Avustralya’dan kripto para alanında bir ilk: Token Haritası

Avustralya'dan kripto para alanında bir ilk: Token Haritası
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto dünyasında her gün yeni bir gelişme oluyor. Bu gelişmelerden en sonuncusu Avustralya hükümetinden geldi. Kripto para alanı için dünyada bir ilke imza atacak olan hükümet, kripto varlıkların haritasını çıkartmak için çalışmalar başlattı.

Kripto para alanında bir ilk: Token Haritası

Avustralya hükümeti kripto para alanında yeni bir çalışma başlattı. Token haritası çıkarmayı hedefleyen hükümet,  bu haritalama sürecinin bir parçası olarak, kripto para birimlerini teker teker gözden geçirmeye hazırlanıyor. 

Bitcoin (BTC)’den Dogecoin (DOGE)‘e kadar birçok kripto varlığı inceleyecek olan hükümet, çıkaracağı “Token Haritası” ile ülkesindeki kripto yatırımcılarını korumayı hedefliyor.

 

Avustralya'dan kripto para alanında bir ilk: Token haritası

 

Başbakan Anthony Albanese’ye göre; Avustralya, bu alanda çalışma yaparak, kripto para birimlerine yönelik haritalama yapacak ilk ülke olmaya hazırlanıyor.

Hükümet bu çalışmayı yaparken; Dogecoin gibi yatırımcı sayısı fazla, popüler meme coinler dahil olmak üzere, belli başlı kripto para birimlerinin özelliklerini de tanımlayacak.


Bu arada aralık ayında Avustralya’da yapılan bir anket verilerine göre Binance Coin, Dogecoin, Shiba Inu ve Ethereum, ülkedeki en popüler paralar arasındaydı.

Hükümet, yapacağı araştırmaların sonucunu raporlaştıracak ve bu rapor, kripto yatırımcıları için danışma belgesi niteliğinde olacak.

Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan Hazine Bakanlığı yetkilisi Jim Chalmers, kripto para piyasasının ülkede çoğunlukla düzenlemeye tabi olmadığını belirtti. Tam da bu sebeple, yatırımcıların korunmasına yönelik mekanizmaların geliştirilmesi gerektiğini ifade etti.

 

Avustralya'dan kripto para alanında bir ilk: Token haritası

 

Chalmers açıklamasının devamında, hükümetin yapmaya çalıştığı şeyin, menkul kıymetleri muhafaza eden üçüncü taraf kuruluşların da kullanabileceği kuralları ortaya çıkarmak olduğunu söyledi.

Kripto varlıklara yönelik olarak, Avustralya’da yaşanan bir diğer gelişme ise ülkenin merkez bankasının (RBA), merkez bankası dijital para birimine yönelik çalışma başlatması oldu.

İlginizi çekebilir:

Tayland Merkez Bankası’ndan CBDC ile ilgili önemli açıklamalar

En az 10 Bitcoin tutan adres sayısı artık zirvede!

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Avustralya’dan kripto para alanında bir ilk: Token Haritası
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.