1. Anasayfa
  2. İnceleme
  3. Coin
  4. Convex Finance nedir ve geleceği nasıl? CVX coin haber ve gelişmeleri

Convex Finance nedir ve geleceği nasıl? CVX coin haber ve gelişmeleri

Convex Finance nedir ve geleceği nasıl? CVX coin haber ve gelişmeleri
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Convex Finance, merkezsiz finans alanında pasif gelir elde etmek isteyen kullanıcılar için bir dizi avantajlar sunan bir protokol. Projenin yerel kripto parası CVX token de bu işlemler için kullanılıyor. Convex Finance ve CVX token ile ilgili ayrıntılara bakalım.


Convex Finance nedir ve geleceği nasıl? CVX coin haber ve gelişmeleri

Merkezsiz finans (DeFi) kripto para sahiplerine pasif gelir elde etme imkanı sağlıyor. Bunun için coin sahiplerinin merkezsiz otomatik piyasa yapıcılara (AMM) likidite sağlaması gerekiyor. Bunu yapan DeFi projelerinden biri de Curve Finance. Curve Finance, merkezsiz bir borsa (DEX) ve kripto paraların izinsiz değişimine izin vermek için protokolüne bir AMM ekledi. Herkes bu protokolün yerel CRV tokenini farklı likidite havuzlarına ekleyerek buradan gelir elde edebilir.

İlgili – DeFi nedir? DeFi – Merkezsiz Finans projelerinin önemi nelerdir?

Curve Finance havuzlarına likidite sağlamak kullanıcıların kalıcı kayıp riskini en aza indirmesini sağlıyor. Çünkü havuzlar stabil coinler gibi değer olarak neredeyse eşdeğer varlıklardan oluşuyor. Bu yararlarına rağmen Curve’un kullanımı kafa karıştırıcı olabilir. İşte, bundan dolayı Convex Finance popüler oldu. Çünkü bu karmaşıklı sorununa çözüm sunuyor. Convex, Curve üzerinde likidite sağlamayı optimize ediyor ve toplu olarak likidite madenciliği yaparak CRV ödüllerini artırıyor.

Kısaca Convex Finance nedir?

Özet olarak söyleyecek olursak, Convex Finance (CVX), stabil coin borsası Curve Finance üzerine kurulmuş yenilikçi bir DeFi protokolü. Convex, temelde Curve likidite sağlayıcılarını ve CRV sahiplerini ek DeFi kazançları sağlayarak ödüllendiriyor.

İlgili – Loopring nedir ve geleceği nasıl? Güncel LRC coin haber ve gelişmeleri

CVX token nedir?

Convex Finance nedir ve geleceği nasıl? CVX coin haber ve gelişmeleri

CVX, Convex platformunun yerel kripto para birimi. Curve’in likidite sağlayıcıları tarafından Convex Finance’ten talep edilen her CRV tokene orantılı olarak CVX token basılıyor. CVX token sahiplerine Convex platform ücretlerinden bir pay sunuyor. CVX, Curve likidite sağlayıcıların CRV kazançlarından ve ücretlerin bir kısmından pay sağlıyor. CVX, CVR kazanmak için Convex Finance’te stake edilebilir. Convex platformu geliri artırdıkça, CVX CRV sahiplerine daha fazla değer dağıtılıyor. Gelecekte ise CVX sahipleri Convex Finance’in yönetim mekanizması için de oy kullanabilecek.

İlgili – Nexo nedir ve geleceği nasıl? NEXO coin haber ve gelişmeleri

Convex Finance nedir ve geleceği nasıl? CVX coin haber ve gelişmeleriConvex Finance / dolar grafiği Kaynak: CoinMarketCap

Convex Finance (CVX) fiyatı Kasım – Aralık 2021 döneminde ve 2022 yılı başında dikkat çeken bir performans sergiledi. Temmuz 2021’de 6 dolar bandına kadar gerileyen kripto para, Aralık’ta 45 dolara kadar çıktı. Ancak en yüksek seviyesini Ocak 2022’de gördü. Nisan ayında yeni bir yerel zirve rallisi görsek de ardından Mayıs ve Haziran 2022 döneminde daha büyük düşüşle kırmızı seviyelere geri döndü.

  • Convex Finance (CVX) tüm zamanların en yüksek fiyatı: 62.69 dolar (1 Ocak 2022)

CVX coindeki bu düşüş genel piyasa durumu ve buradaki ayı piyasasıyla ilgili. Yine de son düşüşlere rağmen, CoinMarketCap verilerine göre en büyük 106. kripto para.

Kaynak