1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Ripple Haberleri
  4. Bir ayda %50 yükselen Ripple (XRP), SEC karşısında zafere yakın mı?

Bir ayda %50 yükselen Ripple (XRP), SEC karşısında zafere yakın mı?

Bir ayda %50 yükselen Ripple (XRP), SEC karşısında zafere yakın mı?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto piyasasının en çok konuşulan coini Ripple (XRP) için son bir yıl iyi geçmedi. Ancak XRP yatırımcılarında 2023 için büyük bir iyimserlik var. Bunun sebeplerine ve ayrıntılara bakalım.


Bir ayda %50 yükselen Ripple (XRP), SEC karşısında zafere yakın mı?

Ripple (XRP) için 2022 yılı çok olaylı geçti. En başta SEC ile devam eden yasal bir mücadele var. Aynı zamanda Ethereum ile bir sözlü savaş yaşandı. Peki, 2023 yılında XRP’yi ne bekliyor. Birçokları Ripple’ın SEC’in açtığı davayı kazanacağını tahmin ediyor. Ancak yine de hiç kimse bu davanın kesin olarak ne zaman biteceğini bilmiyor.

XRP fiyatı ise son 24 saatte yüzde 3,04 oranında yükseldi. 0.4222 dolara ulaşan XRP fiyatı son bir haftada yüzde 8,86 ve son bir ayda ise yüzde 50 değer kazandı. Öyle görünüyor ki XRP coin 2023 yılının kazananı olabilir. Bunun sebeplerine bakalım.

İlgili – Analiz şirketine göre yükselme potansiyeli olan 9 büyük kripto para

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’un iyimserliği

Ödemeler devi Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse, şirketin SEC ile devam eden davası ile ilgili iyimserlik ifade ediyor. Ona göre bu dava en erken Haziran 2023’te sona erecek. CEO’nun bu açıklamasından sonra XRP fiyatı yükselerek birkaç yıldır devam eden düşen trend çizgisini kırmak için harekete geçti.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Aralık 2020’de Ripple ve üst düzey yetkilileri ile ilgili dava açmıştı. Burada XRP’nin menkul kıymet olduğunu iddia ederek, Ripple’ın SEC kaydı olmaksızın 1,3 milyar dolarlık menkul kıymet sattığını savunuyor.

İyimserlik XRP fiyatına yükseliş olarak yansıdı

XRP’de düşüş trendi Kasım 2021’de başlamıştı. O zamandan bu yana SEC-Ripple davas gibi faktörler fiyatı etkiliyor. Buna ek olarak Ripple da yaptığı açıklamalarla gündem oldu. En başta Bitcoin ve Ethereum’u Çin kontrolündeki varlıklar adlandırdı. Geliştirme çalışmaları ve duyurular da fiyatı etkiledi.

Bir ayda %50 yükselen Ripple (XRP), SEC karşısında zafere yakın mı?

Kaynak: CoinMarketCap

İlgili – Bitcoin rallisi devam eder mi? İşte, ünlü analistin yeni BTC tahmini

Güçlü ortaklıklar

Bunlara rağmen Ripple aynı zamanda lider finansal kuruluşlar ile yaptığı ortaklıklarla da dikkat çekiyor. Bunlar arasında JP Morgan, Bank of England, Bank of America ve Member FDIC de var. Ayrıca 55 ülke artık Ripple’ı kullanmak için anlaşmalar imzaladı. Tüm bunlar da XRP fiyatına pozitif yansıyor.

Bunlara ek olarak bir de Ripple, SEC davasını kazanırsa, XRP’de daha büyük bir ralli görebiliriz.

Kaynak

Etiketler: