okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.31%
Bitcoin
68.185,51 USDT
eth
ETH
-1.6%
Ethereum
3.722,90 USDT
bch
BCH
-0.15%
Bitcoin Cash
490,39 USDT
xrp
XRP
1.14%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-0.6%
Litecoin
84,95 USDT
bnb
BNB
-0.11%
Binance Coin
598,65 USDT
sol
SOL
-4.57%
Solana
168,13 USDT
avax
AVAX
-0.29%
Avalanche
38,41 USDT
ada
ADA
-0.74%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
1.95%
Poladot
7,34 USDT
doge
DOGE
5.75%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
0.25%
Shiba Inu
0,00 USDT

Analist, Metaverse’nin geleceğini anlattı: Hayal bile edemezsiniz

NFT kripto para
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Yaratıcılar ve tasarımcılar, gelişen metaverse dünyasını oluşturmak için yeni araçlara ihtiyaç duyuyorlar; örneğin, metaverse evreni geliştirmeye adanmış ilk açık blok zinciri Caduceus gibi. Metaverse geliyor ve çalışma, oynama ve birbirimizle etkileşim kurma şeklimizde devrim yaratmaya hazırlanıyor.

Metaverse evreni değişiyor

Kalıcı bir dijital dünya olan metaverse, Meta ve Microsoft gibi teknoloji devlerinden milyarlarca dolarlık yatırım çekti. Ancak eski oyuncuların metaversenin yönünü şekillendirme çabaları boşa çıkabilir. Gerçekten de, metaverse’nin tam olarak ne olduğunu veya olacağını herhangi bir kesinlik derecesinde bildiğini iddia eden herhangi biri var mıdır?
Metaverse geliştirmeye adanmış ilk açık blok zinciri Caduceus’un CTO’su Matt McGuire, “Doğru olabilirler, yanlış olabilirler, ancak kimsenin kesin olarak bilmediğini anlamak önemlidir” dedi.

 

metaverse

Yine de birkaç şey kesin; metaverse alemi geliştikçe, önümüzdeki birkaç yıl içinde çok şey değişecek. Ve yaratıcılar ve tasarımcılar, onu hayata geçirmeye yardımcı olacak yeni araçlara ihtiyaç duyacaklar. McGuire, şu anda metaverse’in yenilik aşamasında olduğumuzu söyledi. Caduceus gibi şirketler, teknolojiyi yaratıyor ve geliştiricilerin yeni nesil meta veri deposunu oluşturmak için üzerine inşa edecekleri, ana akım benimsemeyi başaracak temelleri atıyor.

Caduceus CEO’su Tim Bullman, oraya ulaşmak ve geleneksel işletmeleri alana çekmek için pazarın, hızı ve verimliliği de dahil olmak üzere blok zincirinin değeri hakkında eğitilmesi gerektiğini söyledi. Bullman, Decrypt’e “Kripto ve blok zincirinin sinsi faaliyetleri destekleyecek mekanizmalar olarak görülmesiyle çok uzun zaman harcadık. Önümüzdeki iki yıl içinde, daha fazla insanın faydaları gerçekten anladığını görmeye başlayacağız” dedi.

Ama müjdelemenin ötesinde, algıları değiştirmenin en iyi yolu icra etmektir. İnternetin gelişiminin neredeyse her aşaması, insanların e-postadan anlık mesajlaşmaya, sosyal ağlara, Slack ve Zoom’a kadar daha zengin, daha ilgi çekici yollarla iletişim kurmalarına yardımcı olmakla ilgili olmuştur. McGuire, metaverinin iletişim kurma şeklimizi nasıl değiştireceğine gelince, “Cevabı bildiğimizi iddia etmiyoruz” dedi. Uzman ekledi: “Ancak, insanların etkileşimde bulunmak için yeni ve modern yollar aramaya devam edeceklerine ve muhtemelen yüksek hesaplamalı işleme, merkezi olmayan kenar işleme ve ölçeklenebilir bir blok zinciri ağı gerektireceğine bahse girmeye hazırız.”

metaverse

İlgili: Metaverse nedir?

Analist: Tasarımcılara ve yaratıcılara yaptıklarını yapmaları için araçlar veriyoruz

Bu yeni teknolojiler, gelecekteki metaverse deposunu destekleyecek temel sütunlardır. Geliştiricilerin, ana akım kitlelerle bağlantı kuracak kadar etkileşimli ve gerçekçi deneyimler oluşturmak için, büyük miktarda veriyi süper düşük gecikme süresiyle hızla iletmesine olanak tanıyan teknolojiye ihtiyaçları vardır. Temel olarak, ister gerçekçi avatarlarla dolu bir 3D ortam, isterse siber uzayda etkileşime giren on binlerce insan veya Instagram’ın bir tür karma gerçeklik versiyonu olsun, iyi görünmesi ve sürükleyici hissetmesi gerekiyor.

Grafiksel verilerin işlenmesinin merkezi sunucular yerine ağın uçlarına dağıtıldığı merkezi olmayan kenar işlemciler, kullanıcılar için pahalı grafik donanımlarına yatırım yapmalarına gerek kalmadan daha yüksek grafik doğruluğu ve daha düşük gecikme süresi sağlar. Bu, tasarımcıların, kullanıcıların ona erişip erişemeyecekleri veya nasıl erişecekleri konusunda endişelenmeden, gerçekçi bir meta veri deposu oluşturma işine devam edebilecekleri anlamına gelir. McGuire, “Tasarımcılara ve yaratıcılara yaptıklarını yapmaları için araçlar veriyoruz. Geleceklerin sağlayıcılarıyız” dedi.

Metaverse

Bu yaratıcılar ve tasarımcılar zaten Caduceus’un araçlarını kullanıyorlar. One Van Films şirketi Aladdin, The Gentlemen ve Wrath of Man gibi yapımların yapımcılığını üstlenen Hollywood film yapımcısı Ivan Atkinson, Caduceus ekosisteminde yeni bir NFT ve DAO projesi başlatmak için 3D metaverse platformu Light Cycle ile bir araya geldi. Proje, film hayranlarının, örneğin anlatı için farklı bir sonuç seçerek, filmlerden tokenize edilmiş anlara sahip olmalarını ve filmleri izlerken filmlerle etkileşim kurmalarını sağlayacak.

Ve gelecek olan -gerçekten merkezi olmayan bir meta veri deposu- ancak temeldeki altyapı, ana akım kullanıcıları çekebilecek ve elinde tutabilecek ve geleneksel işletmelere hitap edebilecek türden deneyimleri destekleyecek kadar sağlam olduğunda gerçekleşecektir. Bunun gerçekleşmesi için üç şey gereklidir: merkezi olmayan bir ağın geliştirilmesi, çok zincirli etkileşim ve insanların kendi bilgilerine sahip olma yeteneği.

McGuire, “Bu şekilde, verilerinizi kontrol eden ve sizi profilleyen bu dev büyük teknoloji şirketleri ile ilgili değil. İnsanlar verilerine erişebilecek ve merkezi olmayan bir ağ kavramıyla el ele giden bu erişimi iptal edebilecek” dedi.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.