1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Polkadot (DOT) fiyatı Coinbase etkisinin keyfini çıkarıyor
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Polkadot (DOT) fiyatı Coinbase etkisinin keyfini çıkarıyor

Polkadot (DOT) fiyatı Coinbase etkisinin keyfini çıkarıyor
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

En çok revaçta olan kripto paralardan Polkadot (DOT), Coinbase etkisi ile iyi bir yükselişin keyfini çıkarıyor. Coinbase, belirli koşullarla DOT işlemlerine başıyor.


Polkadot (DOT) fiyatı Coinbase etkisi ile yükseliyor

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase, DOT coini listelemeye başladı. Bu gelişme üzerine Polkadot blockchain’in yerel kripto parası DOT inanılmaz bir alım baskısının keyfini çıkarıyor. Polkadot, hızla yükselen kripto paralardan biri.

Bu yazı hazırlanırken, piyasa değerine göre en değerli sekizinci kripto para Polkadot (DOT) 25 dolardan işlem görüyor. Günlük bazda yüzde 16 yükseldi ve günlük işlem hacmi de 3 milyar dolar.

Polkadot (DOT) fiyatı Coinbase etkisi ile yükseliyor

Coinbase’in DOT’u eklemesi üzerine yatırımcılar da artan oranda alımlar yapmaya başladı. Coinbase, ABD’nin lider kripto para borsası. Bir kripto paranın bu borsada listelenmesinin daha fazla kurumsal yatırımcıya erişim imkanı sağladığına inanılıyor. Bundan dolayı kripto sektöründe buna “Coinbase etkisi” deniliyor.

Polkadot, sonsuz bir arzı olan kripto para ve şu an toplam piyasa değeri 24 milyar dolar.

Dünyanın en değerli borsası olarak kabul edilen Coinbase’den yapılan açıklamada, Polkadot işlemlerinin Çarşamba günü başlayacağı bildirildi. Ancak bazı şartlar var. Şöyle deniliyor:

“Coinbase Pro’ya DOT transferlerini kabul etmeye hemen başlıyoruz. İşlemler ise Pasifik Saati ile sabah 09.00’da Çarşamba günü başlayacak. Eğer likidite durumu uygun olursa.”

“Platform üzerinde yeterli DOT arzı oluştuğunda DOT-USD, DOT-BTC, DOT-EUR, DOT-GBP ve DOT-USDT işlemleri için emirler üç aşamada başlayacak ve bunlar şöyle: sadece emir açma, sadece limit ve tam işlemler.”

Polkadot protokol nedir ve ne yapıyor?

Yüksek bir talebe sahip bir kripto para olan Polkadot (DOT) protokolü, blockchain’ler arası her türlü varlık çeşidini transfer edebiliyor. Farklı blockchainleri birleştiren Polkadot, yüksek düzeyde ölçeklenebilirlik ve güvenlik elde etmeyi amaçlıyor. DOT ise burada token olarak kullanılıyor. Ağın güvenliği ve yeni chain’leri bir birine bağlamada işe yarıyor.

Ayrıntılar için: Polkadot coin (DOT) nedir, ne işe yarar, nasıl alınır?

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: