okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.21%
Bitcoin
68.541,69 USDT
eth
ETH
-0.15%
Ethereum
3.838,82 USDT
bch
BCH
-0.12%
Bitcoin Cash
469,84 USDT
xrp
XRP
-0.7%
Ripple
0,52 USDT
ltc
LTC
-0.26%
Litecoin
83,22 USDT
bnb
BNB
0.08%
Binance Coin
602,18 USDT
sol
SOL
-0.41%
Solana
168,00 USDT
avax
AVAX
-0.62%
Avalanche
36,79 USDT
ada
ADA
0.05%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-0.65%
Poladot
7,32 USDT
doge
DOGE
1%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
3.84%
Shiba Inu
0,00 USDT

Powerledger nedir ve geleceği nasıl? POWR coin haber ve gelişmeleri

Powerledger nedir ve geleceği nasıl? POWR coin haber ve gelişmeleri
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Powerledger, enerji alanında devrim niteliğinde bir fikirle yola çıkan bir blockchain platformu. Platformun yerel kripto parası ise POWR. Powerledger ve POWR coin ile ilgili ayrıntılara bakalım.


Powerledger nedir ve geleceği nasıl? POWR coin haber ve gelişmeleri

Powerledger, dünya genelinde enerji sektörünü kökünden değiştirme planları ile yola çıkan blockchain tabanlı bir platform. Amacı yerel toplulukların güneş enerjisi üreterek komşularına bir aracı kuruluş olmadan satmaları ve dağıtmalarına olanak sağlamak. Öyle bir dünya düşünün ki herkesin ihtiyacı olan enerji büyük şirketlere ve yabancı sermayeye ihtiyaç duyulmadan karşılanabilecek. Böyle bir dünya ise Powerledger’in merkezsiz uygulaması sayesinde gerçek olabilir.

Deutsche Bank, 2015 raporunda, dünya genelinde en az 30 ülkenin halihazırda şebeke paritesine ulaştığını belirtmişti. Bu da şu demek: Güneş enerjisiyle üretilen elektrik fiyatı yerel perakende elektriğin maliyetine eşit veya daha az.

Hem güneş enerjisi hem de blockchaindeki yenilikleri birleştiren Powerledger de geleneksel enerji alternatiflerinden daha temiz, daha ucuz ve daha sürdürülebilir olan eşsiz bir enerji çözümü sunuyor.

İlgili – Convex Finance nedir ve geleceği nasıl? CVX coin haber ve gelişmeleri

Powerledger nasıl çalışıyor?

Powerledger platformu, tüm platform katılımcılarının hem üretimini hem de tüketimini gerçek zamanlı olarak kaydederek eşler arası enerji aktarımı oluşturur. Enerji üretimi ve kullanımı önceden belirlenmiş oranlarda gerçekleştiriliyor.

Powerledger platformu iki blockchain katmanında çalışıyor ve iki coin kullanıyor. Powerledger (POWR) token ve Sparkz. POWR ve Sparkz her ikisi de bu sistemde kullanılıyor ve her iki blockchainde de farklı fonksiyonlara sahip.

İlgili – Biconomy nedir ve geleceği nasıl? Güncel BICO coin haber ve gelişmeleri

Powerledger (POWR) token nedir?

Powerledger nedir ve geleceği nasıl? POWR coin haber ve gelişmeleri

Powerledger (POWR) token, platformun kullanımına imkan tanıyor. Eğer kullanıcı yeterli POWR tokene sahip değilse platforma erişemez. POWR alınıp satılan bir token. Aynı zamanda POWR, Sparkz karşılığında Ethereum Smart Bond platformu üzerinde emanet hesaba konulur. İşlemler tamamlandığında ise Sparkz geri verilerek POWR token emanet hesaptan kullanıcıya iade ediliyor.

Powerledger nedir ve geleceği nasıl? POWR coin haber ve gelişmeleriPowerledger (POWR) token fiyat grafiği 2018 – 2022 Kaynak: CoinMarketCap

Powerledger (POWR) token fiyatı 2018 yılındaki ATH değerinden sonra uzun süre neredeyse hareketsiz yol aldı. Ancak 2021 yılında boğa bir hareketlenme yaşadı ki 2022 yılı başında da pozitif bölgedeki yükseliş trendine sahipti. Ancak Mayıs 2022’de piyasa genelinde olduğu gibi burada da bir düşüş var. Haziran ve Temmuz’da çok az sıçramalar kaybediyor. Yine de POWR fiyatı birçok coinden farklı olarak pozitif bölgede kalmaya başardı.

POWR token ile ilgili önemli veriler şu şekilde:

  • Tüm zamanların en yüksek fiyatı: 2.01 dolar (4 Ocak 2018)
  • Tüm zamanların en düşük fiyatı: 0.03183 dolar (13 Mart 2020)
  • Dolaşımdaki arz: 485,339,140 POWR (Temmuz 2022 itibariyle)
  • Toplam arz: 999,506,123 POWR
  • Maksimum arz: 1,000,000,000 POWR

İlgili – Function X nedir ve geleceği nasıl? Güncel FX token haber ve gelişmeleri

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.