Elon Musk daha fazla Bitcoin mi alıyor?

Bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

MicroStrategy’den uzman Michael Saylor, Elon Musk’ın daha fazla Bitcoin satın almasını istiyor. Michael Saylor, Bitcoin tanıtımından vazgeçmiyor. 57 yaşındaki danışmanlık firması MicroStrategy’nin kurucu ortağı, en önde gelen Bitcoin maksimalistlerinden biri olmaya devam ediyor. Son zamanlarda milyarder Elon Musk’ın bir futbol kulübü satın almayı ima etmesi üzerine Saylor, Ona daha fazla BTC satın almasını tavsiye etti.

Michael Saylor, Musk’ın bir futbol takımı yerine daha fazla BTC almasını istiyor

Tesla urucusu ve CEO’su Elon Musk, Twitter’dan İngiliz Futbol Kulübü Manchester United’ı satın alacağını ima etti; “Ayrıca, Manchester United’ı satın alıyorum” dedi. Tweet, birçok taraftarın ve ana akım medyanın dikkatini çekti. Bunun nedeni büyük ölçüde kulübün taraftarlarının mevcut sahiplerin kararlarından memnun olmamasıdır. Ciddi olup olmadığı sorulduğunda Musk, bunun bir şaka olduğunu ve bir spor takımı satın almak gibi bir niyetinin olmadığını kaydetti. Bununla birlikte, bir futbol kulübü satın almak isterse Manchester United olacağını söyledi. Bu, insanların konu hakkında yorum yapmasını engellemedi, Michael Saylor da bunlardan biri.

 Bitcoin

Saylor, Musk’a yanıt olarak “Biraz daha Bitcoin almanızı tercih ederiz” dedi. Saylor’un yorumu, danışmanlık firmasının daha fazla BTC satın aldığını açıklamasından ancak iki ay sonra geldi. Michael Saylor, özellikle Twitter’da, her fırsatta BTC’yi desteklemeyi alışkanlık haline getirdi.

Tesla, BTC varlıklarının %75’ini terk etti

Öte yandan Musk, o kadar da bir Bitcoin https://www.austinclinic.com.au/ maksimalisti değil. Amerikalı milyarder esas olarak BTC’ye karşı bir düşmanlık ifade etmemiş olsa da, geçmişte odak noktası Dogecoin’di. Bununla birlikte Musk’ın elektrikli araç şirketi Tesla, BTC’ye büyük ilgi göstermişti. Geçen yılın Şubat ayında Tesla, bilançolarına 1,5 milyar dolar değerinde BTC eklediğini açıkladı. Firma ayrıca Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul etmeye başlamayı planladığını belirtti. Tesla, Q2 2022 kazanç beyanında açıkladığı gibi, BTC varlıklarının %75’ini sistematik olarak boşaltmaya devam etti.

 Bitcoin

Musk, elden çıkarmanın BTC’nin fiyat performansından kaynaklanmadığını, ancak nakit akışı durumunu iyileştirmeyi amaçladığını kaydetti. Buna karşılık Saylor’un MicroStrategy’si, Kripto Kışı sırasında daha fazla BTC satın aldı. İki ay önce MicroStrategy, 3 Mayıs’tan 28 Haziran’a kadar 480 BTC daha satın aldığını açıkladı. Firma şu anda mevcut orana karşı 3 milyar dolar değerinde 129.699 BTC’ye sahip. Bu, MicroStrategy’yi varlığın en önemli kurumsal sahibi yapıyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Elon Musk daha fazla Bitcoin mi alıyor?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.