1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Nasdaq’ın 2022 yılı için önerdiği 3 kripto para

Nasdaq’ın 2022 yılı için önerdiği 3 kripto para

Nasdaq’ın 2022 yılı için önerdiği 3 kripto para
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyaca ünlü borsa Nasqad’da yer alan bir makalede 3 kripto paraya dikkat çekiliyor. Buna göre bu coinler özellikle kullanım alanları ile değer kazanıyorlar.


Nasdaq’ın 2022 yılı için alım fırsatı olarak gördüğü 3 kripto para

Kripto paralar 2022 yılının başlamasından bu yana baskı altındanlar ve yatırımcılar da riski varlıkların değerini sorguluyor. Her ne kadar kripto paraların fiyatı düşse de kripto endüstrisinin temelindeki gelişmeler devam ediyor.

Dünyanın en büyük borsalarından biri olan Nasdaq’ın internet sitesinde Travis Hoium imzalı bir makale yer aldı. Bu makalede özellikle Ocak ayı için alınabilecek kripto paralara dikkat çekiliyor. Makalede bu kripto paralarla ilgili şunlar yer alıyor:

“Gerçek kullanım alanlarına odaklanan kripto paralar sonuç olarak en değerli coinler olacak. Bugün Solana (SOL), Ethereum (ETH) ve Polkadot (DOT) üzerinde muhteşem kullanımla inşa ediliyor. Bunların her birine hızlı bir bakışta bulunalım.”

İnovasyonlar ve oyuncuların evi: Solana (SOL)

Solana

Solana 2021 yılında en iyi performansa sahip kripto paralardan biri oldu ve Nasdaq uzmanına göre 2022 yılında da bu performans devam edecek. Değerli spekülasyonlarla yükselmedi. Bunun yerine değeri ekosisteminin kullanımından kaynaklanıyor.

Geliştiriciler Solana üzerinde çalışmaya devam ediyor ve günlük bazda yeni NFT’ler çıkıyor. Hem pazar yeri hem de merkezsiz finans (DeFi) projeleri de ilerliyor. Bunlara ek olarak en az 250 milyon dolarlık girişim sermayesi çeken oyun ekosistemi de gelişmeye devam ediyor.

İlgili – Güncel Solana (SOL) fiyat tahmini: 2022 – 2025

Akıllı sözleşmeler blockchaini: Ethereum (ETH)

Ethereum son aylarda yüksek işlem ücretleri ve düşük hız gibi birçok sorun yaşıyor. Ancak Ethereum 2.0’a geçiş ile çok şey değişecek. Buna “proof of stake” geçişi de dahil. Sonuçta ağa hızlı ve ucuz işlemler gelecek.

Ethereum birçok anlamda rakiplerinin önünde. Gelişmiş NFT piyasası ve iyi bilinen kripto cüzdanları bulunuyor. ETH 2 ile ise 2022’de yatırımcılar için daha fazla projenin önü açılacak.

İlgili – Güncel Ethereum fiyat tahmini, geleceği ve beklentisi 2022- 2025

Yenilikçi blockchain: Polkadot (DOT)

İyi bir kullanım alanı olan başka bir kripto para ise Polkadot (DOT). Ethereum kurucu ortağı Gavin Wood tarafından kuruldu ve amacı ETH’nin temel sorunlarını çözmek. Bu proje “parachain” denilen yapıları kullanıyor. Bu da diğer blockchainlerde farklı olarak geliştiricilere blockchain üzerinde daha erken geliştirme seçeneği sunuyor.

Bu ve diğer özelliklerinden dolayı 2022 yılı için potansiyeli olan coinlerden.

İlgili – Güncel Polkadot DOT coin fiyat tahmini, geleceği ve beklentisi 2022- 2025

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.