1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriRipple Haberleri
  3. XRP-SEC davasında karar ne zaman çıkacak? Ripple CEO’su açıkladı

XRP-SEC davasında karar ne zaman çıkacak? Ripple CEO’su açıkladı

XRP-SEC davasında karar ne zaman çıkacak? Ripple CEO’su açıkladı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para ödemeleri şirketi Ripple’ın CEO’su, ABD’li düzenleyici SEC ile devam eden davada kararın ne zaman çıkacağı ile ilgili açıklama yaptı. Yeni röportaj sırasında ünlü CEO’nun dava ile ilgili yaptığı açıklamaların ayrıntılarına bakalım.


XRP-SEC davasında karar ne zaman çıkacak? Ripple CEO’su açıkladı

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, şirketinin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile devam eden davada uzlaşma sağlayamayacağını düşünüyor. SEC, XRP’nin menkul kıymet olduğunu iddia ederek Ripple ve üst düzey yetkililerine Aralık 2020’de dava açmıştı.

Garlinghouse, CNBC röportajı sırasında yaptığı açıklamada, uzlaşmanın ancak SEC’in XRP’nin menkul kıymet olmadığını kabul etmesi durumunda mümkün olabileceğini belirtiyor. Şöyle konuşuyor:

“Buradaki problem şöyle: Gary Gensler başkanlığındaki SEC, tüm kripto paraları menkul kıymet olarak görmeye başladı. Burada Ripple ile bir uzlaşma olabilmesi için, bunu başlarda da söylemiştim, SEC XRP’nin menkul kıymet olduğunu kabul etmeli. Bu olayın temeli.

Burada uzlaşma yoluyla davanın sona ermesi ihtimali sıfır. Bundan dolayı bence artık karar yargıca kalacak.”

İlgili – Balinaların dev transferler yaptığı 2 kripto para

Ripple CEO'su SEC davası hakkında konuştu: Çok öfkeliyim, çünkü....

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, SEC ile iki yılı aşkındır devam eden davada kararın bu yıl çıkabileceğini söylüyor. Şöyle diyor:

“Yargıçtan kararın çıkmasını kesinlikle 2023 yılında bekliyoruz. Ancak yine de yargıcın ne zaman karar vereceği hususunda sizin bir kontrolünüz de yok.

Bence kararın çıkması yılın sonuna kalmayacak. Önümüzdeki aylardan birinde karar çıkacak ve olayı kapatabileceğiz.”

İlgili – Ünlü analistten Bitcoin, Ethereum ve 2 altcoin için fırsat seviyeler açıklaması

Garlinghouse’e göre, Ripple – SEC davası sadece kendilerine açılan bir dava değil. Ona göre, Ripple tüm kripto sektörüne karşı açılan davada hukuk mücadelesi veriyor.

“Bu dava sadece Ripple için değil, tüm kripto sektörü için çok önemli. Bu mücadele tüm sektör için.”

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: