak’ta, dolaşımdan silinen bu tokenlerin 232,000,000 SHIB’lik bölümü, kârının bir kısmını Shiba Inu satın almak ve yakmak için kullanan bir oyun şirketi olan @317_key tarafından yok edildi.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.