1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. 2022 bu altcoinin yılı olabilir!

2022 bu altcoinin yılı olabilir!

2022 bu altcoinin yılı olabilir!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasasının önemli projelerinden biri olan Solana, 2022 yılına oldukça iddialı giriyor. Altcoin’in 2022’de hedefleri büyük. Detaylar ve teknik veriler haberimizde.

2022 bu altcoinin yılı olabilir!

2021 yılında kripto para ekosistemi popüler bir oyuncunun doğuşuna sahne oldu. Non-fungible tokenlar, Beeple’ın 63 milyon dolara satılan sanat eserinden sonra piyasanın gündemine oturdu. Birçoğu Ethereum ağında işlem gören bu devasa Pazar 2021 yılında 13 milyar dolarlık bir işlem hacmine ulaştı. Sanat, spor ve sinema dünyası başta olmak üzere birçok sektörü kripto ekosistemine bağlayan proje, yatırımcıların yeni gözdesi haline geldi.

İlgili: NFT nedir, geleceği nasıl?

Bu kadar yatırıma rağmen NFT’lerin yaygın bir şekilde işlem gördüğü Ethereum ağı eleştirilerin odağında. Eleştirinin konusu hepimizin yakından bildiği yüksek gaz ücretleri ve işlem hızının yavaşlığı.

İlgili: Solana nedir, geleceği nasıl?

Bank of America, yeni yayınladığı bir raporda bu soruna dikkat çekti ve  Solana’nın Ethreum’u geride bırakabileceğini belirtti. Kilitli bir akıllı sözleşmeden kendi paranızı almak için paranın değerinden fazla bir gaz ücreti ödemeyi hiçbir yatırımcı istemez. İlerde karşılaşılabilecek bu soruna karşı Solana yeni bir tercih kapısı oluyor. NFT ve metaverse çılgınlığı doruğa ulaşırken, herkes bu alana yoğunlaşıyor. Ancak Ethereum’un kendilerini iflas ettirmesinden çekinen topluluk, uygun maliyetli, ölçeklenebilir ve basit bir blok zinciri ekosistemi arıyor. İşte Solana, tam da burada devreye giriyor.

İlgili: Solana teknik analizi

2017 yılında kurulan ve Solana Vakfı tarafından yönetilen merkezi olmayan bir blok zinciri olan Solana, Ethereum, Polkadot ve EOS gibi muadili akıllı sözleşme blok zincirinden daha fazla işlemi işleyebiliyor.  2021’de SOL %12,000 değer kazanarak dikkat çekmeyi başardı.

Solana, NFT projelerine de ev sahipliği yapmak için tercih edilen bir seçim oluyor. 423 NFT projesinden 120’si Solana blok zincirinde barındırılıyor.

İlgili: Solana fiyat tahmini

Solana, ölçeklenebilirlik sorunlarını çözmek için katman 2’ler veya yan zincirler yerine Proof of History konsensüs mekanizmasını kullanıyor. Sonuç olarak, işlemler arasındaki süre daha kısa. Bu da hızın önemli olduğu dünyamızda Solana’yı bir adım öne çıkarıyor.

Dünyanın genelinde yaşanan enflasyonist baskının kripto pararala olan yönelimi artırdığını düşünürsek 2022, hızı ve verimliliği ile Solana’nın yılı olabilir.

Solana, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 150,55 dolardan işlem görüyor. SOL’un toplam piyasa değeri 46 milyar dolar seviyesinde ve bu değer onu piyasanın en değerli 5’inci varlığı yapıyor.

Solana (SOL) yıllık grafik

solana

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: