“Oyna ve kazan” için kripto dünyasının en iyi 5 NFT oyun platformu

Metaverse çılgınlığı durdurulamıyor! Dünya devleri neden oyuna dahil oluyor?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto sektörü oyun oynayarak para kazanma konseptini benimseyen yeni bir alana sahip ve hızla gelişiyor. Dünyanın en iyi oyna ve kazan NFT oyun platformlarının hangileri olduğuna bakalım.


Oyna ve kazan için kripto dünyasının en iyi 5 NFT oyun platformu

Oyun dünyası ve Metaverse alemi yeni boyutlara ulaşıyor. Bu sanal dünyalar artık çok farklı. Burada kazanılan paralar ya da nesneler artık gerçek dünya parasına dönüştürülebilir. Bu ise kripto dünyasında son dönemde ilgi odağı olan NFT’ler ve blockchain teknolojisi ile mümkün.

Şu an çok sayıda NFT tabanlı oyun platformları var. Kripto ve blockchain sektörü artık buradaki potansiyeli gördü ve “oyna ve kazan” vizyonu ile öne çıkıyor. Aşağıdaki listede ise kripto meraklıları ve oyun topluluğunu en çok etkileyen NFT oyun platformlarını bulabilirsiniz.

1. Axie Infinity

Axie Infinity ilk çıkan NFT oyun platformlarından ve metaverse kurmak için daha büyük bir vizyon ile yola çıktı. Burada Axie ismi verilen yaratıklar alınıp satılabilir ve mutasyon geçirerek yavrulayabilirler. Kullanıcı ise oyun oynayarak NFT kazanma şansı elde ediyor. Axie Infinity şimdi 3.6 milyar dolarlık kendi NFT Pazar yeri satışı ile rekor kırdı. Ayrıca bir Axie’nin 820,000 dolar gibi bir paradan satıldığı durumlar da oldu. 4,000,000 kullanıcıya sahip bir platform.

İlgili – Güncel Axie Infinity fiyat tahmini, AXS coin geleceği ve beklentisi 2022- 2025

Axie Infinity

2. Decentraland

Decentraland, NFT oyun alanının başka bir devi. Burada oyuncular kendi alanlarını, sanatlarını ve hatta geleceklerini oluşturabilirler. Platformun günlük ortalama işlem hacminin 330 milyon dolara kadar çıktığı dönemler oldu. Aynı zamanda sanal gayrimenkul konusunda da büyük bir üne sahip bir proje. Kendi tokeni MANA’ya sahip ve tokenin arzı şimdiden 2,6 milyara ulaştı.

İlgili – Güncel Decentraland fiyat tahmini: Decentraland – Mana token gelecek ve beklentileri 2022-2025

3. CryptoKitties

NFT oyun alanının öncülerinden olan CryptoKitties ise NFT’de kimlik kazandırma konusunda büyük rol oynadı. Burada bir CAT’in 246 ETH’den satıldığı zaman oldu. geembi.com En yüksek satış ise 600 ETH ile ya da 1,344,555 dolar ile bir ejderhaydı.


4. SandBox

SandBox kendisini resmi olaran Açık Metaverse olarak duyurdu. 15 bin NFT dağıtımı ile rekor kıran projelerden. Sosyal olarak en aktif platformlardan. Sadece Twitter üzerinde 100,000 katılımcısı var.

5. Aliens World

Aliens World bir paralel dünya ve kendi bulut tabanlı cüzdanına sahip. Oyna kazan deneyimini sunan en iyi platformlardan. Oyuncular gezegenler arasında seyahat ederek uzaylı görevlerini çözüyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
“Oyna ve kazan” için kripto dünyasının en iyi 5 NFT oyun platformu
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.