1. Anasayfa
 2. İnceleme
 3. Coin
 4. Biconomy nedir ve geleceği nasıl? Güncel BICO coin haber ve gelişmeleri

Biconomy nedir ve geleceği nasıl? Güncel BICO coin haber ve gelişmeleri

Biconomy nedir ve geleceği nasıl? Güncel BICO coin haber ve gelişmeleri
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Biconomy, kullanıcılara merkezsiz uygulamaları kullanmada kolaylık sunan aracı bir protokol. Özellikle düşük işlem ücretleri sağlaması amacıyla kurulan bir proje. BICO coin ise projenin yerel kripto parası. Biconomy ve BICO coin ile ilgili ayrıntılara bakalım.


Biconomy nedir ve geleceği nasıl? Güncel BICO coin haber ve gelişmeleri

Biconomy, kullanıcıların merkezsiz uygulamalara (DApp’ler) katılımını ve buradaki işlem deneyimini iyileştirmeyi amaçlayan çok zincirli (multi chain) bir geçiş ya da aracı olarak adlandırabileceğimiz bir protokol. Proje kendi amaç ve hedefini web3 ürünlerini web2 ürünleri kadar sezgisel ve kullanımı kolay hale getirmek olarak açıklıyor. Biconomy, web3’te yaşanan birkaç kritik sorunu çözmek için bir altyapı sunuyor. Bunun için şu avantajları sağlıyor kullanıcılara:

 • Kullanıcılar gaz ücreti ödemeden protokole katılabilir
 • Kullanıcılar işlemler için gaz ücretini kendi seçimleri olan ERC-20 tokeni ile ödeyebilir
 • Kullanıcılar, ağ değişimi gibi karmaşık blockchain geçişlerinden kurtuluyor
 • İşlemler ise çok daha hızlı onaylanıyor

Özet olarak söyleyecek olursak Biconomy, kullanıcıları sorunsuz bir şekilde her hangi bir merkezsiz uygulamaya farklı zincirler (chain) üzerinde bağlamak için kurulan bir protokol. Biconomy’nin amacı ise bütün bu işlemleri göreceli olarak daha düşük ücretlerle sağlamaya çalışmak.

Kısacası Biconomy işlem yönetimi ve gaz optimizasyonuna odaklanıyor. Bununla da gaz maliyetlerini yüzde 40’a kadar azaltabilir. Bunu başarmak için ise protokol meta işlemleri kullanıyor.

İlgili – Function X nedir ve geleceği nasıl? Güncel FX token haber ve gelişmeleri

Biconomy (BICO) coin nedir?

Biconomy nedir ve geleceği nasıl? Güncel BICO coin haber ve gelişmeleri

Biconomy (BICO) coin ise Biconomy protokolüne güç veren bir kripto para. BICO, bir Ethereum tokeni ve ağda farklı görevler için kullanılabilir. Bu görevlerin başında ağdaki işlem ücretlerini ödemek ve protokol ile ilgili güncellemelerde oy kullanmak da geliyor.

BICO coin Aralık 2021’de  dikkat çeken bir yükseliş kaydetti. BICO fiyat grafiği de Aralık 2021’deki yeni tüm zamanların en yüksek değeri sonrası yaşanan büyük gerilemeyi de gösteriyor. ATH değerini Aralık 2021’de kaydeden kripto para, o zamandan bu yana düşüyor. BICO fiyatı Mayıs’ta yeni bir en düşük seviyesi gördü. Temmuz 2022 itibariyle piyasa değerine göre en büyük 274. coin. Son aylarda dip seviyelerde yatay ilerliyor.

Biconomy nedir ve geleceği nasıl? Güncel BICO coin haber ve gelişmeleriBiconomy (BICO) coin fiyat grafiği Kaynak: CoinMarketCap

Biconomy (BICO) coin ile ilgili önemli veriler şöyle:

 • BICO coin tüm zamanların en yüksek değeri: 21.87 dolar (2 Aralık 2021)
 • BICO coin tüm zamanların en düşük değeri: 0.3648 (12 Mayıs 2022)
 • Dolaşımdaki arz: 158,326,265 BICO (Temmuz 2022 itibariyle)
 • Toplam arz: 1,000,000,000 BICO
 • Maksimum arz: Veri yok

BICO arzı son 2 ayda iki kart arttı. Fiyattaki düşüşün bir sebebi de bu. Genel piyasa koşulları da kripto para için negatif etki yapıyor.

İlgili – Loopring nedir ve geleceği nasıl? Güncel LRC coin haber ve gelişmeleri

Kaynak