1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. FIFA dünya kupasının ilk resmi kripto para sponsoru

FIFA dünya kupasının ilk resmi kripto para sponsoru

FIFA dünya kupasının ilk resmi kripto para sponsoru
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

FIFA Dünya Kupasının artık bir blockchain ve kripto para resmi sponsoru var. Bu kripto projesi, FIFA’nın “dijital varlık stratejisi” ve resmi “cüzdan çözümü” geliştirmesine de destek sağlayacak.


FIFA dünya kupasının ilk resmi kripto para sponsoru

Blockchain ağı ve kripto para projesi Algorand (ALGO), FIFA ile ortaklık anlaşması imzaladı. Buna göre, ALGO coin FIFA’nın sponsoru ve teknik ortağı oluyor. Böylece Algorand blockchain, futbol birliğinin ilk resmi blockchain platformu ve sponsoru oldu.

Söz konusu anlaşma 2 Mayıs’ta duyuruldu. Algorand aynı zamanda, Kasım ve Aralık aylarında Katar’da düzenlenecek 2022 FIFA Dünya Kupası için Kuzey Amerika ve Avrupa’da bölgesel destekçi de olacak.

İlgili – Algorand nedir ve ALGO coinin geleceği nasıl?

Bu yeni gelişmeyi, Algorand (@Algorand) Twitter üzerinden şöyle duyurdu:

“SON DAKİKA: FIFA, Algorand’ın FIFA’nın ilk resmi blockchaini olduğunu duyurdu. Böylece global futbol topluluğuna en güncel ve sürdürülebilir teknoloji ile güç katacak.”

Algorand ayrıca 2023’te Avustralya ve Yeni Zelanda’da düzenlenecek FIFA Kadınlar Dünya Kupası’nın resmi sponsoru olacak.

Algorand nedir? ALGO coin iyi bir yatırım mı?

Bir hisse ispatı (proof-of-stake) blockchain olan Algorand, FIFA’nın “dijital varlık stratejisi” geliştirmesine yardım edecek. Bunun içinde ise blockckagin teknolojisi üzerinden NFT geliştirme planları da var. Böylece muhtemelen FIFA kendi NFT koleksiyonun geliştirmek için Algorand’dan destek alacak. Buna ek olarak Algorand aynı zamanda FIFA’ya “resmi blockchain destekli cüzdan çözümü” desteği de verecek.

İlgili – Güncel Algorand fiyat tahmini, ALGO coin geleceği ve beklentisi 2022- 2025

FIFA Başkanı Gianni Infantino, ALGO coin ile yapılan ortaklık konusunda memnuniyetini dile getirdi. Bu gelişmenin “FIFA’nın sürdürülebilir gelir artışı için sürekli olarak yenilikçi kanallar aramaya olan bağlılığının göstergesi” olduğunu söyledi. Aynı zamanda “Algorand ile uzun ve verimli bir ortaklık” öngördüklerini de belirtti.

Algorand, FIFA Dünya Kupasının ilk resmi blockchain sponsoru. Ancak daha önce de kripto para borsası Crypto.com, Mart ayında 2022 Dünya Kupası’nın ilk resmi ticaret platformu ortağı olmuştu.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.