1. Home
  2. Güncel Haber
  3. Piyasadaki düşüşe meydan okuyan coin

Piyasadaki düşüşe meydan okuyan coin

Piyasadaki düşüşe meydan okuyan coin
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasası genelinde düşüşler son iki gündür devam ediyor. Ancak bir coin bu düşüşlere meydan okuyarak yükselebiliyor. Ayrıntılara bakalım.


Piyasadaki düşüşe meydan okuyan coin Algorand ALGO coinde yükselişin sebepleri

Algorand (ALGO) fiyatı dün yüzde 7.39 oranında yükseldi. Cuma günü ise yüzde 9.93’lük bir yükseliş kaydetmişti.

Genel kripto para piyasasında bir düşüş duruma var ve coinlerin çoğu çok derin bir kırmızıda. Toplam piyasa değeri ise son 2 günde 53 milyar dolar kaybetti.

Enflasyonla ilgili negatif durum ve Fed’in para politikalarından dolayı, riskli varlıklar genelinde bir çöküş başlamıştı. Bunlara Bitcoin ve diğer kripto paralar da dahil. Tabii ALGO coin fiyatı da Perşembe günü destek bulana kadar yüzde 11.32 oranında düşmüştü.

İlgili – Algorand nedir ve ALGO coinin geleceği nasıl?

Algorand’a (ALGO) güçlü staking talebi ve fiyata destek

Piyasadaki düşüşe meydan okuyan coin Algorand ALGO coinde yükselişin sebepleri

Algo fiyat grafiği

Defi Llama verilerine göre, Algorand’ın kilitli toplam varlıkların değeri (TVL) yüzde 7.22 artarak 187.36 milyon dolara ulaştı. Buradaki Algofi’nin hakimiyeti ise yüzde 61.22.

Algofi, Algorand blockchain üzerindeki DeFi platformu. Kullanıcılar Algofi protokol üzerinde ALGO ödünç vererek ALGO kazanabilirler. Şu an Algofi’nin arz yıllık faiz oranı (Supply APR) yüzde 1.62 gösteriyordu. Bir günde yüzde 1.88’e yükseldi. USD Coin’den (USDC) sonra ikinci sırada. USDC’nin Supply APR oranı ise 4.56.

Algorand bu hafta başında çok farklı bir haberle gündem olmuştu. Pazartesi FIFA’dan yapılan açıklamada, Algorand ile resmi ortaklı anlaşması yapıldığını duyurmuştu. Bu ortaklık bu yıl Katar’da düzenlenecek FIFA Dünya Kupasını kapsıyor.

İlgili – FIFA dünya kupasının ilk resmi kripto para sponsoru

Bu gelişme üzerine ALGO fiyatı üç gün art arda yükselerek, Perşembe günkü satışlardan önce 0.7408 dolar seviyesinde yerel zirve görmüştü.

Bugün ise ALGO fiyatı karışık hareketler sergiliyor. Gün içi şimdiye kadar yüzde 1.82 oranında 0.7624 dolara yükseldi. Ancak sabah saatlerinde 0.7075 dolara düşüş ve ardından da 0.7842 dolara yükseliş kaydetmişti.

İlgili – Güncel Algorand fiyat tahmini, ALGO coin geleceği ve beklentisi 2022- 2025

Kaynak