1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Robinhood haberi dev Shiba balinasını harekete geçirdi!

Robinhood haberi dev Shiba balinasını harekete geçirdi!

Robinhood haberi dev Shiba balinasını harekete geçirdi!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Komisyonsuz yatırım olanağı sunan popüler alım satım platformu Robinhood’un çok yakında Shiba Inu’yu listeleyeceğini iddia eden o tweetin hemen ardından, dev Shiba balinası harekete geçti.

Shiba balinasından devasa alım!

Cüzdanında 3,7 milyon doların üzerinde varlık bulunan büyük bir Ethereum balinası, Robinhood’un şubat ayı gibi Shiba Inu’yu listeleyeceği yönünde sosyal medya da yayılan söylentilerin hemen ardından büyük bir alım yaptı.

Robinhood haberi dev Shiba balinasını harekete geçirdi!

Finans piyasalarını ilgilendiren haberleri hızlı bir şekilde paylaşan popüler Twitter hesabi Zerohedge, kripto para platformu Robinhood’un SHIB’i şubat ayı gibi erken bir tarihte listeleyeceğini iddia etti. Bu Twitter paylaşımından kısa süre sonra Ethereum ağındaki en büyük balinalardan biri, ikinci en büyük meme coine devasa bir yatırım yaptı.

Balina takip platformu WhaleStats’a göre, Shiba balinası 58,9 milyon Shiba Inu (SHIB) satın almak üzere harekete geçti. 

Robinhood’da listenme söylentileri sosyal medyada dolaşmaya başladıktan sonra, meme temali kripto para biriminin fiyatı yükselirken; söz konusu balina yaklaşık 1,9 milyon dolar değerinde Shiba Inu satın aldı.

Balinanın en büyük pozisyonu SHIB’de. Ardından USDC stabilcoin ve Ethereum geliyor. Ayıca balina cüzdanında 4. ve 5. sırada ise, sırasıyla 358.0000$’lık Crypto.com (CRO) ve ardından 96.000$’lık The Sandbox ($SAND) bulunuyor. Bunların yanı sıra Shiba balinası, Binance Smart Chainde BTC ve ETH’nin tokenize edilmiş versiyonlarını da hodl ediyor.

Bu arada ZeroHedge’in kripto para biriminin yakında komisyonsuz alım satım platformu Robinhood (NASDAQ: HOOD)’da listelenebileceği yönündeki tweetinin ardından SHIB coinin fiyatı yükseldi. 

Shiba hayranlarının bir kısmı bu tweete heyecanla tepki verirken, bazıları ise şirketten resmi bir açıklama beklemeyi tercih etti.

İlgili – En güncel Shiba Inu (SHIB) fiyat tahminleri 2022-2030

Bu arada Meksika’da faaliyet gösteren en büyük kripto para borsası Bitso, ‘Doge killer’ olarak anılan Shiba Inu’nuyu platformunda listelediğini yatırımcılarına duyurdu

İlgili: En büyük kripto borsasından Shiba Inu fiyatına güç veren listeleme!

Robinhood Shiba Inu (SHIB) coini listeleyecek mi?

KoinMedya olarak daha önce söylediğimiz gibi, Shiba Inu topluluğu Robinhood’un Shiba Inu’yu listelemesi için bir imza kampanyası başlatmıştı. Kampanya SHIB ordusundan büyük bir destek gördü. Ekim ayının ortalarında, yaklaşık 240.000 imza varken; kampanya 555.000 imzaya ulaştı.

Robinhood haberi dev Shiba balinasını harekete geçirdi!

Kampanya kapsamında platforma sunulan dilekçede, Robinhood’un, Dogecoin’i listelediğinden ve bu listelemenin ticaret platformu için “büyük bir başarı” olduğundan bahsediliyor. Nitekim Robinhood’un Dogecoin’i listelemesi, özellikle 2021’de yaşanan DOGE çılgınlığının etkisi ile firmanın gelirinde de büyük bir artışa neden oldu.

Shiba konusuna dönecek olursak; Robinhood şimdi 555.000 imzaya ulaşan bu kampanyaya rağmen, kripto para birimini listeleme konusunda direnmeye devam etmişti. Hatta ilginç bir şekilde; Robinhood COO’su Christine Brown geçtiğmiz yılın sonlarında, Shiba Inu topluluğunu överken; bu tür meme coinleri listelemenin kısa vadede kazançlı gibi görünse de uzun vadede buna değmeyebileceğini söylemişti. 

Dolayısıyla böyle bir listeleme haberinin gerçeği ne kadar yansıttığını bilemiyoruz. Ancak, bu söylentilerin ardından balinaların harekete geçmesi oldukça düşündürücü.

Bu arada veriler özellkle balina işlemlerinin Shiba Inu’nun bu yılki fiyat artışını hızlandırmasına yardımcı olduğunu gösteriyor. Nitekim kripto para analiz firması Santiment’e göre, 100.000 doları aşan SHIB işlemleri genellikle kripto para birimindeki fiyat artışlarından önce gerçekleşti. Sonuç olarak; balinalar bu tarz yükseliş hareketlerinden önce daha da fazla akümülasyon yapıyor olabilir.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.