TFUEL coin nedir? TFUEL/USD yorum, geleceği ve haberler

featured
theta coin haber
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Theta Fuel TFUEL coin nedir? TFUEL coin yorumları nasıl? Theta Fuel TFUEL coin geleceği ve fiyat tahminleri umut vadediyor mu? TFUEL coin ile ilgili gelişmeler bu yazımızda.

Theta Fuel TFUEL coin yorumları

 

TFUEL/USD – 1 TFUEL kaç dolar? Canlı TFUEL coin fiyatı

 

Theta Fuel TFUEL coin nedir?

Theta Fuel (TFUEL), Theta Network adlı bir blok zinciri platformu içinde yer alan bir kripto para birimidir. Theta Network, video içeriği dağıtımında ve akışında kullanılan bir blockchain tabanlı platformdur. Bu platform, kullanıcıların video içeriği sunmalarına ve tüketmelerine olanak tanıyan bir altyapı sağlar. Theta Network, merkezi olmayan bir içerik dağıtım ağı olarak çalışır ve kullanıcılar arasında içerik paylaşımını ve izlenmesini teşvik eder.

Theta Token (THETA) ve Theta Fuel (TFUEL), Theta Network içinde kullanılan iki farklı kripto para birimidir. Theta Token, ağın tokenidir ve ağın güvenliği ve yönetimi için kullanılırken, Theta Fuel, ağda gerçekleşen mikro işlemleri işlemek ve teşvik etmek için kullanılır. Özellikle video akışı ve içerik dağıtımı sırasında, içerik sağlayıcıları ve izleyiciler arasındaki etkileşimleri kolaylaştırmak için TFUEL kullanılır.

Theta Network’ün amacı, mevcut video akış hizmetlerini iyileştirmek ve daha verimli bir içerik dağıtım ağı oluşturarak kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunmaktır. Bu nedenle, TFUEL ve THETA, ağdaki katılımcılara ödüller vermek ve içerik üreticilerini teşvik etmek için kullanılır. Ancak, kripto paralar genellikle fiyat dalgalanmalarına ve risklere tabidir, bu nedenle ilgileniyorsanız dikkatli bir şekilde araştırma yapmalısınız.

TFUEL sadece bir gaz token mi ?

İkili token modeli 2017 yılında NEO ve GAS ile ilk kez ortaya atılmıştı. Bunun altında, tek token modelinin Bitcoin ve Ethereum fiyatlarının artmasından olumsuz yönde etkilenmesi vardı.


Theta Fuel, Theta mainnetinin 2019 yılında piyasaya sürülmesiyle oluşturuldu ve protokolün, ödeme gönderme ve akıllı sözleşmeleri kullanma gibi zincir üstü işlemlerde  operasyonel bir tokeni olarak tasarlandı.

Theta ve diğer ikili token modeller arasındaki önemli bir fark, THETA’yı doğrulayıcı ve koruyucu düğümlerde stake yapan holderlar ağı güvence altına almaya ve ödül olarak TFUEL kazanmaya yardımcı oluyor.

Ağda daha fazla THETA stake olunca, token topluluk üyeleriyle etkileşimde bulunmak ve değer aktarmak için daha fazla kullanılmaya başlandıkça TFUEL’in ekosistemde oynadığı rol de artacaktır.

21 Nisan’da Theta 3.0’ın piyasaya sürülmesinin ardından token sahipleri, pasif gelir elde etmenin ve ağın güvenliğini sağlamaya yardımcı olmanın başka bir yolu olarak TFUEL’i stake yapacaklar. Yükseltme ayrıca, Theta uzantısını kullanmak için esasen bir “ağ ücreti” olan yeni bir yakma mekanizması getirecek. 

Akıllı sözleşme özellikleri çevrimiçi hale geldikçe ve NFT oluşturma ve merkezi olmayan finans uygulamalarını etkinleştirdikçe, Theta ekosistemi, yeni kullanıcıları çekmek ve THETA ve TFUEL için daha da iyiye gitme potansiyeline sahip olan artan katılımı desteklemek için iyi bir konuma sahip olacak.

