Loading...
btc
BTC
0.23%
Bitcoin
64.292,71 USDT
eth
ETH
-0.76%
Ethereum
3.491,74 USDT
bch
BCH
1.19%
Bitcoin Cash
387,50 USDT
xrp
XRP
-0.65%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
0.23%
Litecoin
74,34 USDT
bnb
BNB
0.07%
Binance Coin
586,52 USDT
sol
SOL
-0.19%
Solana
134,35 USDT
avax
AVAX
-6.35%
Avalanche
25,74 USDT
ada
ADA
0.25%
Cardano
0,38 USDT
dot
DOT
2.15%
Poladot
5,73 USDT
doge
DOGE
0.17%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
1.02%
Shiba Inu
0,00 USDT

Microstrategy’den yeni Bitcoin planı; piyasa dengeleri değişebilir!!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD’li İş zekası şirketi Microstrategy yeni Bitcoin alım planını açıkladı. Bu sefer hedef piyasada dengeleri değiştirebilecek nitelikte.

Microstrategy’den yeni Bitcoin planı, piyasa dengeleri altüst olabilir!!

14 Haziran 2021 Pazartesi günü ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) sunulan bir belgede MicroStrategy’nin yeni Bitcoin planı ortaya çıktı.

Belgeden, şirketin 1 milyar dolar kadar A Sınıfı adi hisse senedi satacağını ve elde edilen geliri farklı amaçlar yanında, Bitcoin alımında da kullanacağı anlaşılıyor.

Belgede şunlara yer veriliyor:

 

Bu izahname kapsamında sunulan A sınıfı adi hisse senedinin satışından elde edilen net geliri, geçerli izahname ekinde aksi belirtilmedikçe, Bitcoin alımı da dahil olmak üzere genel kurumsal amaçlar için kullanmayı amaçlıyoruz. Belirli bir amaç için özel olarak kullanılacak net hasılat miktarını belirlemedik

 

Bu aşamada asıl ilgi çekici olan ise belgenin Microstrategy’nin Bitcoin alımı için yaptığı tahvil satışının hemen sonrasına gelmiş olması. Son tahvil satışı şirket için yaklaşık 500 milyon dolarlık yeni Bitcoin alım fonu oluşturdu.

SEC’e sunulan belgede firmanın, 4 Haziran 2021 itibariyle, 3,7 milyar dolar değerinde toplam 92,079 BTC tuttuğu belirtildi. Bitcoin’lerin maliyetinin ortalama 24,450 dolar civarında olduğu ve firmanın daha fazla satın almak için yeni planlar geliştirdiği belirtildi. Firma daha önce, sahip olunan Bitcoin’leri tutmak üzere, MacroStrategy LLC ismiyle bir yan şirket kurulduğunu bildirmişti.

 

Bitcoin satmayacağız

Microstrategy CEO’su Michael Saylor, daha önbce, şirketin Bitcoin alımı ile ilgili olarak şunları söylemişti:

Bitcoin varlıklarımızı uzun vadeli varlıklar olarak görüyoruz ve düzenli Bitcoin ticaretine girmeyi planlamıyoruz. Gelecek dönemlerde, kasa yönetimi ve nakit ihtiyacı için Bitcoin satabiliriz, ancak Bitcoinlerimizle ilgili olarak her hangi bir hedge veya türev sözleşmelere girmedik.

 

Canlı BTC fiyatı: [mcrypto coin=”BTC” currency=”USD”]

İlgili: Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin almanın 8 kolay yolu

İlgili: En iyi, en güncel Bitcoin forumları BTC konuşulan Telegram toplulukları

İlgili: Bitcoin cüzdan nedir? 2021’nin en iyi Bitcoin cüzdanları

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.