Loading...
btc
BTC
0.39%
Bitcoin
64.046,13 USDT
eth
ETH
0.9%
Ethereum
3.111,84 USDT
bch
BCH
-0.07%
Bitcoin Cash
486,50 USDT
xrp
XRP
0.6%
Ripple
0,50 USDT
ltc
LTC
-0.37%
Litecoin
79,65 USDT
bnb
BNB
0.98%
Binance Coin
542,91 USDT
sol
SOL
2.38%
Solana
139,47 USDT
avax
AVAX
0.94%
Avalanche
35,09 USDT
ada
ADA
0.81%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
0.57%
Poladot
6,74 USDT
doge
DOGE
1.29%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
0.84%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bu coin en iyi kripto para markası sıralamasında BTC ve ETH’yi geçti

kripto para
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cardano, en son ‘Top Brand Intimacy 2022’ raporunda en üst sıradaki kripto markası oldu. Genel sektör olgunlaştıkça farklı kripto para projeleri piyasa hakimiyeti için mücadele ediyor. Bu doğrultuda, daha fazla kullanım senaryosuna sahip projeler, çeşitli izleyiciler arasında iyi bir yankı uyandırıyor gibi görünüyor. Ayrıntılar haberimizde…

Cardano (ADA) kripto para markası olarak BTC ve ETH’yi geçti

MBLM Top Brand Intimacy 2022 raporuna göre, merkezi olmayan blok zinciri Cardano (ADA), 52,6 bölüm puanı ile en iyi kripto para birimi markası olarak ortaya çıktı. Cardano, araç üreticisi Ford ve gıda işleme firması Nestle gibi diğer ana akım markaları geride bırakarak genel olarak 26. sırada yer aldı. Bitcoin (BTC) dijital varlık markaları arasında ikinci sırada yer aldı ve genel olarak 30. sırada yer aldı ve onu 111 genel sıralama ile Polkadot (DOT) izledi. Aynı zamanda, Ethereum (ETH) 120. sırada yer aldı ve dördüncü kripto oldu.

kripto para

MBLM’nin Marka Yakınlığı Çalışması, duygulara dayalı en büyük markalara odaklanır ve sıralama, tüketicilerin kullandıkları ve sevdikleri markalarla nasıl bağ kurduğunu değerlendirmek için Yapay Zeka gibi teknolojik araçlardan yararlanır. Araştırma, 0 ile 100 arasında bir bölüm puanına dayalı olarak yoğunluğu, arketipleri ve aşamaları gözden geçirerek yakınlığı (intimacy) ölçmektedir. Puan ne kadar yüksekse, bir markayla olan duygusal ilişki o kadar yoğundur.

Cardano Bitcoin’den nasıl daha iyi performans gösterdi?

Araştırmaya göre, Cardano geliştiricilerinin çeşitli girişimleri, coini, yaygın olarak sahip olunan ve ticareti yapılan bir kripto para birimi olan Bitcoin’den daha iyi performans göstermeye itti. Özellikle, Cardano’nun konumu, daha düşük yatırım maliyetlerine ve riskleri en aza indirme yeteneğine ve ağı tüm fark yaratanlara hizmet etmeyi amaçlayan bir platform olarak tanıtan markalaşmaya bağlandı.

Cardano, azınlığın yanı sıra çoğunluk için de olanak yaratmak ve olumlu küresel değişim getirmek için gerekli araç ve teknolojilere sahip olan, fark yaratanlar, yenilikçiler ve vizyonerler için bir blok zinciri platformudur. Bu, Cardano’nun neden kullanıcılarla duygusal bağlantılar ve daha güçlü bağlar kurmaya öncülük ettiğini açıklayabilir.

kripto para

Bulgular, Ethereum gibi platformları devralma girişiminde blok zincirini daha iyi hale getirmeyi amaçlayan devam eden Cardano ağ gelişimi ile uyumlu. Örneğin, ağ, blok zincirini daha ölçeklenebilir hale getirmeyi vaat eden Vasil hard forkunu devreye sokmayı bekliyor. Ek olarak, Finbold tarafından bildirildiği üzere Cardano, 2021 boyunca GitHub’da en gelişmiş kripto projesiydi.

Bitcoin tüketicilerin hayatlarına daha çok yerleşti

Başka bir yerde MBLM, Bitcoin‘in Cardano’nun gerisinde kalmasına rağmen, varlığın, tüketicilerin günlük varlığının önemli bir parçası olarak öne çıkmanın yanı sıra, kullanıcıların günlük yaşamlarına daha fazla yerleştiğini belirtti. Sektörün 19 endüstri arasında sekizinci sırada yer almasıyla kripto para birimlerinin listeye ilk kez dahil edildiğini belirtmekte fayda var.

Genel olarak MBLM, kripto para birimlerinin yerleşik finansal hizmetlerden daha iyi performans gösterdiğini ve her iki endüstrinin geleceğini etkileyecek bir faktör olduğunu kabul etti. Ancak araştırmacılar, sürdürülebilirliğin, özellikle Celsius gibi kripto markalarının iflas başvurusunun ardından, düzenlemeye ve yatırımcıları ve kullanıcıları korumaya bağlı olacağına dikkat çekti.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.