1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriEthereum Haberleri
  3. Ethereum’un NFT liderliğini kaptırdığı kripto para

Ethereum’un NFT liderliğini kaptırdığı kripto para

Ethereum’un NFT liderliğini kaptırdığı kripto para
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum, NFT lideri pozisyonunu başka bir kripto para ve blockchain projesine kaybetmeye başladı. Bu pazardaki payını kaybetmesi aynı zamanda ETH fiyatına da olumsuz etki edebilir. Ünlü bankanın bu yöndeki raporunda yer alan ayrıntılara bakalım.


Ethereum’un NFT liderliğini kaptırdığı kripto para

Ethereum’un non-fungible token (NFT) alanındaki hakimiyeti düşüyor. Başlıca sebebi ise yüksek gaz ücretleri ve ağda yaşanan tıkanıklıklar. JPMorgan’ın analiz raporunda bu bilgiler yer aldı. Ethereum’un NFT pazarındaki payı son bir yıl içinde yüzde 95’ten yüzde 80 civarında düştü.

Ethereum, piyasa payını Solana’ya kaybediyor

Geçtiğimiz yazdan bu yana Solana (SOL), NFT hacmi payında Erthereum’un yerini almaya başladı. NFT piyasası Ağustos’ta büyük bir genişleme yaşadı. Solana sadece NFT hacminde Ethereum’un yerini almadı. Aynı zamanda NFT piyasasındaki pay olarak da Ethereum Solana’ya kaybetmeye başladı.

Tüm parasını bu coine yatıran Efsanevi boksörden dikkat çeken Solana çıkışı!

JPMorgan’un raporuna göre, Ethereum’un NFT pazarındaki payı, merkezsiz finans (DeFi) alanındaki payından çok daha önemli olacak. Çünkü NFT’ler kripto para sektörünün en sıcak ve en dinamik alanına dönüşüyor.

İlgili – Güncel Solana (SOL) fiyat tahmini: 2022 – 2025

Ethereum’un karşısına çıkan sorunlar

Dünyanın önde gelen bankalarından olan JPMorgan, Ethereum’un değer olarak da sorunlar yaşayabileceğine dikkat çekiyor. Çünkü NFT piyasa payını kaybetmeye devam etmesi durumunda ETH fiyatına da olumsuz yansıyacak.

JPMorgan uzmanlarına göre Ethereum’da tam ölçekleme için son geliştirme çalışmaları 2023’ten önce olmayacak. Bu da ETH’yi olumsuz etkilemeye devam edecek.

İlgili – Ethereum teknik analizi: ETH fiyatı kritik sınırda

Ethereum’un payını kapan rakipleri

Tam ölçeklemeye kadar olan dönemde ise Ethereum piyasa payını kaybetme riski ile karşı karşıya olacak. Solana dışında diğer büyük rakipleri ve piyasa payından hisse alan projeler şöyle: BSC, Terra (LUNA), Fantom (FTM), Avalanche (AVAX), Tron (TRX) ve Polygon (MATIC). Bu projeler de DeFi piyasasından en çok pay alan projelerden.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: