BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Polkadot’ın durdurulamaz boğa koşusunun arkasındaki kritik sebepler
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Polkadot’ın durdurulamaz boğa koşusunun arkasındaki kritik sebepler

Polkadot’ın durdurulamaz boğa koşusunun arkasındaki kritik sebepler
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasasının değer kaybettiği bir ortamda, Polkadot fiyatı önemli ölçüde yükselişe geçebilen tek coin. DOT fiyatı yaşanan son gelişmelerden güçlü destek alıyor. Durdurulamaz yükselişin arkasındaki başlıca sebeplere ve DOT fiyatının yeni hedefine bakalım.


Polkadot boğa koşusuna güç veren kritik sebepler

Son bir haftada kripto para piyasası baskı altında olmasına rağmen, Polkadot (DOT) fiyatı yükselmeye devam etti. Şu an Polkadot yüzde 3 yükseliş ile 36.62 dolardan işlem görüyor ve piyasa değeri de 36.3 milyar dolar.

Polkadot (DOT) ilk 10 kripto para arasında haftalık yüzde 30’dan fazla değer kazanan tek coin. Ancak öyle görünüyor ki DOT fiyatı bu sefer 50 dolar ve üzerine doğru ilerliyor. Bunun başlıca sebebi ise Polkadot ekosistemi ile ilgili gelişmeler.

İlgili – Polkadot teknik analizi: DOT fiyatı sinyal veriyor; bu seviyelere dikkat!

DOT ekosistemi güçleniyor

DOT ekosisteminin gücü giderek büyüyor. Ancak ortaya yeni çıkan oyuncuların güçlü rekabeti ile de karşı karşıya. Mesela, Polygon, Terra, Solana gibi. Buna ek olarak Polkadot aynı zamanda kurumsal yatırımcılardan güçlü bir para akışı da alıyor.

Messari’nin sağladığı verilere göre, Polkadot (DOT), koruma fonları ve risk sermayesi tarafından en yaygın olarak tutulan likit varlık.

Polkadot boğa koşusuna güç veren kritik sebepler

Kaynak: Messari

Polkadot’ın parachain ekosistemi

Polkadot’ın parachain ekosistemi son zamanlarda hızla büyüyor. Geçen hafta KILT protokol son boş veri almayı başarmıştı.

Polkadot merkezli Kusama, parachain müzayedelerinin ilk turunu başarıyla gerçekleştirdi ve şimdi ikinci tura geçiyor. Kripto analisti Lark Davis’in açıkladığı gibi, Moon River birinci turdaki en iyi açık artırmalardan biri oldu.

Bunlar sadece birkaç örnek. Polkadot ekosisteminde birçok güçlü gelişme yaşanıyor. Sonuçta tüm bunlar kripto para DOT fiyatının kullanımını daha da artıracak ki bu da fiyatın daha fazla yükselmesine yardımcı olacak.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: