okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.51%
Bitcoin
68.746,69 USDT
eth
ETH
0.16%
Ethereum
3.850,91 USDT
bch
BCH
0.75%
Bitcoin Cash
473,93 USDT
xrp
XRP
-0.3%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
0.28%
Litecoin
83,67 USDT
bnb
BNB
0.04%
Binance Coin
601,90 USDT
sol
SOL
0.93%
Solana
170,25 USDT
avax
AVAX
-0.18%
Avalanche
36,95 USDT
ada
ADA
0.59%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-0.04%
Poladot
7,37 USDT
doge
DOGE
1.43%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
4.9%
Shiba Inu
0,00 USDT

Twitter kurucusu Jack Dorsey’den herkese açık Bitcoin madenciliği duyurusu

jack dorsey bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Twitter ve Square’in kurucusu olarak bilinen Jack Dorsey, Bitcoin madenciliği ile ilgili yeni bir duyuru yaptı. Dorsey’in şirketi yeni bir madencilik sistemi kuruyor ve herese açık olacak. Sektörde oyunun kurallarını değiştirebilecek gelişmeler yaşanabilir.


Twitter kurucusu Jack Dorsey’den herkese açık Bitcoin madenciliği duyurusu

Twitter ve şimdiki adı Block olan Square’in kurucusu Jack Dorsey yaptığı yeni açıklamada, şirketinin herkese açık bir Bitcoin madencilik sistemi kurduğunu duyurdu. Böylece BTC’ye ulaşma engellerini azaltmayı amaçlıyor. Bu yeni Bitcoin madencilik sistemi herkese açık olacak. Hem küçük hem de yeni madencilere. Böylece ona göre kullanıcılar sadece kanepelerinde oturarak konforlu madencilik yapabilecek.

Şu an Bitcoin madenciliği çok pahalı mining donanımları ile yapılıyor. Bundan dolayı madencilik sektörü çoğunlukla birkaç büyük oyuncunun tekeline dönüşmüş durumunda. Dorsey’in şirketi Block ise bu alanı daha fazla merkezsiz yapabilmek için yeni girişimde bulunuyor. Bunun için de artık yeni elemanlar işe alarak bu iş için ekip kurmaya başladı.

İlgili – Bitcoin madenciliği nedir ve BTC nasıl üretilir? Evde Bitcoin mining nasıl yapılır?

Dünya'nın en büyük Bitcoin madencilik merkezi

Block’ın donanımdan sorumlu genl müdürü Thompson Templeton, başka bir duyuruda yeni projelerinin kapmasını açıklıyor. Twitter üzerinden şöyle diyor:

“Biz madenciliği her açıdan, alımlardan kuruluma kadar, bakımdan madenciliğin yapılışına kadar daha merkezsiz yapmak istiyoruz. Bu alanla ilgiliyiz çünkü madencilik sadece yeni Bitcoin yapmanın çok ötesine geçiyor. Biz bunu tamamen merkezsiz ve izinsiz bir geleceğin bir gereksinimi olarak görüyoruz.”

Bitcoin madenciliğinin birkaç önemli sorunu var. Bunları şöyle sıralayabiliriz: Bulunabilirlik, Dayanıklılık ve Perfomans. Bunlar çoğunlukla donanım ile ilgili sorunlar. Block Inc de şimdi bu sorunları çözebilecek yeni yolların araştırmasını yapıyor.

İlgili – Güncel Bitcoin (BTC) fiyat tahmini, gelecek beklentisi 2022- 2025

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.