1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. En büyük kripto borsasından Shiba Inu fiyatına güç veren listeleme!

En büyük kripto borsasından Shiba Inu fiyatına güç veren listeleme!

En büyük kripto borsasından Shiba Inu fiyatına güç veren listeleme!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum tabanlı popüler meme coin Shiba Inu, en büyük kripto para borsalarından birinde daha listelendi.

Shiba Inu fiyatında %15’lik pump!

Ağustos 2020’de piyasaya sürülen Ethereum tabanlı popüler meme coin Shiba Inu (SHIB), Meksika’nın en büyük kripto para borsası Bitso da işlem görmeye hazır!

Meksika’da faaliyet gösteren kripto para borsası Bitso, ‘Doge killer’ olarak anılan Shiba Inu’nun artık platformunda işlem görebileceğini yatırımcılarına duyurdu.

En büyük kripto borsasından Shiba Inu fiyatına güç veren listeleme!

İlgili: 2022’de Shiba Inu için yeni “moon” beklentisi ve 3 gerekçesi

Borsa ilk olarak, geçtiğimiz aralık ayı sonlarında Shiba Inu’yu listeleyeceğini ilan etmişti. Meksika’nın en büyük kripto para platformu, şu an itibarıyla aralarında Compound (COMP), Axie Infinity (AXS), Chainlink (LINK) de bulunduğu toplamda 16 kripto para için alım satım desteği sunuyor.

İlginç bir şekilde; en büyük ve en popüler meme coin DOGE bu listede yer almazken; Bitso DOGE’ye rakip olarak geliştirilen Shiba Inu’yu listeleme kararı aldı.  

 Bitso hakkında kısaca bilgi vermek gerekirse; şirket, ilk olarak risk sermayesi şirketi Tiger Global ve 48 milyar dolarlık hedge fonu Coatue Management gibi güçlü yatırımcılardan sağladığı 250 milyon dolarlık bir sermaye ile kuruldu. Mayıs 2021’de değeri 1 milyar doları geçen şirket, kısa bir sürede değerini ikiye katladı ve şimdi de 2,2 milyar dolarlık bir piyasa değerine ulaştı.

Bu arada borsa kasım ayında, Bitso Shift girişiminin bir parçası olarak, Meksika ile ABD arasında sınır ötesi ödemeleri etkinleştirmek üzere kripto devi Circle ile ortaklık kurdu. Bitso ayrıca uzun süredir, San Francisco merkezli blockchain şirketi Ripple’ın da ortağı olarak biliniyor.

İlgili – En güncel Shiba Inu (SHIB) fiyat tahminleri 2022-2030

Latin Amerika’nın en büyük kripto para borsası büyümeye devam ediyor. Nitekim bu ayın başlarında, Brezilya’nın profesyonel futbol kulübü Sao Paulo FC ile üç yıllık bir ortaklığa imza attı.

Shiba Inu artık popüler borsalarda!

Bu arada Brezilya’nın en büyük borsası olan Mercado Bitcoin de Aralık ayı başlarında Shiba Inu’yu platformunda listeledi.

Ayrıca yine bu haftanın başlarında Hindistan merkezli kripto para borsası Giottus da Shiba Inu’yu platformda işlem gören coinlerin arasına dahil etti.

 Kısaca özetlemek gerekirse; Elon Musk’ın favori coini DOGE’den esinlenerek oluşturulan Shiba Inu (SHIB) artık Binance, Coinbase, Gemini ve yukarıda saydıklarımız da dahil olmak üzere bir dizi küresel borsada yatırımcılarıyla buluşarak, popülaritesini arttırmaya devam ediyor.

Henüz gerçekleşmemiş olsa da Avrupa’nın önde gelen kripto para borsası Bitstamp da geçtiğimiz günlerde SHIB’i 2022’nin başlarında listelemeyi planladığını açıkladı.

En büyük kripto borsasından Shiba Inu fiyatına güç veren listeleme!

(Shiba Inu fiyatı yazımızı hazırladığımız sırada büyük spot borsalarda yaklaşık olarak, 0.00003154 dolar seviyelerinde işlem görüyor.)

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.