fbpx
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Polkadot teknik analizi: DOT fiyatının gözü yükseklerde

Polkadot teknik analizi: DOT fiyatının gözü yükseklerde

Polkadot teknik analizi: DOT fiyatının gözü yükseklerde
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Polkadot (DOT) fiyatı ani bir sıçrama ile işleri rayına koymaya çalışıyor. DOT/USD paritesinin yeni bir yüzde 27’lik yükseliş ile daha yüksek seviyeleri görme ihtimali var. DOT fiyatı için kritik seviyelere bakalım.


Polkadot teknik analizi: DOT fiyatı ne olur?

Polkadot (DOT) fiyatı 14 Eylül’de kritik bir direnç seviyesini test ettikten sonra zor anlar yaşadı. Öyle görünüyor ki bu düşüş artık bir dip oluşturdu ve 22 Eylül’de dikkat çeken bir ralli yaşandı. Bu da yükselişin artık yolda olduğu anlamına geliyor.

İlgili – Alman borsasından 3 kripto para sürprizi

Polkadot yükseliş için hazır

Polkadot fiyatı 8 Eylül ile 14 Eylül arasında yüzde 53 yükseldi. Bu sırada 38.31 dolardaki %70.5 Fibonacci izleme seviyesi ile karşılaştı. Sonuçta buradan aldığı ret sonucu kripto para hızlı bir düşüş dalgasına kapıldı ki DOT yüzde 34 düştü. Ancak öyle görünüyor ki 25.21 dolarda çift dip formasyonu oluştu.

Şimdi Polkadot fiyatı 30.16 dolar civarındaki %50 Fibonacci izleme seviyesi yakınında işlem görüyor. Dahası Momentum Reversal Indicator (MRI) sinyali de sarı “yukarı” oku göstermeye başladı. Bu da bir sonraki kırmızı günlük mumun alım sinyali olacağı anlamına geliyor.

Bundan dolayı DOT fiyatında muhtemelen alıcılar artacak. Fiyat da 34.93 dolar direnç seviyesinden yukarı doğru ilerleyerek 38.31 dolar seviyesi yeniden test edecek. Bu durumda yüzde 27’lik yükseliş olacak.

Daha boğa bir durum oluşursa ise Polkadot fiyatı yükselişine devam ederek 41.69 dolara doğru uzanabilir.

İlgili – Polkadot DOT fiyat tahmini: 2021, 2022, 2023

Polkadot teknik analizi: DOT fiyatı ne olur?

DOT/USDT 1 günlük grafik

Şimdilik Polkadot fiyatı için işler düzelmiş görünüyor. Ancak yine de eğer 30.16 dolar civarındaki %50 Fibonacci izleme seviyesi kırılırsa, bu alıcıların akıllarında soru işareti oluşturacak.

Eğer yatırımcılar satışlara devam ederse, DOT yeniden 25.21 dolardaki destek tabanını ziyaret edebilir.

Bu seviyenin altında günlük kapanış ise yukarıda bahsedilen boğa senaryosunu geçersiz yapar. Sonuçta 22.23 dolara çöküş tetiklenebilir.

Kaynak

 

İlgili – Polkadot nedir? DOT coinin geleceği var mı?

 

Pokadot coin iyi bir yatırım mı?

Piyasaya dalga dalga giren ve çok konuşulan kripto paraların çoğundan iyi bir yatırım DOT coin. Polkadot’un en iyi projeler sıralamasında hızla yükselmesinin bir başka nedeni de “parachainlerin” token çıkarma özelliği. Ethereum tabanlı protokollerde benzer bir özellik bulunuyor.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.