 

Theta fiyatına Mainnet 3.0 etkisi

Blockchain yerel tokenleri, protokellerden yapılan yüksek profilli açıklama ve duyurulardan sonra yükselme eğilimindedir.

Theta daha önce, 2021 baharında Theta Mainnet 3.0 planını hayata geçireceğini duyurmuştu.

Theta Mainnet 3.0’ın arkasında bulunan geliştirici ekip yaptığı açıklamada, “EdgeCast” teknolojisinin merkezi bir sunucu olmadan canlı video akışına izin vereceğini duyurdu.

Bu yeni, tamamen merkezsiz teknoloji, global çapta kullanıcılara, canlı video yayını ve aktarımı imkanı veriyor. Bütün bunlar Theta’nın P2P ağı üzerinden, binlerce ağ üyesi tarafından gerçekleştiriliyor. Bu hatta her hangi bir merkezi server ya da servis kullanılmıyor.

İlgili – Bitcoin (BTC/USD) Yorum: Fiyat, Grafik ve Geleceği

 

Theta Fuel TFUEL coin fiyat grafiği yorumu

TFUEL coini daha iyi anlamak için bir de grafiği ve fiyat verilerine bakalım. TFUEL coin şimdiye kadarki en yüksek seviyesini 2021 yılında yaşanan boğa koşusu sırasında kaydetmişti. Ancak ardından yüzde 92’yi aşan bir düşüş yaşadı. Tüm zamanların en düşük seviyesini de 2020 yılında görmüştü. 2024 yılına ise yükselen bir formasyonla başladı. İşte, TFUEL coinin zirve ve dip seviyeleri:

  • TFUEL coin fiyatı tüm zamanların zirvesi: 0.6807 dolar (9 Haziran 2021)
  • TFUEL coin fiyatı tüm zamanların dip seviyesi: 0.0008897 dolar (13 Mart 2020)

 

TFUEL TFUEL coin nedir? TFUEL/USD yorum, geleceği ve haberler

TFUEL coin grafiğine bir de Elliot Dalga analizi ile bakalım. Buna göre fiyat şu an ABC düzeltmesi yapıyor. C dalgası bir miktar daha gerileyerek düşüşü durdurabilir. 

TFUEL TFUEL coin nedir? TFUEL/USD yorum, geleceği ve haberler

TFUEL coin düzeltmeyi tamamlayarak yeniden impuls dalgaları oluşturmaya başladı. Hedef seviyeler grafikte işaretlendi. 

İlgili – DXY ABD dolar endeksi yorum ve grafik: DXY nedir ve ne yapacak?

 

Theta Fuel TFUEL coin geleceği ve fiyat tahmini 2024, 2025 – 2033

TFUEL coininin geleceği, blok zincir teknolojisinin benimsenme oranına ve kripto para piyasasının genel durumuna bağlı olacaktır.

TFUEL coin fiyatı 2025 yılında 0.10 dolar ve 2030 yılında da 0.30 dolara ulaşabilir. 

İşte, TFUEL coin için gelecek yıllarda beklenen ve öngörülen seviyeler:

Yıl Minimum fiyat Ortalama fiyat Maksimum fiyat
2024 $0.0383 $0.0847 $0.0935
2025 $0.0920 $0.11 $0.11
2026 $0.13 $0.14 $0.16
2027 $0.16 $0.18 $0.19
2028 $0.16 $0.18 $0.19
2029 $0.20 $0.23 $0.23
2030 $0.29 $0.31 $0.32
2031 $0.42 $0.44 $0.45
2032 $0.59 $0.61 $0.62
2033 $0.80 $0.82 $0.83

Kripto para piyasası oldukça volatilitelidir. Bu nedenle, TFUEL’in fiyatı da oynaklık gösterebilir. Ancak, uzun vadede, kripto para piyasasının büyümesi, TFUEL coininin değerini artırabilir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
TFUEL coin nedir? TFUEL/USD yorum, geleceği ve haberler
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.