1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Analiz şirketine göre yükselme potansiyeli olan 9 büyük kripto para

Analiz şirketine göre yükselme potansiyeli olan 9 büyük kripto para

Analiz şirketine göre yükselme potansiyeli olan 9 büyük kripto para
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto analizleri ile öne çıkan Santiment, büyük coinler arasında piyasa değerinin çok altında olan 9 kripto paraya dikkat çekiyor. Yeni analizin bu coinler için ne dediğine bakalım.


Analiz şirketine göre yükselme potansiyeli olan 9 büyük kripto para

Kripto para piyasası hala 2022 yılının yaralarını sarmaya devam ediyor. Bundan dolayı birçok büyük coin hala değerinin çok altında işlem görüyor. MVRV Z-Score verileri, kripto paranın piyasa ve gerçekleşen değerlerini kıyaslıyor. MVRV Z-Score genellikle piyasa koşullarının aşırı uçlarında olduğu durumlarda fiyat tahminlerinde kullanılıyor.

Kripto analiz şirketi Santiment’in paylaştığı verilere göre ise 20 Ocak itibariyle bir dizi büyük kripto para değerinin altında işlem görüyor. Özellikle de bu kategorideki coinlerin başında Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), XRP, Cardano (ADA), Dogecoin (DOGE), Polygon (MATIC), Shiba Inu (SHIB), Uniswap (UNI) ve Chainlink (LINK) geliyor.

Düşük yoksa, yüksek riskli coinler?

Analiz şirketinin yeni raporuna göre, yukarıda bahsedilen ve değerinin altında işlem gören kripto paralar düşük riskli yatırım olarak görülüyor. Santiment’in analizine göre, bu kripto paralar 2022 yılındaki kayıplarını telafi etmek için yeterli güce sahipler.

İlgili – XRP-SEC davasında karar ne zaman çıkacak? Ripple CEO’su açıkladı

Analiz şirketine göre yükselme potansiyeli olan 9 büyük kripto para

En büyük kripto paraların ortalama getirileri Kaynak: Santiment

MVRV Z-Score, uzun ve kısa vadeli getiriler üzerinden kripto paraların değerinin üstünde ya da değerinin altında olma durumlarını belirliyor. Buna göre, Binance Coin (BNB) değerinin üzerinde olan birkaç varlıktan biri. Bu da BNB’yi yüksek riskli varlık yapıyor.

Bu açıdan BNB’nin gün içinde düşüş yapması da dikkat çekici. Çünkü Binance Coin düşerken, yukarıda bahsedilen kripto paralar bugün gün içinde şu oranlarda değer artışları kaydetti: Bitcoin, +1.46%, Ethereum +1.71%, XRP +1.64%, Cardano +1.84%, Dogecoin +0.42%, Polygon +2.92%, Shiba Inu +1.46%, Uniswap +90% ve Chainlink +1.65%.

İlgili – Balinaların dev transferler yaptığı 2 kripto para

Kaynak