1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Cardano (ADA) için yaklaşan Vasil Hard Fork’tan iyi haber

Cardano (ADA) için yaklaşan Vasil Hard Fork’tan iyi haber

Cardano (ADA) için yaklaşan Vasil Hard Fork’tan iyi haber
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cardano ağında yaklaşan Vasil hard fork güncellemesi için yapılan ertelemelerden sonra bugün iyi bir haber geldi. Öyle görünüyor ki testnet sıfır hata ile sonuç veriyor. ADA fiyatına pozitif etki yapabilecek bu olayın ayrıntılarına bakalım.


Cardano (ADA) için yaklaşan Vasil Hard Fork’tan iyi haber

Cardano stake havuzu operatörlerinin (SPO’lar) IOG tarafından 19 Ağustos Cuma günü oluşturulan yeni bir karma düğümlü test ağında yaptığı testler, 1.35.3 sürümünün kullanıma hazır olduğunu gösteriyor gibi görünüyor. Şimdi geriye kalan tek şey, SPO’lerin en az %75’inin ana ağ düğümlerini bu sürüme yükseltmesi.

Şimdiye kadar birçok SPO bu yeni testnet ağını kullandı ve her şeyin iyi gittiğini bildiriyor.

İlgili – 2 ayın zirvesini gören Cardano, XRP’yi geçti! İşte, ADA fiyatının yeni hedefi

Shamrock (ADA & WMT) @PoolShamrock isimli bir Cardano geliştiricisi ve destekçisi, Twitter üzerinden son yaşanan gelişmelerle ilgili şu açıklamayı yapıyor:

“Cardano Vasil güncellemesi: Çok sayıda SPO, son Cardano düğümü 1.35.3 üzerinden çeşitli testler ve doğrulamalar gerçekleştirdi. Hepsi de hata olmayan bir ağ olduğu bilgisini veriyor. Şimdi tüm SPO’ların güncelleme zamanı. Ağdakilerin yüzde 75’i 1.35.3 düğüme geçtiğinde Vasil’e geçişe başlayabiliriz.”

https://twitter.com/PoolShamrock/status/1561345730039668736?s=20&t=bCb0yC_3t1VHA5NXLVSbEg

Şimdi Vasil hard fork için ağdaki havuzların yüzde 75’inin 1.35.3 düğümüne yükseltilmesi gerekiyor. Cardano PoolTool verilerine göre, 21 Ağustos itibariyle SPO’ların yüzde 26’sı mainnet ağlarını düğüm 1.35.3’e yükselttiler.

Bu da şu demek. Vasil HCF’yi bu ayın sonundan önce Cardano ana ağında görme şansımız var.

İlgili – Cardano nedir, ADA coin nereden ve nasıl alınır?

Cardano, kendisini sürekli güncelleyen bir kripto para projesi ve blockchain ağı olarak biliniyor. Kısa süre önce akıllı sözleşme özelliğini getiren Cardano, şimdi de Vasil hard forku için çalışıyor. Vasil ise Cardano topluluğunun çok merakla beklediği ve kısa süre önce bir kez daha ertelenen bir hard fork.

Kaynak

Etiketler: