okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-0.05%
Bitcoin
69.256,02 USDT
eth
ETH
0.23%
Ethereum
3.758,04 USDT
bch
BCH
-0.11%
Bitcoin Cash
493,10 USDT
xrp
XRP
-0.06%
Ripple
0,54 USDT
ltc
LTC
0.21%
Litecoin
85,16 USDT
bnb
BNB
0%
Binance Coin
602,36 USDT
sol
SOL
-0.28%
Solana
167,89 USDT
avax
AVAX
-0.17%
Avalanche
38,22 USDT
ada
ADA
-0.03%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
0.82%
Poladot
7,49 USDT
doge
DOGE
-0.97%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
-0.4%
Shiba Inu
0,00 USDT

Ripple (XRP) 2022 yılında 5 dolar olur mu?

ripple
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ripple(XRP), 2021 yılında yatırımcıların büyük beklentilerini am olarak karşılayamadı. 2022 yılı Ripple için neler getirebilir? Detaylar ve teknik veriler haberimizde.

Ripple (XRP) 2022 yılında 5 dolar olur mu?

2021 yılının bahar aylarında yaşanan boğa koşusu sırasında yatırımcıların dikkati bir anda Ripple’ın (XRP) üzerine yoğunlaştı. 0,50 dolardan 1,8 dolara kadar yükselince beklentiler kripto paranın daha yüksek zirvelere doğru tırmanmasıydı. Ancak gerek kripto piyasasında yaşanan genle düzeltmeler gerekse SEC ile girdiği bir türlü sonuçlanamayan mahkeme süre Ripple’ı (XRP) büyük hedeflerden uzaklaştırdı. Yine de kripto para 2021 yılında %163 değer kazanarak birçok yatırım aracını geride bırakmayı başardı.

Ripple (XRP) yıllık grafik

ripple

2018 yılında gördüğü 3,84 dolarlık tüm zamanların seviyesinden oldukça geride olan Ripple, yazım anında Coinmarketcap verilerine göre 0,77 dolardan işlem görüyor. 37 milyar dolarlık toplam piyasa değerine sahip olan XRP, bu değer ile kripto para piyasasının en değerli 8’inci varlığı.

İlgili: Ripple teknik analizi

Ripple’ın dijital ödeme sistemi, 2020’nin sonunda dünyanın zirvesindeydi. Birçok kişi tarafından tercih edilen Ripple, 2020 yılının sonlarına doğru ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) suçlamalarının ardından kelimenin tam anlamıyla duvara çarptı. Pek çok kripto para borsası ve ticaret hizmeti Ripple’ı delist etmeye başladı ve XRP için bir kabus oldu.

İlgili: Ripple fiyat tahmini

Ripple, ayakta kalmayı başardı ve yeni anlaşmalar ile yeniden tercih edilen bir proje oldu. SEC ile sürüncemede devam eden dava sürecine rağmen birçok kripto paraya göre daha büyük bir işlem hacmine sahip olan XRP, günlük işlem hacim büyüklüğüne göre 16’ncı sırada. Minimum işlem ücretleri ile hızlı ve güvenli yapısı ile yatırımcıların tercihleri arasında yer almaya devam ediyor.

İlgili: Ripple nedir, geleceği nasıl?

SEC, XRP’nin hisse senetleri, tahviller veya opsiyon sözleşmeleri gibi geleneksel menkul kıymetlerle aynı kural ve düzenlemelere tabi olması gerektiğini iddia ediyor. Ripple’ın avukatları ve yöneticileri, mahkemeye bu kuralların Bitcoin gibi bir değer deposu için geçerli olabileceğini ancak XRP için geçerli olmadığını açıklamaya çalışıyor. SEC davasının sonucu ya acımasız düzenlemelerle XRP’nin gerçek dünyadaki değerini ezecek ya da para biriminin Amerikan kripto para ticaret platformlarında işlem görmesine izin verecek. Dava hala keşif aşamasında ancak Ripple lehine olumlu göstergelerin olduğunu söyleyebiliriz.

XRP 2022’de 5 dolara ulaşabilir mi?

Davanın sonucunu tahmin etmek kolay değil ancak Ripple lehine sonuçlanması durumunda bunun XRP’nin değerine olumlu etki yapacağını söyleyebiliriz. Davanın Ripple lehine sonuçlanması durumunda XRP’nin 5 dolar seviyesine ulaşması sürpriz olmayacak.

İlgili: İşte Ripple davasının sonuçlanacağı tarih!

Ancak davanın ilerleyiş hızı dikkate alındığında 2022’de bitmesi pek muhtemel görünmüyor. Ripple bu süreci başarıyla atlatırsa önünün açık olduğunu söyleyebiliriz. Tüm gelişmeler birlikte değerlendirildiğinde Ripple’ın davayı kazanma olasılığı onu portföylerde tutmaya devam edebilir.

Kaynak

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.