1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Kurumsal yatırımcıların ilgisi Bitcoin’den bu coin ve bu kripto para alanına kayıyor

Kurumsal yatırımcıların ilgisi Bitcoin’den bu coin ve bu kripto para alanına kayıyor

Kurumsal yatırımcıların ilgisi Bitcoin’den bu coin ve bu kripto para alanına kayıyor
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kurumsal yatırımcılar ilgi alanlarını Bitcoin’den başka bir kripto paraya ve farklı bir kripto alanına kaydırmaya başlıyor. CoinCompare’in ilgili raporunda yer alan ayrıntılara bakalım.


Kurumsal yatırımcıların ilgisi Bitcoin’den bu coin ve bu kripto para alanına kayıyor

CryptoCompare’in son raporuna göre, kurumsal yatırımcılar ilgi alanlarını alternatif yatırımlara kaydırmaya başladı. Yapılan piyasa analizine göre, Bitcoin tabanlı ürünlerin hakimiyeti yüzde 7’ye düştü.

Şuna da dikkat çekmek gerekiyor ki kurumsalların kripto para alanına yatırımlarındaki büyüme özelikle son bir yıl içinde gerçekleşti. Ancak burada bir trend değişimi de yaşandı. Çünkü kurumsallar artık ilgilerini Bitcoin’den alternatif fırsatlara kaydırmaya başladı. En başta da Ethereum ve merkezsiz finans (DeFi) geliyor.

İlgili – DeFi nedir? DeFi – Merkezsiz Finans projelerinin önemi nelerdir?

Kurumsalların yönetimi altındaki varlıkların değeri Ocak 2021’deki 36 milyar dolardan Aralık 2021’de 58 milyar dolara ulaşarak neredeyse iki kat arttı. Kurumsal yatırımlar büyüdü. Bu büyüme ise genel olarak kripto para piyasası ve blockchain sektörünün büyümesine paralele olarak gerçekleşti.

Ethereum defi

Raporda yer alan başka dikkat çeken bilgiler de var. Buna göre sektörün en viral olan kısmı NFT’ler oldu. NFT’lerin ortaya çıkması ile hızla ana akımda yer aldıklarını söyleyebiliriz. Çok farklı Hollywood yıldızları da buradaki treni kaçırmamaya çalıştılar. Sonuçta NFT’ler sektörünü en yeni ve sıcak gündemi oldu.

Bu gelişmeler üzerine kripto para sektöründe de bir değişim yaşanıyor. Mesela ilk 10’daki coinlerin yüzde 30’u son 2.5 yıl içinde piyasaya çıkan göreceli olarak yeni coinlerden. Bu açından hızlı bir değişim var ve yeni projeler eski projelerin yerini alıyor.

İlgili – “Oyna ve kazan” için kripto dünyasının en iyi 5 NFT oyun platformu

Buna ek olarak şunu da söyleyebiliriz. 2020 yılı sonunda ilk 10’da olmayan ancak şu an en büyük 10 coin arasına katılan dört kripto para var.

Rapor şu sonuca varıyor. Her ne kadar kurumsallardan buraya bir sermaye akışı olsa da sektör henüz göreceli olarak genç. Aynı zamanda gelişiminin de erken evrelerinde.

Kaynak

Etiketler: