1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Türk borsalarında TOP 10’da öne çıkan kripto paralar

Türk borsalarında TOP 10’da öne çıkan kripto paralar

Türk borsalarında TOP 10’da öne çıkan kripto paralar
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Türk kripto para borsalarında işlem gören coinler arasında bugün bir kripto para 1,5 milyar lira işlem hacmi ile dikkat çekiyor. Türk kripto para piyasasındaki son duruma bakalım.


Türk borsalarında TOP 10’da öne çıkan kripto paralar

Türk kripto para borsaları son 24 saatte yaklaşık 11,8 milyar Türk lirası (614 milyon dolar) işlem hacmine sahip. Piyasada birkaç kripto para yüksek işlem hacmi ile dikkat çekiyor. Kripto para piyasasında son günlerde yaşanan bir miktar canlanma, Türk borsalarındaki işlemlere de yansıdı.

Türk borsalarında TOP 10’da öne çıkan kripto paralar

Türk kripto para borsalarında işlem gören ilk 10 coin Kaynak: 21Milyon

Türk borsalarından son 24 sasatte en yüksek işlem hacmi kripto para Audius’ta (AUDIO). AUDIO işlem hacmi 1,5 milyar TRY’ye yakın. Lider kripto para Bitcoin’in işlem hacminin ise sadece 578 milyon lira olduğunu söyleyelim ve dördüncü sırada.

İkinci sırada genelde hep ön sıralarda olan stabil coin Tether (USDT) var. Kripto para alım ve satım işlemlerinin bu coinle yapılmasından doları işlem hacminin 936 milyon lira olması sürpriz değil. Ancak üçüncü sırada tam da Bitcoin’in önünde 633 milyon TRY işlem hacmi ile sürpriz bir kripto para var: Keep Network (KEEP).

Türk borsalarındaki TOP 10’un diğer üyeleri Loopring (LRC), Ripple (XRP), Chiliz (CHZ), Orchid (OXT), AVAX ve GALA. Bu coinlerin işlem hacmi 300-400 milyon lira arasında.

İlgili – Bir ayda %50 yükselen Ripple (XRP), SEC karşısında zafere yakın mı?

Audius (AUDIO) fiyat analizi

Türk borsalarında TOP 10’da öne çıkan kripto paralar

AUDIO/USDT 4 saat grafiği Kaynak: TradingView

Audius (AUDIO) fiyatı son 24 saatte yüzde 70 civarında yükseliş kaydetti. Son bir aylık zaman zarfında ise yüzde 150 gibi büyük bir yükselişi var. Son piyasa rallisi sırasında bazı altcoinler Bitcoin ve Ethereum’u performans olarak çok geride bıraktı.

AUDIO/USDT 4 saat grafiği bize şunu gösteriyor. Audius fiyatı bir süredir 0,165 dolar ile 0,20 dolar arasında işlem görüyordu. Şimdi ise büyük bir patlama yaşıyor. Bu yükseliş ile 0,3650 dolara kadar çıktı. Şimdi bir miktar gerileyerek 0,30 dolar bölgesinin üzerinde kalıyor. Burada bir süre konsolide olarak destek oluşturmaya çalışacak.

İlgili – Bitcoin rallisi devam eder mi? İşte, ünlü analistin yeni BTC tahmini