BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Polkadot teknik analizi: DOT fiyatı yükselişe hazır mı?

Polkadot teknik analizi: DOT fiyatı yükselişe hazır mı?

Polkadot teknik analizi: DOT fiyatı yükselişe hazır mı?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Polkadot (DOT) fiyatı bugün yüzde 7 civarındaki yükseliş ile günün en çok değer kazanan coinlerinden biri oldu. Ayrıca öyle görünüyor ki önemli bir destek bölgesinden ikinci defa yükselişe geçiyor. DOT/USD paritesindeki son gelişmeler ve önemli destek/direnç seviyelerine bakalım.


Polkadot teknik analizi: DOT fiyatı kaç dolar olur?

Polkadot fiyatı yüzde 7 civarındaki yükseliş ile günün en çok yükselen coinlerinden biri oldu. Genel olarak kripto para piyasası pozitif ve DOT coin de buradaki yükselişe liderlik edenlerden.

Polkadot teknik analizi: DOT fiyatı yükselişe hazır mı?

Kripto para piyasası durumu ve DOT coin Kaynak: 360

Polkadot (DOT) fiyatındaki son gelişmeler için DOT/USD paritesi 1 gün grafiğine bakalım. Kasım 2021’den bu yana büyük bir düşüş trendi yaşayan DOT fiyatı Aralık sonunda 23.50 dolar desteğinden geri dönmüştü.

Buna rağmen söz konusu destekten başlayan yükseliş uzun sürmedi. Polkadot fiyatı genel kripto piyasasındaki ayı durumunu takip ederek 32.80 dolarda yerel zirve kaydettikten sonra yeniden düşüşe geçti ve bir kez daha 23.50 dolar desteğine geldi.

Buradan yeni ve hızlı bir kayıpları telafi girişimi görüyoruz. Kripto para şimdi 26.00 dolar direncine yaklaştı. Daha önce destek olan bu seviye şimdi DOT coinin önünü kesiyor. Buranın kırılması durumunda yoluna devam edebilir.

İlgili – Güncel Polkadot – DOT coin fiyat tahmini, geleceği ve beklentisi 2022- 2025

Polkadot teknik analizi: DOT fiyatı yükselişe hazır mı?

DOT/USD paritesi 1 gün grafiği Kaynak: TradingView

Polkadot fiyatı Eylül ayında başlattığı yükseliş trendi sonucu 4 Kasım’da 55 dolarda yeni bir ATH oluşturdu. O zamandan bu yana lower low hareketler kaydetti. Ancak eğer mevcut 23.50 dolar desteğini koruyabilirse yeni bir ralli hazırlığı yapmış olur.

Bunun için 26 dolardaki direnci kırması gerekiyor. Daha ileride 28 dolar ve 32.50 dolar dirençleri var.

  • Destek seviyeleri: 23.50 dolar ve 10 dolar
  • Direnç seviyeleri: 26 dolar ve 32.50 dolar

Teknik indikatörler

MACD ayı bölgesinde zayıflıyor ve sıfır çizgisine iyice yaklaştı. RSI yükseldi ancak hala 50 seviyesinin altında. Ayılarda hala bir miktar güç olduğuna işaret ediyor. Kısa vadede hala düşüşler olabileceğine işaret ediyor.

İlgili – Polkadot nedir? DOT coinin geleceği var mı?

Pokadot coin iyi bir yatırım mı?

Piyasaya dalga dalga giren ve çok konuşulan kripto paraların çoğundan iyi bir yatırım DOT coin. Polkadot’un en iyi projeler sıralamasında hızla yükselmesinin bir başka nedeni de “parachainlerin” token çıkarma özelliği. Ethereum tabanlı protokollerde benzer bir özellik bulunuyor.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: